Zaczyna się głosowanie do rady seniorów | | targowek.info

Zaczyna się głosowanie do rady seniorów

Już wkrótce starsze osoby z naszej dzielnicy będą miały swoich reprezentantów. Od dziś mogą ich wybierać. 

 

Posiedzenie Rady Targówka /fot. targowek.info
Posiedzenie Rady Targówka /fot. targowek.info

Społeczeństwo się starzeje, ale z drugiej strony wiele starszych osób pozostaje aktywnych i zaangażowanych w lokalne sprawy. Pomysł z radami seniorów polega na tym, żeby ich zaangażowanie wykorzystać z korzyścią dla wszystkich.

Rada seniorów dzielnicy nie będzie podejmowała decyzji, ale będzie pełnić funkcje doradcze dla rady dzielnicy i miasta.  Ma reagować na bieżące potrzeby i oczekiwania seniorów i wspierać miasto w realizowanych działaniach. Wybrani seniorzy będą też zbierać sygnały z dzielnicy od swoich rówieśników i przekazywać je dalej.

W skład rady powołanej na trzy lata wejdzie 11 osób, w tym 8 mieszkańców, dwoje urzędników i przedstawiciele komisji dialogu społecznego. Podobne rady powołano także w innych dzielnicach, od tego roku działa też Rada Seniorów Warszawy. Zasiądą w niej także przedstawiciele Targówka.

Od dziś możecie ich wybierać, o ile macie skończone 60 lat i meldunek w naszej dzielnicy. Głosowanie trwa do 28 lutego. Karty do głosowania mają być dostępne na parterze w urzędzie dzielnicy, można je ściągnąć ze strony internetowej urzędu Tam też znajdziecie listę kandydatów. Na karcie można wybrać jedno nazwisko. Oddany głos wrzucamy do skrzynki w urzędzie lub wysyłamy pocztą  na adres: Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy ul. Kondratowicza 20, 00-983 Warszawa z dopiskiem „Rada Seniorów Dzielnicy Targówek – głosowanie”.

PRZECZYTAJ TEŻ:

5 komentarzy na temat “Zaczyna się głosowanie do rady seniorów

 • 17 lutego 2015 o godz. 09:05

  A kto kandyduję?
  Czyżby znowu przedstawiciele Spółdzielni Bródno :-/

 • 17 lutego 2015 o godz. 12:20

  Lista jest już dostępna na karcie do głosowania => a w odpowiedzi na dalszą część wypowiedzi przedmówczyni … każdy senior mógł zgłosić swoją kandydaturę :)

 • 17 lutego 2015 o godz. 20:03

  Połowa rady dzielnicy to seniorzy. Stare dziady, którym ciągle mało na emeryturze.

 • 17 lutego 2015 o godz. 22:06

  A czyli liste kandydatów ktoś ustalił dobre a z nich wybierzemy i tak ich kandydata ?pewnie gdzies wywiesili kto gdzie się ma zgłosić na A2 w rogu przy toalecie ja pierwsze słysze

 • 18 lutego 2015 o godz. 08:43

  xyz no to doigrałeś się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.