Ruszyła zbiórka pieniędzy na album o Bródnie

9
Share

Można dać nawet 1 zł, choć tych złotówek potrzeba co najmniej 2000. Każdy może wspomóc wydanie artystycznego albumu o Bródnie z czasów PRL-u.

“Bródno. Generacja: PRL” to projekt kolekcjonerskiego albumu, który pokazałby Bródno okresu PRL-u jako miejsce wzrastania określonego pokolenia – które w tym jednym z wielu blokowisk Warszawy przeżywało młodość, nawiązywało pierwsze przyjaźnie, przeżywało pierwsze miłości, uczyło się poznawać świat i kształtowało swój charakter.

Album będzie zawierał oryginalne zdjęcia z Bródna wraz z opisem miejsca i skojarzeń, jakie wiązali z nim mieszkańcy. Będzie to więc zarazem artystyczny album dokumentujący życie w PRL-u, jak i księga miejsc magicznych na Bródnie, które związane są dla każdego z ważnymi indywidualnymi przeżyciami i wspomnieniami.

Za wydanie projektu odpowiedzialne będzie kierowane przez Bartosza Wieczorka stowarzyszenie „Kulturalne Bródno”, które od lat wspólnie z DK Świt prowadzi projekty kulturalne na Bródnie. Za koncepcję artystyczną odpowiedzialny będzie Paweł Sky, grafik komputerowy i animator kultury, od urodzenia związany z naszą cześcią Warszawy.

NAC Bródno 12

Bródno w latach 70. XX wieku /fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe za specjalną zgodą dla serwisu targowek.info

 

To znaczy, to wszystko się wydarzy i album powstanie, jeśli uda się zebrać na niego pieniądze. Potrzeba co najmniej 2 tysiące złotych, choć znacznie lepiej, gdyby udało się zebrać dwa razy więcej.

Od piątku trwa zbiórka w serwisie internetowym PolakPotrafi.pl (polskim klonie słynnego Kickstarter.com). Twórcy przewidują różne warianty wyglądu albumu, zależnie od kwoty, którą uda im się zebrać. Jeśli będzie to 2 tys. zł, album wprawdzie będzie cieniutki, zaledwie 8 czarno-białych stron stron (plus okładki), ale w dużym w formacie A5. Jeśli pieniędzy będzie więcej, wielki format wzbogaci się o kolor, a liczba stron A5 urośnie do 32.

Wszystkie szczegóły dotyczące albumu “Bródno. Generacja: PRL”, a także instrukcja jak wpłacić pieniądze, znajdują się tutaj. Zbiórka trwa do 15 lutego 2015 r.

To już drugie podejście do wydania tego albumu. Zbiórka przeprowadzona rok temu nie powiodła się – ale wtedy autorzy próbowali zebrać znacznie większą sumę. Czy teraz, z lepiej obliczonym budżetem to się uda? To zależy także od was.

 

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx