Czyżby wiosna? Zobacz, co robić w weekend na Targówku | | targowek.info

Czyżby wiosna? Zobacz, co robić w weekend na Targówku

Uwaga, to może być fajny weekend! PGR Bródno wita wiosnę festynem, Praska Ferajna wycieczką, a Paweł Sky wystawą plakatów.

 

Oto nasze propozycje darmowych wydarzeń, które wydarzą się w dzielnicy:

Sobota i niedziela: Powitanie Wiosny

W oba weekendowe dni w godz. 10:00-17:00 w „Folwarku Bródno” (ul. Św. Wincentego 92) będzie można posiedzieć przy ognisku, coś zjeść, kupić regionalne oraz ekologiczne specjały do domu, nie zabraknie też rękodzieła.

Oczywiście będzie dużo atrakcji dla dzieci: gry, zabawy i konkursy, zwierzątka do kamienia i głaskania (m.in. kózki, owieczki, króliczki, kucyki, a także krówka Krystynka i świnka Peppa), a w sobotę o godz. 12.00 także kukiełkowe przedstawienie teatralne “Pinokio”

 

Niedziela: Wycieczka po Targówku (Mieszkaniowym)

O godz. 13:00 przewodnik Jarek Spacerolog Praski weźmie wszystkich chętnych na pieszą wycieczkę po znanym i nieznanym Targówku. Opisywanie będą historie blokowisk z lat peerelu, i te wcześniejsze – z dawnego, heroicznego przedmieścia, znanego m.in. z felietonów Wiecha. A także Targówek dzisiejszy, z galerią sztuki, teatrem, street artem i najnowocześniejszym przedszkolem w Polsce. Generalnie to wszystko znajdziecie też na targowek.info – ale zawsze zdrowiej się przespacerować :)

Spotkanie: ul. Radzymińska 150 róg ul. Bieżuńskiej. Przybliżona trasa: Radzymińska, Janinówka, Kuflewska, Świeciańska, Tykocińska, Skargi, Witebska, Kołowa, Korzona, Złotopolska, Motycka, Gościeradowska, św. Wincentego.

 

Niedziela: Paweł Sky „WARsawII”

Paweł Sky /fot. archiwum prywatne
Paweł Sky /fot. archiwum prywatne

O godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż i koncert w Autorskie Bistro & Café (ul. Św. Wincentego 95/3). Na ścianach knajpki zawisną plakaty znanego (także czytelnikom targowek.info) projektanta Pawła Sky’a.

Autorski cykl plakatów „WARsaw”, zainaugurowany przez Pawła Sky’a w 2011 roku jest próbą odwołania się do najlepszych tradycji tzw. polskiej szkoły plakatu, widać w nim także inspiracje graffiti oraz stylistyką znaków drogowych – surową, oszczędną w formie, a jednocześnie czytelną i niepozostawiającą wątpliwości. Cykl jest wyrazem odczuć, jakie targają artystą i jego związkami z Warszawą – jednocześnie kocha to miasto i nienawidzi jego wad.

Wystawa to trzecia okazja, by obejrzeć jego cykl „WARsaw”, prezentowany do tej pory w ramach 15. Salonu Polskiego Plakatu w Muzeum Plakatu w Wilanowie oraz na otwarciu Galerii W-Z w Warszawie.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

9 komentarzy na temat “Czyżby wiosna? Zobacz, co robić w weekend na Targówku

 • 20 marca 2015 o godz. 13:20

  Zapraszamy również na polankę archeologiczną. Będzie browarek, śpiewy, rozmowy o życiu… Zwłaszcza panie mile widziane. Impreza w godz. 0.00 – 8.00 (codziennie)

 • 20 marca 2015 o godz. 15:16

  Zapraszamy do lasu Brodnowskiego. Bedzie browarek, spiewy, nauka o naturze oraz malo spotykany downsizing smieci. Serdecznie zapraszamy,i cale rodziny witamy!

 • 20 marca 2015 o godz. 15:48

  Rodzinny festyn odbędzie się rownież przy bardowskiego nad jeziorkiem.
  Piwko, dziewczyny i muzyka z poloneza zapewniona.

  Hit wieczoru – przegląd piosenki DiscoPolo DjzZąbek

 • 20 marca 2015 o godz. 21:04

  na Gazeta,pl jest artykuł o ciekawych/najlepszych placach zabawy w Warszawie. Oczywiście nie ma Targówka….

 • 20 marca 2015 o godz. 22:28

  nie ma Targówka, ale jest Czerska, Nalewki, Piwna i zapewne Poznańska, gdzie się bawi „elyta”….

 • 21 marca 2015 o godz. 08:56

  Ten las bródnowski jest bardzo niebezpiecznym miejscem.Wałęsają się po nim różne podejrzane typy z plecaczkami,w których nie wiadomo co jest.Stoją potem takie łachudry po krzakach i obserwują ścieżki.Do tego pijaństwo i śmiecenie na polanie grodziska i na ławkach od Kondratowicza.Po zmroku sytuacja robi się na prawdę dramatyczna.Strach pobiegać czy wyjść z psem.Czy nasi RADNI mogą coś z tym zrobić.ZA CO ONI BIORĄ PIENIĄDZE?!Dlaczego w parku pośrodku miasta nie czuję się bezpiecznie?

 • 21 marca 2015 o godz. 11:03

  Do: NIEBEZPIECZNY LAS BRÓDNOWSKI APEL DO RADNYCH!

  Słusznie. KAŻDY kto nie jest z kundlem na spacerze w lesie jest podejrzanym typem i powinien mieć zakaz wstępu do lasu.

 • 21 marca 2015 o godz. 16:47

  Czy w lesie gwalca? Czy tylko mozna miec nadzieje..

  Sent from my iPhone

 • 22 marca 2015 o godz. 11:23

  ad.las prywatny:
  nie,bo tu chodzi o to,że pod wieczór do lasu schodzą się podejrzane typy,i nie jestbezpiecznie,szczególnie od kondratowicza przy jehowych,tam czesto po zmroku stoją przy ławkach różne łachudry

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.