MPO nie radzi sobie ze śmieciami | | targowek.info

MPO nie radzi sobie ze śmieciami

Pół roku po tzw. rewolucji śmieciowej MPO wciąż nie radzi sobie z odbiorem odpadków na Targówku. Maciej opisuje problem na swoim osiedlu, ale wiemy, że podobnie jest też w innych miejscach.

Nasz czytelnik Maciej złożył formalną skargę na pracowników MPO i podesłał nam jej treść. Opisuje bałagan jaki zostawiają na osiedlu Klonowa Aleja tuż przy Lasku Bródnowskim. Ale to nie jedyne takie miejsce, podobnych sygnałów dostajemy więcej.
List Macieja:
Na podstawie art. 227 Kodeksu postępowania administracyjnego składam skargę na pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania (MPO) w m. st. Warszawie sp. z o.o.

Przedmiotem skargi jest notoryczne, nienależyte wywiązywanie się z umowy na odbiór odpadów z nieruchomości wielorodzinnej położonej przy ul. Św. Wincentego 128, 128A-G, 130 w Warszawie. Mimo 6-cio dniowego harmonogramu odbioru śmieci na osiedlu położonym przy ww. adresie wciąż zalegają śmieci. Również tuż po wizycie pracowników MPO, altany śmietnikowe dalej usłane są nieodebranymi śmieciami. Pracownicy MPO odbierając przepełnione pojemniki, rozrzucają śmieci po całym osiedlu nie zwracając uwagi na wypadające z pojemników odpady. Te, które wypadną pozostają nieuprzątnięte.

16 lutego 2015 roku ok. godz. 19.30 podczas odbioru śmieci sortowanych poruszyłem tą kwestię z pracownikiem MPO. Odstawił on bowiem kontener do altany, w której nadal znajdowało się mnóstwo odpadów, które wcześniej wypadły z kontenera. Mimo, iż je widział, odstawił pusty kontener i przycisnął nim zalegające w altanie śmieci, po czym udał się w dalszą drogę.

Zapytany, dlaczego nie odebrał wszystkich śmieci, stwierdził „to nie mój rejon. Ja jestem tu gościnnie. Nie interesuje mnie to.”. Dodam, że to nie pierwszy raz kiedy pracownicy MPO tłumaczą się w ten sposób, że to nie ich „rejon”.

Jako mieszkaniec tego osiedla płacący podatki w Warszawie oraz uiszczający dużo wyższe niż poprzednio opłaty za wywóz śmieci, nie jestem zainteresowany takimi tłumaczeniami oraz tak wątpliwą jakością usług.

Niejednokrotnie zgłaszałem problem nieodebranych śmieci poprzez aplikację Warszawa 19115. Za każdym razem moje zgłoszenia były zamykane jako „niepotwierdzone”. Trudno bowiem, aby te śmieci oczekiwały kilka dni na przyjazd pracowników Miasta. Były więc one każdorazowo uprzątane przez firmę opłacaną ze środków naszej Wspólnoty.

W związku z nienależytym wywiązywaniem się Miasta z umowy na wywóz nieczystości, Wspólnota ponosi dodatkowe koszty uprzątnięcia altan śmietnikowych. Uprzednio, kiedy śmieci z naszej nieruchomości odbierała firma Lekaro, w altanach panował porządek, a wszystkie śmieci, które nie mieściły się do kontenera były od razu wrzucane do pojemnika i wywożone.

Jako dowód pozostawienia nieczystości przez pracowników MPO załączam zdjęcia wykonane tuż po odbiorze śmieci w dniu 16 lutego br.

W związku z powyższym wnoszę o wyciągnięcie konsekwencji wobec pracowników MPO odbierających śmieci w dn. 16 lutego 2015 z nieruchomości położonej przy ul. Św. Wincentego 128, 128A-G, 130 w Warszawie oraz przekazanie informacji jakie kroki zostały wobec nich podjęte. Żądam również natychmiastowej poprawy jakości wykonywanych usług przez spółkę MPO, a jeżeli to niemożliwe zwolnienia z części opłat za wywóz śmieci (w moim lokalu mieszkają 3 osoby i za wszystkie opłacam składkę za wywóz śmieci). Ponadto żądam wyjaśnień ze strony Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz i jej podległych urzędów, dlaczego usługa wywozu śmieci, która jest wielokrotnie droższa niż przed tzw. „rewolucją śmieciową”, jest wykonywana na tak niskim poziomie. Żądam również wyjaśnień, dlaczego wszystkie moje zgłoszenia z aplikacji Warszawa 19115 były automatycznie zamykane, a jakość usług świadczonych przez MPO się nie poprawiła.

 Z poważaniem,
Maciej (nazwisko do wiadomości redakcji)
PRZECZYTAJ TEŻ:

14 komentarzy na temat “MPO nie radzi sobie ze śmieciami

 • 21 lutego 2015 o godz. 11:29

  Dodałbym do tego nagminne łamanie ciszy nocnej przez pracowników MPO,którzy mają tak poustawiane grafiki odbioru śmieci,że np z Orłowskiej odbierają je przed godziną 6 rano.Teraz jeszcze to tak bardzo nie przeszkadza,ale poczekajmy na wiosnę i lato,gdy będziemy mieć okna otwarte przez całą dobę.

 • 21 lutego 2015 o godz. 12:27

  Odpowiadam na pytanie:
  „dlaczego usługa wywozu śmieci, która jest wielokrotnie droższa niż przed tzw. “rewolucją śmieciową”, jest wykonywana na tak niskim poziomie”

  Dlatego, że jeśli państwo coś zapewnia ustawowo i każe za to słono płacić w postaci kolejnych nałożonych podatków, to można być pewnym, że kończy się tylko na zapewnieniu. Gdyby państwo zapewniało nam powietrze i oczywiście musielibyśmy za nie płacić, to w przeciągu kilku dni byśmy się podusili. Dlaczego nie można się dostać do lekarza internisty? Bo płaci się kilka tysięcy złotych rocznie na tzw. zdrowotne. A prywatnie wizyta 200 zł.

 • 21 lutego 2015 o godz. 14:17

  Miasto i MPO ma monopol i decyzej kto ma dokładnie do końca wykonać odbiór nieczystości z posesji. Brak nadzoru nad działalnoscią zespołów opróżniających pojemniki przy posesjach powoduje ot tak naturalnie bylejakość tych prac. Oczywiście najlepiej jak posprząta dozorca budynku bo MPO to co się wysypało nie ma ani ochoty ani czasu sprzątnąć.Fakt takiego wykonyweania pracy przez MPO musi dotrzeć do świdomości Sznownej Pani Prezydent i Dyrekcji MPO aby stał si cud i było inaczj.Wozy asaenizacyjne odbierające śmieci z posesji to obsuga 2 s0by jeden kierowca jedzi a drugi oprżóznia pojeniki i to co się wysypie sprząta.Jest to jasne i oczekiwane, czas skończyć z niechlujstwem ale o tym muszą dowiedzieć się władcy.

 • 21 lutego 2015 o godz. 14:39

  Osoby wprowadzające sutawę nie zrobiły nic żeby to działało jak i zmostem metrem zalaniami, remotntami dalej popierajcie pr a nie zarządzanie to będzie tak jak jest cała rewolucja to fanaberie biurw śmieci stoja pod hmurka jak chcą kolroy ojmników w kazdej gminie inne kretynizm tak jak w każdym bloku by były inne żarówki albo wtyczki do prądu beka z Hani i jej kompanów wycbuchy gazy brak CO w centrum doprowadza do tego że ludzie kręcą na lewo gaz i tot co PR zagrywki z mostem też za co sie nie wezmą to im tylko sprzedaż za bezcen majatku idzie

 • 21 lutego 2015 o godz. 17:48

  Kolejna granda , to odbieranie od odbiorców indywidualnych (domków)segregowanych śmieci raz w miesiącu, a normalnych zmieszanych raz na dwa tygodnie.
  Czy wyobrażacie sobie jak capi latem taki stojący blisko domu kubeł?!!!

 • 21 lutego 2015 o godz. 17:53

  I tak sku…syny z zacisza,czego nie spalą w piecach to wypierdal..ą po trochu na pobliskie działki….

 • 21 lutego 2015 o godz. 21:27

  W pobliskie zarośla najczęściej śmieci wywalają mieszkańcy dojeżdżający do „stolycy”.
  Sama byłam świadkiem takiego wywalania worka ze śmieciami z samochodu posiadającego rejestrację podwarszawską. Raz nawet o mało nie udało mi się takiego palanta trafić w szybę. Niestety było ciemno. Żałuję!

 • 21 lutego 2015 o godz. 23:29

  Podrzucanie śmieci trwa nadal. Przy okazji pozdrawiam sąsiada, autora listu. Mam okna na las z tegoż osiedla i co jakiś czas widzę, gdy ktoś podjeżdża (ostatnio rejestracja WE – chyba Mokotów, dziewczyna, ładna zresztą) podrzuca dość spore zawiniątko i odjeżdża. I tak dobrze, że nie do lasu.

  Marginalnie należy potwierdzić, że czyściej było przed uchwaleniem ustawy śmieciowej. Za czasów „urządzania mieszkań” przez szacownych sąsiadów, wystawiane były odpady wielkogabarytowe, gruz ładowany do zamówionego kontenera i po sprawie. Jakoś to było sprzątane. Teraz, gdy deweloper już sprzedał wszystkie mieszkania, lub prawie wszystkie, powinno być „normalnie”. Tak jednak nie jest.

  Oprócz haraczu za śmieci dostaliśmy podatek od naszej własności (własność: własność, bez dzierżaw wieczystych). Niektórzy chyba jakieś 2000 zł za 5 lat tylko za to, że mają miejsce w garażu podziemnym. O podatkach za nieruchomości było na T-info. To źle, że ktoś WYKUPIŁ miejsce garażowe pod ziemią i nie zagraca przestrzeni publicznej? Za co ta KARA?

  Kolejne podatki, haracze mają uzdrowić naszą gospodarkę?

 • 22 lutego 2015 o godz. 09:01

  do Pan Artur Dionizos Bielicki:
  ja też nie mam słów jaki prymityw mieszka w domkach na tym osiedlu.Całe rodzinki z życiowo niepełnosprawnymi dorosłymi dziećmi,które też mają już dzieci!Ale od mamusi,która gotuje,częściowo utrzymuje i jeszcze zajmuje się dziećmi się nie wyprowadzą.Tak wygląda samodzielność „po zaciszańsku”.Nadmiar śmieci pod pachę i do albo obok kosza na przystanku(Kościeliska).A śmieci skąd?Z wynajmowanych nielegalnie pokoi,całych pięter albo budynków gospodarczych.Komu?Ekipom budowlańców.A wieczorem do pieca co się da:meble,krzesła,okna,guma,plastyk.Wiatr niesie dym i smród aż do św.Wincentego!Jest straż miejska,więc powinna kontrolować kotłownie w tych domach i niech pokazują,czym opalają.I wysokie kary z miejsca nakładać.A poza tym,ratusz musi sprawdzić deklaracje odbioru.Jak to możliwe,że w 3 piętrowym domu,w którym mieszka 10 osób(w tym małe dzieci)za odpady płaci się tyle samo co w parterowym domku zamieszkiwanym przez 3?!Skończmy z ta farsą,bądźmy poważni.

 • 22 lutego 2015 o godz. 09:12

  do Pan/Pani mamonka:
  częstotliwość odbioru jest właściwa,jeśli chodzi o domy jednorodzinne.Natomiast co innego budynki wielorodzinne,tu MPO jeszcze musi popracować.I szkolenie dla pracowników też się przyda.Ta 6 rano to dla mnie środek nocy,ale cóż,tłuczenie kubłami niestety zawsze stawia mnie na nogi,muszę przywyknąć
  co do opisanej sytuacji,uważam,że na tym terenie był to odosobniony przypadek,żeby śmieci podrzucał ktoś z ościennych gmin.Robią to najczęściej „nasi”.Ale rzucanie w szyby auta to już przesada,tak nie wolno!

 • 22 lutego 2015 o godz. 15:15

  Tak samo jest przy ul. Toruńskiej. Tam śmieci przywożą mieszkańcy domów jednorodzinnych z Białołęki.niestety mieszkańcy bloku przy Toruńskiej 82 to też fleje które nie potrafią wrzucić śmieci do kosza, tylko pieprzną pod śmietnikiem i szlus.

 • 22 lutego 2015 o godz. 23:15

  Co za mądra głowa kazała postawić kontenery na odpady segregowane odpady pod oknami. Ludzie zbierający puszki itd mają w nosie że o 3 w nocy większość ludzi śpi. Nie można wybudować altanek śmieciowych z boku budynków??? Ze sprzedaży surowców, w głównej mierze aluminium już by się zwróciły. Ale jak widać w tym kraju cały czas myślenie boli, tylko dlaczego tylko urzedników

 • 23 lutego 2015 o godz. 09:33

  zgadzam się z Alexem. przy ul. Toruńskiej 80,82,84 mieszkają takie flejtuchy że aż nóż się w kieszeni otwiera. za nic mają altanki śmietnikowe, za nic mają tereny zielone, garstka ludzi która chciałaby tam mieszkać normalnie jest olewana przez większość brudasów. ZGN nic nie robi dla poprawy sytuacji. czysto jest tylko przed budynkiem ZGN. Nawet firma sprzątająca teren, tak rozjeździła swoim samochodem trawnik przy ogrodzeniu jordanka, że woła to o pomstę do nieba. postępująca degrengolada tego ternu jest zastraszająca. Ustawa śmieciowa – jest śmiechu warta. przywieźli nam pjemniki (czerwone) postawili przy śmietnikach i pies z kulawą nogą nie zatroszczył się o rozbudowę altanek. te pojemniki to prezent dla mieszkańców pobliskich domów jednorodzinnych. po co wydawać kasę na wywóz śmieci jak można je podwieźć i wywalić u sąsiada. prawda jest też taka, że ci ludzie pokupowli domki na raty i nie stać już ich na opłaty śmieciowe.

 • 23 lutego 2015 o godz. 10:58

  Gdzie tam jest dozorca to do jego obowiązków należy sprzątanie w altanie .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.