ZTM znów kombinuje przy autobusach 176 | | targowek.info

ZTM znów kombinuje przy autobusach 176

Nie minęły jeszcze trzy lata od ostatniej awantury wokół zmiany trasy tej linii, a urzędnicy szykują „powtórkę z rozrywki”.

 

Autobusy linii 176 niezmiennie od 1972 roku dowożą mieszkańców Białołęki i Nowego Bródna – przez ulice Wysockiego i Odrowąża – na praski Plac Hallera.

Niezmiennie z jednym wyjątkiem. Na samym początku 2012 roku Zarząd Transportu Miejskiego postanowił „poprawić” życie pasażerom i skrócił tradycyjną trasę do odcinka Choszczówka – Suwalska. Pasażerowie o dziwo nie docenili noworocznego prezentu. ZTM zostało zalane protestami i skargami mieszkańców w tak wielkiej liczbie, że urzędnicy (co jest naprawdę rzadkością) ugięli się pod krytyką i po pół roku awantury przywrócili 176 na starą trasę.

Ale niemal równo w trzecią rocznicę rozpętania tamtego zamieszania, ZTM znów ma pomysł:

Wielu pasażerów skarży się na niską częstotliwość oraz niepunktualność [linii 176], która wynika z niekorzystnych warunków drogowych na jej trasie. Z analiz ZTM wynika, że poprawa punktualności kursowania linii byłaby możliwa jedynie w przypadku skrócenia jej trasy. Dzięki temu zabiegowi możliwe również stałoby się zwiększenie jej częstotliwości.

– czytamy w komunikacie Zarządu Transportu Miejskiego.

Propozycja nowej trasy linii 176 w skrócie / mat. ZTM

Jednak nieco nauczony bolesnym doświadczeniem ZTM nie chce wprowadzić zmian odgórnie, lecz od razu pyta mieszkańców, co o tym myślą:

Proponujemy dwa warianty. Pierwszy zakłada pozostawienie linii w dotychczasowym przebiegu Choszczówka – pl. Hallera z obecną częstotliwością co 30 minut przez cały tydzień.

Drugi wariant zakłada skrócenie trasy linii. Nowa proponowana trasa byłaby następująca: CHOSZCZÓWKA – (…) – Odrowąża – BUDOWLANA – Matki Teresy z Kalkuty – Rembielińska – Bartnicza – Odrowąża – (…) – CHOSZCZÓWKA.

Wraz ze skróceniem trasy częstotliwość byłaby podniesiona do 15-20 minut w godzinach szczytu oraz do 20 minut poza szczytem oraz w święta.

– informują urzędnicy.

Na uwagi pasażerów ZTM będzie czekał w dniach 5 – 18 stycznia 2015 roku. Opinie można przesyłać pocztą elektroniczną na adres konsultacje@ztm.waw.pl (z tytułem wiadomości „176 dyskusja”) lub pocztą tradycyjną na adres ZTM, ul. Żelazna 61, 00-848 Warszawa z dopiskiem „176 dyskusja”.

Nie będziemy się wypowiadać, co myślimy o drastycznej zmianie trasy linii, która dobrze służy od ponad 42 lat i stała się nieodłącznym elementem tej części Warszawy.

Ale odnotujemy jeden niuansik. Jeszcze w połowie 2012 roku, gdy 176 wracało na plac Hallera, jeździło po tej trasie co 20 minut w szczycie (i co 30 minut poza szczytem). Dziś kursuje przez cały czas co 30 minut. Jedna trzecia autobusów po prostu się rozpłynęła…

Mamy więc propozycję: może ZTM przeprowadzi jeszcze trochę analiz i zamiast ciąć lubianą oraz mającą długą tradycję linię, po prostu przywróci na trasę 176 tyle autobusów, ile jeździło na niej wcześniej – zanim urzędnicy zaczęli wprowadzać swoje „poprawki”?

 

176 jedzie na Białołękę / fot. Mikiapole3/Warszawikia
176 jedzie na Białołękę / fot. Mikiapole3/Warszawikia
PRZECZYTAJ TEŻ:

14 komentarzy na temat “ZTM znów kombinuje przy autobusach 176

 • 2 stycznia 2015 o godz. 07:45

  było by fajnie by sięnie spóżniał i by przyjeżdźał punktualnie

 • 2 stycznia 2015 o godz. 08:33

  Niech nowy Burmistrz broni Targówek przed kolejnym armagedonem komunikacyjnym na Targówku przygotowanym przez ZTP. Z tego co dobrze pamiętam to pod rządami obecnego Burmistrza powstał i został zatwierdzony projekt żeby linia 527 (po otwarciu drugiej linii metro)ograniczona została w kursowaniu o połowę a w to miejsce dać drugą linię z Białołęki która nie zatrzyma się na Targówku na żadnym przystanku !!!

 • 2 stycznia 2015 o godz. 10:19

  Mieszkańcy Targówka oczekują regularnych,całodobowych kontroli biletów na terenie dzielnicy Targówek.

 • 2 stycznia 2015 o godz. 13:02

  akurat 176 dubluje sie z pociagami i tramwajami wiec redukcja moze ma sens…ale zastanawia mnie co innego-miasto mialo pieniadze na zbudowanie wiaduktow w pludach i choszczowce a nie ma kasy na linie 176?? co ciekawe przejazd przez wiadukt jest darmowy a za jazde autobusem trzeba placic!

 • 2 stycznia 2015 o godz. 20:29

  @ COLI – wiadukty nad torami zbudowała PKP, nie miasto

  Natomiast sam pomysł skrócenia 176 jest niegłupi, bo i tak rano zawsze cały autobus wysiada przy Budowlanej.

 • 2 stycznia 2015 o godz. 21:21

  Troche jak w starym dowcipie…
  Dlaczego na Targowek nie jezdza autobusy, a jedyna linia robi koleczko wokol ratusza i zatrzymuje sie na tym samym przystanku?
  Dlatego, ze z analiz „specjalistow od komunikacji” wynika, ze jedynie skrocenie trasy pozwala na poprawienie czestotliwosci kursowania…

 • 2 stycznia 2015 o godz. 22:39

  Niech 176 jeździ do PKP Praga, tam dziwnym zbiegiem okoliczności pojazdy odjezdzaja tuż przed przyjazdem SKMki, tak celowo zapewne jest aby leniwych podróżnych przegonić do Odrowaza, a nóż zdążą na 176 :):):)

 • 4 stycznia 2015 o godz. 03:58

  niech do Kirkutu chociaż podjeżdża

 • 5 stycznia 2015 o godz. 10:48

  Taki mamy ZTM: obrażasz pracowników tej firmy, jak również nas, kulturalnych forumowiczów. Na pewno nie pozostanie to bez adekwatnej odpowiedzi.

 • 8 stycznia 2015 o godz. 10:57

  do: NOWY ROK-INTENSYWNE KONTROLE BILETÓW ! ! z nowym rokiem powinieneś przejść wzmożoną kontrolę mózgu…

 • 8 stycznia 2015 o godz. 15:46

  Uprzejmie informuję, że spotkanie z ZTM w sprawie linii 176 odbędzie się w pn. 12.01.2014 r.
  o godz. 18:30 w Gimnazjum 124 przy ul. Przytulnej 3 na Białołęce

 • 8 stycznia 2015 o godz. 15:58

  MY,MIESZKAŃCY TARGÓWKA,OCZEKUJEMY PODJĘCIA PRZEZ FIRMĘ ZTM DZIAŁAŃ,MAJĄCYCH NA CELU ELIMINACJĘ POWSZECHNEGO ZJAWISKA,JAKIM JEST PORUSZANIE SIĘ KOMUNIKACJĄ MIEJSKA BEZ DOWODU OPŁATY ZA PRZEJAZD.OCZEKUJEMY CAŁODOBOWYCH KONTROLI NA WSZYSTKICH LINIACH,DOKONYWANYCH PRZEZ NAJBARDZIEJ SKUTECZNYCH W UJAWNIANIU GAPOWICZÓW KONTROLERÓW.W IMIENIU WSZYSTKICH UCZCIWYCH PASAŻERÓW Z GÓRY DZIĘKUJEMY.
  GAPOWICZU ZŁODZIEJU,WIEDZ,ŻE NAJLEPIEJ ZACZĄĆ NOWY ROK OD UISZCZENIA WYSOKIEJ OPŁATY ZA PRZEJAZD BEZ BILETU!!!

 • 14 stycznia 2015 o godz. 23:12

  Pomysł skrócenia linii jest właśnie bardzo dobry. Po to są linie lokalne w dalszych dzielnicach miast, by dowoziły mieszkańców do częściej jeżdżących środków komunikacji! Jeśli mamy wybierać między możliwością wydostania się co pół godziny, a co 15 minut z dogodną przesiadką, to zdecydowanie wybieramy to drugie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.