Co to za odwierty na polu PGR?

23
Share

Nie udał się przetarg na spory fragment pola PGR. Ale co tam robi firma prowadząca odwierty?

 

Wielkie pole wzdłuż ul. św. Wincentego pozostaje jedną z najatrakcyjniejszych działek dla deweloperów w mieście i… jeszcze trochę nią pozostanie. W czwartek miał się odbyć przetarg na ponad 6-ha działkę u zbiegu św. Wincentego i Gilarskiej.

 

Cena 77 mln zł. Agencja Nieruchomości Rolnych zachęcała w ogłoszeniu, że przetarg jest „ostateczny”, ale będą kolejne. Powód? Nikt się nie zgłosił.

Nie znaczy to, że deweloperzy nie mają ochoty na ten teren. Nasi ludzie spacerujący po polu donoszą nam, że w ostatnich dniach prowadzono tam profesjonalne odwierty. To raczej nie są poszukiwania gazu łupkowego, tylko ktoś sprawdza, co można tu zbudować.

Według planu miejscowego na działce można postawić całkiem duże osiedle, na wysokość i gęstość zabudowy podobne do Zielonego Zacisza, ale bardziej rozległe.

Dlaczego zatem żaden z deweloperów nie przyszedł na przetarg? Zapewne chcą w ten sposób zbić cenę. Mamy też małą nadzieję, że obawiają się nastawienie do inwestycji obecnych mieszkańców. Teren należy do państwa i chyba wszyscy woleliby w tym miejscu park niż kolejne bloki.

Odwierty na polu PGR / fot. od czytelniczki

Odwierty na polu PGR / fot. od czytelniczki

23
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx