Rusza partycypacyjna zumba

2
Share

Pierwszy projekt budżetu partycypacyjnego, nad którym głosowaliśmy w zeszłym roku, wreszcie zostanie zrealizowany.

 

Kilka dni temu skończyło się przyjmowanie wniosków do budżetu obywatelskiego na rok 2016, ale mieszkańcy Targówka wciąż zadają sobie pytanie: co się dzieje z pomysłami, które wygrały głosowanie w czerwcu 2014 roku?

zumba-2015-01Wreszcie mamy pozytywną wiadomość: pierwszy z nich rusza 2 marca 2015. Wprawdzie projekt „Zumba dla mieszkańców” jest jednym z pomniejszych i najtańszych zwycięzców ubiegłorocznego głosowania, ale dobre i to.

Zajęcia „partycypacyjnej zumby” będą się odbywać od 2 marca w poniedziałki 19:30-20:30 i środy 18:30-19:30 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 34 ul. Mieszka I 7. Program skierowany jest w szczególności do mieszkańców Targówka Fabrycznego w wieku 15 – 35 lat. Zajęcia są za darmo, ale niestety jest bardzo ograniczona liczba miejsc – maksymalnie 20 osób w grupie.

W głosowaniu w 2014 r. pomysł ten dostał 140 głosów i 13 tys. zł dofinansowania.

Zapisy u instruktora prowadzącego zajęcia, 15 minut przed rozpoczęciem zajęć lub pod numerem telefonu 500-072-005 (ale tylko do wyczerpania limitu miejsc). Na zakończenie cyklu zajęć – tj. w czerwcu i grudniu  – uczestnicy otrzymają anonimowe ankiety, w których wypowiedzą się nt. poziomu prowadzonych zajęć.

Jak informują organizatorzy, zumba to rodzaj aktywności w formie treningu aerobowego połączenia zajęć fitness z nowatorską formą tańca. Poprzez zajęcia zumby można wzmocnić kondycję, wykształcić sylwetkę, odstresować się i świetnie bawić się przy muzyce. Nie trzeba posiadać umiejętności tanecznych, zajęcia będą prowadzone przez instruktora, który wprowadzi wszystkich nowych uczestników nieskomplikowe układy taneczne i fitness.

Co zaś z realizacją pozostałych, większych i ważniejszych projektów, które mieszkańcy Bródna, Targówka i Zacisza wybrali w czerwcu 2014 roku? Wszystkie zostały zapisane w budżecie dzielnicy na rok 2015 i powinny być zrealizowane w ciągu najbliższych 10 miesięcy.

A czy naprawdę tak się stanie – zobaczymy.

 

 

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx