Zaczyna się głosowanie do rady seniorów

5
Share

Już wkrótce starsze osoby z naszej dzielnicy będą miały swoich reprezentantów. Od dziś mogą ich wybierać. 

 

Posiedzenie Rady Targówka  /fot. targowek.info

Posiedzenie Rady Targówka /fot. targowek.info

Społeczeństwo się starzeje, ale z drugiej strony wiele starszych osób pozostaje aktywnych i zaangażowanych w lokalne sprawy. Pomysł z radami seniorów polega na tym, żeby ich zaangażowanie wykorzystać z korzyścią dla wszystkich.

Rada seniorów dzielnicy nie będzie podejmowała decyzji, ale będzie pełnić funkcje doradcze dla rady dzielnicy i miasta.  Ma reagować na bieżące potrzeby i oczekiwania seniorów i wspierać miasto w realizowanych działaniach. Wybrani seniorzy będą też zbierać sygnały z dzielnicy od swoich rówieśników i przekazywać je dalej.

W skład rady powołanej na trzy lata wejdzie 11 osób, w tym 8 mieszkańców, dwoje urzędników i przedstawiciele komisji dialogu społecznego. Podobne rady powołano także w innych dzielnicach, od tego roku działa też Rada Seniorów Warszawy. Zasiądą w niej także przedstawiciele Targówka.

Od dziś możecie ich wybierać, o ile macie skończone 60 lat i meldunek w naszej dzielnicy. Głosowanie trwa do 28 lutego. Karty do głosowania mają być dostępne na parterze w urzędzie dzielnicy, można je ściągnąć ze strony internetowej urzędu Tam też znajdziecie listę kandydatów. Na karcie można wybrać jedno nazwisko. Oddany głos wrzucamy do skrzynki w urzędzie lub wysyłamy pocztą  na adres: Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy ul. Kondratowicza 20, 00-983 Warszawa z dopiskiem „Rada Seniorów Dzielnicy Targówek – głosowanie”.

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx