Szpital Bródnowski z nową porodówką

24
Share

Jeśli któraś z was zamierza w najbliższym czasie rodzić, to nie musi wyjeżdżać z dzielnicy.

 

Izba przyjęć w nowym oddziale położnicznym / fot. Martyna Gadecka / Urząd Marszałkowski

Izba przyjęć w nowym oddziale położnicznym / fot. Martyna Gadecka / Urząd Marszałkowski

Oddział położniczy działa wprawdzie w Szpitali Bródnowskim od dawna, ale do tej pory nie był zbyt popularny. Może dlatego, że był już mocno wysłużony. W 2010 roku szpital wstrzymał nawet na trochę przyjęcia, bo… na ścianach w salach poporodowych pojawił się grzyb.

Teraz wszystko ma się zmienić. W mijającym tygodniu oddano do użytku wyremontowany budynek położnictwa i ginekologii. Podczas uroczystości otwarcia tłumaczono, że oddział o większych możliwościach był konieczny, z powodu dużego przyrostu naturalnego na Targówku i Białołęce.

Dynamicznie rosnąca liczba młodych mieszkańców w dzielnicach wokół szpitala (m.in. Targówek, Białołęka), a także rosnąca liczba porodów (w 2014 r. było o ponad 150 porodów więcej niż w 2013 r.) skłoniły zarząd spółki do podjęcia decyzji o etapowym remoncie budynku oddziału położnictwa i ginekologii i tym samym stworzeniu jak najlepszych warunków dla przyszłych rodziców i ich maluszków.

Prace rozpoczęły się w zeszłym roku, gdy ukończono kompleksowy remont dachu, elewacji wraz z wymianą okien i ociepleniem oraz kluczowych instalacji wewnątrz budynku. W czwartek 29 stycznia do użytku oddano wyremontowany parter budynku z izbą przyjęć, przestrzenią do odpoczynku i relaksu oraz nowoczesnymi gabinetami – pracownią USG i KTG.

Władze szpitala przy ul. Kondratowicza zapewniają, że plan nowej izby przyjęć został skonsultowany z pacjentkami, aby w możliwie najwyższym stopniu odpowiedzieć na potrzeby kobiet. Pomieszczenia zostały wyposażone zgodnie z obowiązującymi standardami. Wszystko, co niezbędne do bieżącej diagnostyki,  znajduje się na terenie budynku.

image

Oddział położniczy zajmuje oddzielny budynek na terenie Szpitala Bródnowskiego / fot. targowek.info

Szpital informuje też na stronie, że nie pobiera opłat za znieczulenia, porody rodzinne ani za pojedyncze sale.

24
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx