100 pomysłów do budżetu partycypacyjnego na Targówku | | targowek.info

100 pomysłów do budżetu partycypacyjnego na Targówku

…choć głosować zapewne będziemy na mniej.

Wczoraj minął termin zgłaszania przez mieszkańców pomysłów do budżetu partycypacyjnego w Warszawie na rok 2016. Większość wniosków spłynęła w ciągu ustanich 24 godzin i w tej chwili w całym mieście zarejestrowanych jest ok. 1800 propozycji – w tym równo 100 w naszej dzielnicy (choć te liczby mogą być minimalnie wyższe, bo mały procent wniosków może jeszcze nie być widoczny w systemie).

parking_partycypacyjny-wyszogrodzka0
Wiele ze zgłoszonych projektów dotyczy budowy nowych miejsca parkingowych / fot. mat. budżetu partycypacyjnego

Wśród pomysłów dla Bródna, Targówka i Zacisza można wyróżnić kilka najczęściej się powtarzających. Są to: wybudowanienie parkingów dla samochodów, wybudowanie nowych i doposażenie placów zabaw, doświetlenie skrzyżowań i punktów w dzielnicy, dokupienie książek dla bibliotek. To chyba dobrze pokazuje, jakie są największe potrzeby mieszkańców – i w których miejscach najbardziej zawodzą lokalne władze.

Jest też kilka bardziej oryginalnych pomysłów, np. usuwanie prymitywnych pełnych nienawiści bazgrołów na murach, lub huczne obchody wypadającego w 2016 roku stulecia włączenia Targówka do Warszawy.

Do podziału w naszej dzielnicy jest 2 860 000 zł, przy czym każdy z czterech obszarów (Bródno, Targówek Mieszkaniowy, Targówek Fabryczny, Zacisze) dostanie po 715 tys. zł, zaś maksymalna wartość jednego projektu nie może wynieść więcej niż 500 tys. zł.

Teraz „pałeczkę” przejęli urzędnicy, którzy mają zweryfikować, czy zgłoszone projekty są wykonalne – i zapewne, podobnie jak w poprzednim roku, spora część pomysłów zostanie na tym etapie skreślona.

Głosowanie, w którym ostatecznie wybierzemy obywatelskie inwestycje, będzie w drugiej połowie czerwca.

 

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

9 komentarzy na temat “100 pomysłów do budżetu partycypacyjnego na Targówku

 • 18 lutego 2015 o godz. 10:30

  Czy ktoś zgłosił frezowanie św. Wincentego? :)

 • 18 lutego 2015 o godz. 11:28

  Za taka kase to na pewno nie bedzie frezowanka. Po drugie wedlug wladz Warszawy juz zaraz ma rozpoczac sie przebudowa ulicy.

 • 18 lutego 2015 o godz. 12:36

  Widzę, że portal promuje już jeden projekt wstawiając zdjęcie do artykułu, a o innych projektach nawet nie wspomina. Brawo :-/

 • 18 lutego 2015 o godz. 13:52

  Wydatek niewielki a korzyść jednoznaczna.
  Proponuję ustawienie znaków zakazu zatrzymywania i postoju przy ul. Gilarskiej w obu kierunkach na odcinku od Rolanda do Samarytanki.
  Parkujące i zatrzymujące się samochody powodują utrudnienia w ruchu zwłaszcza autobusów komunikacji miejskiej i poważne utrudniają ruch pieszym. Jest to bardzo niebezpieczny odcinek do przejścia zwłaszcza dla dzieci, młodzieży i osób starszych!
  Jędrzeju Kunowski podejmij stosowną inicjatywę, mieszkańcy liczą na Ciebie!

 • 18 lutego 2015 o godz. 14:17

  Potrzebą mieszkańców,potrzebą Polaków jest bezpieczeństwo ich kraju.
  Pieniądze publiczne zamiast być kierowane np:na armię,są trwonione na jakieś tam prywatne zachciewajki,którym następnie przyklaskuje tłum internetowych owieczek.I tak to wygląda.Polacy nigdy nie potrafili myśleć logicznie,za to zawsze gotowi byli z kosą ruszyć na wroga,i to w pierwszym szeregu.
  Panie Marcinie,nikt nie zgłosił frezowania Wincentego,za to zgłoszono inne „ważne” i radosne pomysły.

 • 18 lutego 2015 o godz. 16:34

  Jakie to projekty niech się dowiemy czego oczekują mieszkańcy dlaczego nie podaje się rzecowej listy tych stu pomysłów niech my wiemy jaką listę będzie weryfikował UDT, przecież nie jest to tajemnicą a może tych pomysłów jest 500
  albo tylko 5.

 • 18 lutego 2015 o godz. 20:24

  g_wno bedzie z tych projektów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.