Licea z Targówka spadają w rankingu

14
Share

W najnowszym rankingu szkół średnich najlepsze liceum na Targówku zajęło dopiero 60. miejsce w całej Warszawie.

Ranking jak co roku przeprowadziła fundacja Perspektywy. Licea ogólnokształcące w Warszawie zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów: sukcesów szkoły w olimpiadach, wyników ostatniej matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyników matury z przedmiotów dodatkowych.

Najlepsze szkoły z naszej dzielnicy wypadły w 2015 roku „jak zwykle” – a więc w drugiej połowie rankingu obejmującego 100 najlepszych LO w mieście. Tyle, że nieco gorzej, bo każde spadło o kilka pozycji.

XIII LO im. płk. L. Lisa-Kuli z ulicy Oszmiańskiej zdobyło 38,85 pkt co dało 60. miejsce w tegorocznym rankingu (przed rokiem było to 53. miejsce w stolicy)

CXXXVII Liceum Ogólnokształcące z ulicy Olgierda zdobyło 35,34 pkt, plasując się na 67 miejscu (też spadek – rok temu 61 miejsce).

XLVI LO im. Stefana Czarnieckiego z ulicy Żuromińskiej ma 32,75 pkt, co wystarczyło na miejsce nr 86 (w 2014 r. miejsce 75.)

Dziś liceum im. Lisa-Kuli wygląda tak... / fot. www.targowek.info

LO im. Lisa-Kuli/ fot. www.targowek.info

Dla porównania, najlepszy ogólniak Warszawy, XIV LO im. St. Staszica z ul. Nowowiejskiej, zdobyło okrągłe 100 punktów – i zostało uznane najlepszym liceum ogólnokształcącym w całej Polsce.

Można więc powiedzieć, że szkoły z naszej dzielnicy reprezentują raptem 1/3 tego, co „Staszic”.

Albo można też machnąć ręką na sztuczne, nie zawsze zgodne z realiami, rankingi…

Cały ranking fundacji Perspektywy 2015 znajduje się tutaj.

 

14
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx