Nowy rok, nowe logo

19
Share

Coś się zmieniło na stronie targowek.info. Niby nic wielkiego, ale bardzo nam się podoba.

 

Razem z nowym rokiem wprowadzamy na naszej stronie nowe logo. Nie, że stare logo było złe. Przeciwnie – napis targowek.info na tle zarysu autentycznych bloków z Targówka wyglądał bardzo fajnie. Ale teraz wygląda jeszcze lepiej.

targowek_info_nowelogoNowe logo stworzył dla nas Paweł Sky, projektant i grafik komputerowy, jeden z najbardziej znanych artystów w naszej dzielnicy (więcej o nim, oraz o jego świetnych projektach, na stronach: www.pawelsky.pl i www.facebook.com/pawelskydesign). Nie powstało ono jednak zupełnie od nowa.

Liternictwo w słowie „Targowek” nawiązuje do historycznego fontu, używanego na tablicach informacyjnych na stacjach wąskotorowej kolejki, która przed laty jeździła przez naszą dzielnicę. Te literki stosujemy w logo niemal od początku istnienia naszej strony.

Piktogram z kolei nawiązuje do informacyjnego charakteru naszego portalu – a równocześnie przypomina rozświetlone okna w blokach, które są tak charakterystycznym elementem naszej dzielnicy. Dlaczego te żółte „okna” układają się w kształt litery „T”, chyba nie musimy wyjaśniać :)

Całość wygląda nowocześnie, przykuwa uwagę i jest łatwa do zapamiętania. Czyli idealnie pasuje do najświeższych lokalnych wiadomości z Bródna, Targówka i Zacisza, jakie wciąż będziemy pisać w 2015 roku – i kolejnych latach!

Przy okazji dołączamy dla Was najlepsze życzenia noworoczne,

Redakcja portalu targowek.info

19
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx