Co to za odwierty na polu PGR? | | targowek.info

Co to za odwierty na polu PGR?

Nie udał się przetarg na spory fragment pola PGR. Ale co tam robi firma prowadząca odwierty?

 

Wielkie pole wzdłuż ul. św. Wincentego pozostaje jedną z najatrakcyjniejszych działek dla deweloperów w mieście i… jeszcze trochę nią pozostanie. W czwartek miał się odbyć przetarg na ponad 6-ha działkę u zbiegu św. Wincentego i Gilarskiej.

 

Cena 77 mln zł. Agencja Nieruchomości Rolnych zachęcała w ogłoszeniu, że przetarg jest „ostateczny”, ale będą kolejne. Powód? Nikt się nie zgłosił.

Nie znaczy to, że deweloperzy nie mają ochoty na ten teren. Nasi ludzie spacerujący po polu donoszą nam, że w ostatnich dniach prowadzono tam profesjonalne odwierty. To raczej nie są poszukiwania gazu łupkowego, tylko ktoś sprawdza, co można tu zbudować.

Według planu miejscowego na działce można postawić całkiem duże osiedle, na wysokość i gęstość zabudowy podobne do Zielonego Zacisza, ale bardziej rozległe.

Dlaczego zatem żaden z deweloperów nie przyszedł na przetarg? Zapewne chcą w ten sposób zbić cenę. Mamy też małą nadzieję, że obawiają się nastawienie do inwestycji obecnych mieszkańców. Teren należy do państwa i chyba wszyscy woleliby w tym miejscu park niż kolejne bloki.

Odwierty na polu PGR / fot. od czytelniczki
Odwierty na polu PGR / fot. od czytelniczki
PRZECZYTAJ TEŻ:

23 komentarzy na temat “Co to za odwierty na polu PGR?

 • 7 lutego 2015 o godz. 08:09

  Ja to bym wolał Nowotrocką najpierw, żeby później protestów nie było jak ze sraczem na skwerze przy Korzona. Jak przeszkadza sraczyk to co będzie jak z drugiej strony bloku powstanie Nowotrocka?

 • 7 lutego 2015 o godz. 08:23

  Policeman… Nowotrocka jest teraz najwazniejsza

 • 7 lutego 2015 o godz. 11:58

  do pseudo Jana: chcesz byc fajny słoiku? nie podszywaj się gimbie.

  Co do otwiertów, oczywiste jest, że powstanie kolejne rozległe osiedle na 5000 mieszkań i 100 miejsc parkingowych :) Na dole kolejny Carrefour Express i Biedronka oraz 12303032030 salon fryzjerski .

 • 7 lutego 2015 o godz. 13:53

  Wlasnie to jest ten problem. Mozna byloby tam spokojnie zrobic park. Ale, ze jest panst. to oczywiscie powstanie kolejne osiedle. Moze nawet zachwalane – bliskosc cmentarza…

 • 7 lutego 2015 o godz. 15:17

  Postawimy tam sliczna bloczki, a wy przeplacicie, za wolnosc w rece nas pocalujecie I przez pokolenia bedziecie niewolnikami naszych instytucji finansowych.

 • 7 lutego 2015 o godz. 16:49

  wolę nowe osiedle niż kolejny zafajdany przez kundle i zaśmiecony przez pijaczków park

 • 7 lutego 2015 o godz. 18:08

  Zaciekawiła mnie informacja o odwiertach.
  Późną jesienią, na Wojskowej przy kanałku( tu gdzie w przyszłości miała powstać kładka)też stała wiertnica i coś tam robiono.
  Czyżby zaczęły się badania geologiczne w związku z planowaną linią metra, infrastrukturą osiedlową , rozbudową Wincentego?
  Ktoś,coś wie?

 • 7 lutego 2015 o godz. 18:47

  Zabudują tak że nie będzie miejsca na wincentego.

 • 7 lutego 2015 o godz. 22:03

  Wolę nowe osiedle. Nowi mieszkańcy, to nowe wpływy do budżetu, nowa infrastruktura, nowe sklepy, knajpy, teatry. To też nowi klienci dla lokalnych przedsiębiorców. Parków, lasów, skwerów w okolicy nie brakuje, nie mówiąc już o polanach spełniających rolę wybiegów dla sr***ych psów.

 • 7 lutego 2015 o godz. 22:44

  Przecież w Warszawie brakuje bloków, Warszawiacy nie mają gdzie mieszkać, gnieżdżą się pod mostami i na ulicach, prawda panie deweloperze?
  Jest wiele bloków gdzie mieszkania stoją puste, a oni budują kolejne.

 • 8 lutego 2015 o godz. 04:46

  miastu i mieszkancom sprzedaz sie nie oplaca. te kilkadziesiat milionow szybko beda wydane i zapomnianw, a wydatki i problemy z wieksza liczba mieszkancow pozostana na zawsze. czy tez wszystko odbedzie sie kosztem mieszkancow? powstaja nowe bloki a ciecia w komunikacji z roku na rok wieksze.

 • 8 lutego 2015 o godz. 08:35

  Sprzedadza pole a za zarobione miliony wybuduja Nowotrocka.

 • 8 lutego 2015 o godz. 11:19

  @Paweł: Nie wiem czy to sarkazm, czy złośliwie cięty komentarz. Ale jakoś nie widzę aby na nowych osiedlach tak powstawały sklepy, knajpy, czy teatry. Ci co kupują, też często bywają przyjezdni, więc kasa nie wiem do kogo pójdzie.

  Poza tym, to wszystko można zrobić i bez osiedla, bo i terenu jest sporo. Pole jest świetnym miejscem dla mieszkańców. Skwer tam wybudowany będzie na pewno na mojej liście spacerowej. No ale jak wrzucą tam bloki to będzie po prostu masakra. Na targówku nie potrzeba kolejnego osiedla, a właśnie budynków usługowych.

 • 8 lutego 2015 o godz. 12:03

  W sumie dobrze ,że sprzedaż nie wypaliła.
  Komunikacyjną tragedią dla Targówka byłoby, gdyby deweloper wybudował wielkie osiedle mieszkaniowe, zanim powstałoby metro, Nowotrocka i poszerzona św. Wincentego.

 • 8 lutego 2015 o godz. 13:12

  Miasto jest miastem a nie wiochą gdzie chata od chaty jest oddalona o 5 km. Od tego miejsca jest rzut beretem do parku Bródnowskiego i kawałek do lasku. Tak więc po jaką cholerę robić parki co 100 metrów . A jak ktoś chce mieszkać blisko zieleni to przepraszam, niech się wyprowadzi na wieś, to będzie miał i spokój i ciszę i zieleń. Zapewniam że po pewnym czasie zatęskni za tym miejskim ściskiem.

 • 8 lutego 2015 o godz. 15:04

  @Mamonka. Przy Wojskowej będzie kolejny mostek przez kanałek. Te odwierty to dla pali żelbetowych, na których będzie posadowiona.

 • 9 lutego 2015 o godz. 08:39

  trzeba brac pod uwage ze jak zbuduja bloki to moga tam si e sprowadzic ludzie spoza Warszawy..brrr…!

 • 9 lutego 2015 o godz. 10:27

  @NED Dobrze powiedziane. Wielki park bródnowski w pobliżu plus lasek i cemetarz, który też jest niejako terenem zielonym i jeszcze robić kolejny park na terenie byłego Pgru. Każdy by chciał drzewka pod oknem, ale musi być jakiś umiar i sensowne rozplanowanie.

 • 9 lutego 2015 o godz. 14:36

  Niestety to jest taki sam teren jak na ZIELONYM ZACIUSZU, czyli podmokły. Jak budowano Zelone Zacisze to ukazywały sie artykuły, że jest to inwestycja, która postoi tylko 25-30 lat, tam jest bardzo mokro, dlatego nie ma podziemnych garaży, tylko są na poziome zero „0”. Ale ludzii się rzucili i kupili, ja zrezygnowałem, za takie pieniądze i wieczna wilgoć pod blokiem. Wystarczy zobaczyć jak w okolicach osiedla stoi woda, tam gdzie kaczki oraz wzdłuż Wincentego w rowie, nie ma gdzie wsiąkać. Kipiłem Pod lasem, tam jest sucho i normalni.

 • 9 lutego 2015 o godz. 23:49

  To zapewne byli geodeci z Astaldi badający uwarunkowania geologiczne okolic terenu przyszłej budowy metra. Wcześniej coś badali w parku Wiecha i okolicach ulicy Pratulińskiej. Po ich wizycie pozostały powbijane małe pomarańczowe słupki…

 • 15 lutego 2015 o godz. 16:29

  W miejsce działek po PGRze Bródno NIE BUDOWAĆ ŻADNYCH BLOKÓW MIESZKALNYCH. W tym miejscu powinien być Polski „Hyde Park”, miejsce na spacery, do biegania. Można by było też tak wygiąć Drugą Linię Metra, aby za Stacją Targówek II (skrzyżowanie ulicy Trockiej/ulicy Pratulińskiej) linia poprowadzona została pod ulicą NowoTrocką, czyli skręcałaby w lewo zaraz za ulicą Askenazego. Obecnie tam są ogródki działkowe. Dalej przecinałaby małe skrzyżowanie ul. Korzona/ul.Samarytanki. W pobliżu ulicy Rolanda/Gilarska możnaby było wybudować kolejną stację Metra np. Targówek III. W ten sposób Druga Linia Metra wpadałaby równolegle do ulicy Św. Wincentego, i dalej do CH Targówek (Trasa Toruńska) i dalej na Białołękę Wschodnią (Osiedle Derby).
  natomiast Ulicę Nowotrocką wybudować aż do ulicy Świętego Wincentego (na mapce: czerwone kreski po lewej stronie pola PGRu) z rondem. Ulica Świętego Wincentego i tak będzie poszerzana do dwóch pasów w kazdą stronę od Ronda Żaba.

 • 23 lutego 2015 o godz. 22:15

  Zanim cokolwiek tam powstanie musi powstać nowotrocka i musi być remont wincentego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.