Nowe mieszkania komunalne na ul. Odrowąża

37
Share

Już w tym roku zacznie się budowa dużego budynku komunalnego na Bródnie. W nim, oprócz ponad setki mieszkań, znajdzie się też miejsce m.in. na żłobek i przedszkole.

 

Budynek komunalny na ul. Odrowąża, przy skrzyżowania z ul. Budowlaną (naprzeciwko Cmentarza Bródnowskiego) planowany jest już od ładnych kilku lat. Wygląda na to, że wreszcie znalazły się na niego pieniądze.

Wprawdzie budżet na rok 2015 jest już uchwalony, lecz na czwartkowej sesji rady Targówka radni chcą go zmienić i przerzucić pierwsze 750 tys. zł na budowę „komunałki”.

W ciągu czterech lat na Bródnie ma powstać kompleks mieszczący: 129 lokali mieszkalnych, parking podziemny na 115 miejsc, pomieszczenia na czterooddziałowe przedszkole oraz czterooddziałowy żłobek (wraz z zapleczem kuchennym), plac zabaw oraz pomieszczenia do których przeniesie się Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 13 (obecnie gnieżdżąca się na terenie pobliskiego zespołu szkół przy Odrowąża 75).

Cała inwestycja będzie kosztowała oczywiście dużo więcej niż tegoroczne 750 tys. zł. Łącznie budowa pochłonie 40 mln zł rozpisanych na lata 2015-2019 (co na marginesie oznacza, że w kolejnych latach zajmie większość – jeśli nie całość – dzielnicowych środków na inwestycje). W 2019 roku budynek komunalny na ul. Odrowąża ma zostać oddany do użytku.

 

Targówek, Warszawa /fot. targowek.info

Targówek, Warszawa /fot. targowek.info

 

37
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx