Chodźcie na spacer, pogadamy o problemach Targówka | | targowek.info

Chodźcie na spacer, pogadamy o problemach Targówka

Ratusz zaprasza na naradę, zanim wspólnie wydamy 1,4 mld zł na rewitalizację Pragi i Targówka. Przed naradą zapraszają na spacer po miejscach wymagających reanimacji. 

 

rybienska
Ulica Rybieńska na Targówku Fabrycznym / fot Google

Ogólne zarysy Programu Rewitalizacji do 2022 roku już znamy. Pisaliśmy o niej szerzej tutaj.  Jak zwykle jednak sens tkwi w szczegółach i ponoć możemy mieć na te szczegóły wpływ. Ratusz rozpoczyna konsultację na tema rewitalizacji. Wszyscy chętni będą mogli się wypowiedzieć na specjalnych spotkaniach.

Pierwsze z nich już dziś w Teatrze Baj przy Jagiellońskiej (godz. 17.30), będzie dotyczyło Pragi. Ale już za tydzień, w czwartek 16 kwietnia spotkanie o Targówku. Odbędzie się w godz. 17.30-20.30 w szkole podstawowej nr 114 przy ul. Remiszewskeij 40.

Na tym nie koniec. Żeby na spotkaniu wszyscy wiedzieli o czym rozmawiają, ratusz zaprasza też na spacery w terenie. Te odbywają się w weekend poprzedzający spacer, a więc już w najbliższą sobotę i niedzielę.

Sobota: Targówek Fabryczny

11 kwietnia, godz. 10:30 Zbiórka: ul. ks. Ziemowita 39 róg ul. Mieszka I Trasa prowadzić będzie ulicami: Dziewanny, Wszeborską, ks. Ziemowita, Trojanowską, Rybieńską, Ołycką. Siarczaną, Chemiczną, ks. Ziemowita i Naczelnikowską i będzie obejmować wskazane, zrewitalizowane lub planowane do rewitalizacji obiekty. Przewodnik: Spacerolog Praski

Niedziela: Targówek Mieszkaniowy

12 kwietnia, godz. 10:30 Zbiórka: ul. św. Wincentego 18 róg ul. Oszmiańskiej. Trasa prowadzić będzie ulicami: Oszmiańską Poleską, Świdnicką, Piotra Skargi, Gościeradowską, Ossowskiego, Witebską, Prałatowską, Tykocińską, Barkocińską, Święciańską, Radzymińską, Rajgrodzką, Trocką do Zamiejskiej i będzie obejmować wskazane, zrewitalizowane lub planowane do rewitalizacji obiekty. Przewodnik: Spacerolog Praski

A potem widzimy się w szkole przy Remiszewskiej w czwartek 16 kwietnia o godz. 17.30

PRZECZYTAJ TEŻ:

6 komentarzy na temat “Chodźcie na spacer, pogadamy o problemach Targówka

 • 9 kwietnia 2015 o godz. 09:41

  A propos problemów Targówka. Po latach znów w Kanałku Bródnowskim pojawiły się bobry. Właśnie zabrały się za piękne wierzby rosnące przy skwerze edukacji ekologicznej przy ul. Rolanda. Jedna wierzba już chyba nie jest do uratowania. Szkoda, bo takie drzewo rośnie lat… ile? dwadzieścia? Niektóre drzewa przy promenadzie zostały profesjonalnie zabezpieczone do pewnej wysokości (stalowe osłony), ale niestety nie wszystkie. Apeluję o zabezpieczenie wszystkich drzew – bóbr nie będzie czekał!

 • 16 kwietnia 2015 o godz. 18:07

  Spółdzielnia bez szczegółowych konsultacji i zgody mieszkańców wprowadziła nam na zielone podwórka śmierdzące benzyną samochody (ulice HIERONIMA/Skrajna). Nigdy mieszkańcy nie byli informowani jaką niespodziankę im szykują. Do niedawna zamieszkiwanie w brzydkich blokach z lat 70-tych rekompensowały nam większe przestrzenie niż w dzisiejszych standardach, kawałek zieleni, wysokie drzewa dające chłód i kilka ławek. Ludzie spotykali się na ławkach pod drzewami. Cieszyliśmy się tym. Teraz pozbawiono nas tej skromnej przyjemności, dzieci są zamnięte w domach bo pod klatkami slalomują samochody! Smierdzi benzyną, pył wisi w powietrzu z obwodnicy Torunskiej. Ludzie starsi skurczeni w oknach, do niedawna siadali na ławkach. Jedyną ławkę postawili 50 cm od samochodu na parkingu aby zatruć się benzyną. Niech burmistrz sobie na niej siada i podziwia swoje niszczące ludzi dzieło! Precz z bezdusznością i głupotą zarządzających osiedlem – nie nadajecie się!

 • 16 kwietnia 2015 o godz. 18:13

  Tak, zniszczono nam podwórka pomiędzy blokami, a mieliśmy zieleń i miejsca dla dzieci. To była jedyna pociecha bo obok domów wybudowali nam obwodnicę- zgroza! To już lepiej mają ci w komunalnych bo nie zalewa ich smog i ryk samochodów z obwodnicy. Mieszkamy teraz w zamkniętych klatkowcach pozbawieni wyjscia z domu na słońce. Nie ma słońca bo wisi smog z obwodnicy, nie ma trawy bo zaorali trawniki i postawili wokół domów lawinę starych samochodów. Rano jak startują to ryk i smród jak na lotnisku. LUDZIE LUDZIOM ZGOTOWALI TEN LOS. Przeklinamy pomysłodawców i wykonawców każdego dnia!!!!

 • 16 kwietnia 2015 o godz. 18:24

  Ludzie z Suwalskiej sprzeciwiali się ruinie podwórek pod domami, była TV, ale oni zabudowali nam parkingami wszystkie nasze zielone podwórka wokół domów! Zniszczyli trawniki. Nie mamy gdzie przejść – jest niebezpiecznie, śmigają samochodowe graty. Na ostatnim wolnym kawałku trawy przy Hieronima postawili śmietnik!!! Draństwo!!! Na blokach tabliczki: „Parkować tyłem do bloku” bo codziennie o poranku bucha smród w okna naszym dzieciom.
  Wszyscy mieszkańcy Suwalska i Hieronima powinni powstać i koczować jak na Majdanie pod domem władzy burmistrza protestując za zniszczenie nam podwórek i żądając przywrócenia trawników i ławek dla ludzi i miejsc wypoczynku pod domami dla naszych dzieci!!! Pani z Administracji co tak ochoczo wskazywała drzewa do wycinki – winszujemy!

 • 16 kwietnia 2015 o godz. 18:31

  CHODŹCIE na spacer na Torunską 70 i sąsiednich kilka bloków – zobaczycie smrodliwe samochody i płaczące w oknach dzieci. Nie mogą wyjść bo rozjadą ich samochody pod domami, gdzie w zeszłym roku były jeszcze trawniki i piękne drzewa i ławki i miejsca na spotkania. Władze zamurowały nam podwórka, zniszczyli nam życie. Chodźcie tu na spacer, niech będzie to przestrogą aby ratowali swoje podwórka.

 • 16 kwietnia 2015 o godz. 18:37

  Od wczoraj buldożery ryją ostatni pozostały chodnik pod blokiem na Hieronima 8. Niech ci tez nie mają lepiej. Po co mają wychodzić z domu, nie ma na co patrzeć i cuchnie od setek samochodów przed domami. Piekło na ziemi (na BRODNIE). Na spacery zostaje nam tylko Cmentarz (dosłownie: tam są drzewa i dają cień i nie ma samochodów). Nikt mieszkańców nie pytał. Może znajdą niewypał i skończy się masakrowanie mieszkańców

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.