Czyżby wiosna? Zobacz, co robić w weekend na Targówku

9
Share

Uwaga, to może być fajny weekend! PGR Bródno wita wiosnę festynem, Praska Ferajna wycieczką, a Paweł Sky wystawą plakatów.

 

Oto nasze propozycje darmowych wydarzeń, które wydarzą się w dzielnicy:

Sobota i niedziela: Powitanie Wiosny

W oba weekendowe dni w godz. 10:00-17:00 w „Folwarku Bródno” (ul. Św. Wincentego 92) będzie można posiedzieć przy ognisku, coś zjeść, kupić regionalne oraz ekologiczne specjały do domu, nie zabraknie też rękodzieła.

Oczywiście będzie dużo atrakcji dla dzieci: gry, zabawy i konkursy, zwierzątka do kamienia i głaskania (m.in. kózki, owieczki, króliczki, kucyki, a także krówka Krystynka i świnka Peppa), a w sobotę o godz. 12.00 także kukiełkowe przedstawienie teatralne “Pinokio”

 

Niedziela: Wycieczka po Targówku (Mieszkaniowym)

O godz. 13:00 przewodnik Jarek Spacerolog Praski weźmie wszystkich chętnych na pieszą wycieczkę po znanym i nieznanym Targówku. Opisywanie będą historie blokowisk z lat peerelu, i te wcześniejsze – z dawnego, heroicznego przedmieścia, znanego m.in. z felietonów Wiecha. A także Targówek dzisiejszy, z galerią sztuki, teatrem, street artem i najnowocześniejszym przedszkolem w Polsce. Generalnie to wszystko znajdziecie też na targowek.info – ale zawsze zdrowiej się przespacerować :)

Spotkanie: ul. Radzymińska 150 róg ul. Bieżuńskiej. Przybliżona trasa: Radzymińska, Janinówka, Kuflewska, Świeciańska, Tykocińska, Skargi, Witebska, Kołowa, Korzona, Złotopolska, Motycka, Gościeradowska, św. Wincentego.

 

Niedziela: Paweł Sky „WARsawII”

Paweł Sky /fot. archiwum prywatne

Paweł Sky /fot. archiwum prywatne

O godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż i koncert w Autorskie Bistro & Café (ul. Św. Wincentego 95/3). Na ścianach knajpki zawisną plakaty znanego (także czytelnikom targowek.info) projektanta Pawła Sky’a.

Autorski cykl plakatów „WARsaw”, zainaugurowany przez Pawła Sky’a w 2011 roku jest próbą odwołania się do najlepszych tradycji tzw. polskiej szkoły plakatu, widać w nim także inspiracje graffiti oraz stylistyką znaków drogowych – surową, oszczędną w formie, a jednocześnie czytelną i niepozostawiającą wątpliwości. Cykl jest wyrazem odczuć, jakie targają artystą i jego związkami z Warszawą – jednocześnie kocha to miasto i nienawidzi jego wad.

Wystawa to trzecia okazja, by obejrzeć jego cykl „WARsaw”, prezentowany do tej pory w ramach 15. Salonu Polskiego Plakatu w Muzeum Plakatu w Wilanowie oraz na otwarciu Galerii W-Z w Warszawie.

 

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx