Człowiek zginął na torach | | targowek.info

Człowiek zginął na torach

Mężczyzna przechodził w niedozwolonym miejscu, ale tak robią tu niemal wszyscy. Kiedy wreszcie powstanie normalne przejście między Targówkiem Fabrycznym a Mieszkaniowym?

 

Zdjęcie z tragicznego wypadku podesłał nam internauta Bartek
Zdjęcie z tragicznego wypadku podesłał nam internauta Bartek

Pociąg Kolej Mazowieckich wyjechał z Wołomina o godz. 13 i 20 minut później zbliżał się już do Dworca Wileńskiego. Niestety na tyłach stacji Statoil wyszedł przed niego mężczyzna. Potrącony pieszy zginął na miejscu.

Do takich wypadków może dochodzić tu znacznie częściej, bo nie ma dobrego połączenia między dwoma Targówkami. Piesi mają kładkę, ale wejście na nią jest przed torami, a zejście już po drugiej stronie Radzymińskiej. Jeśli ktoś idzie na przykład z Kauflanda na przystanek Piotra Skargi w kierunku Marek, to żeby być zgodnie z przepisami, powinien wejść na kładkę, przejść po drugiej stronie Radzymińskiej do drugiej kładki i tam wrócić na wschodnią stronę Radzymińskiej. To oficjalna droga zalecana przez władze miasta.

fot. targowek.info, Google Maps
fot. targowek.info, Google Maps

Według Google to 650 metrów, których przejście zajmuje 9 minut.  Nikt tak oczywiście nie chodzi, więc od lat jest wydeptane szerokie przejście przez tory pod kładką. Chodzenie tędy jest nielegalne, ale kolejarze i drogowcy (do nich należy kładka) przymykają na to oko. Tak łatwiej niż zbudować dodatkowe zejście z kładki także po wschodniej stronie jezdni ul. Radzymińskiej…

Materiał wideo z wypadku umieścił na YouTube Miejski Reporter.

PRZECZYTAJ TEŻ:

10 komentarzy na temat “Człowiek zginął na torach

 • 24 kwietnia 2015 o godz. 08:38

  Niebawem, z okazji otwarcia nowej wiaty na przystanku, ma przyjechać Pani Prezydent, to Radni poruszą problem.

 • 24 kwietnia 2015 o godz. 09:25

  Niestety nie jest to pierwsza ofiara,ulica Radzymińska to trakt miejski „widmo”. Brak przejść dla pieszych przy ulicach: Naczelnikowskiej i Piotra Skargi ,to chora sytuacja której od kilkudziesięciu lat niestety miasto nie dostrzega.Radzymińska w wielu miejscach wymaga poważnych decyzji i uregulowań albowiem ludzie giną coraz częściej na tej ulicy nie tylko piesi ale i kierujący pojazdami. Podzielony tym niebezpiecznym traktem Targówek niestety musi znosić uciążliwości zanieczyszczeń i ponosić straty w ludziach albowiem najważniejszą sprawą jest utrzymanie przepustowości trasy.Czego to się nie planuje tak jak ostatnio ukazała się informacja o nowej stacji PKP ,także projekt przebudowy torowisk na odcinku od wiaduktu do Dworca Wileńska ale podstawowych uregulowań ruchu pieszych w Targówku brak.Ciekawym w tym bałaganie komunikacyjnym jest fakt opowiadanie przez kandydatów na najwyższy urząd w państwie o bezpieczeństwie które jest najważniejsze .Może administracja Warszawy zajmie się tą pilną sprawą naszego bezpieczeństwa i poważnie potraktuje deklaracje głowy państwa.

 • 24 kwietnia 2015 o godz. 10:23

  Nie tylko zejście ale również podjazd dla wózków powinien się tam znaleźć!

 • 24 kwietnia 2015 o godz. 12:35

  Mieszkam na Targówku mieszkaniowym. Miałam wielokrotnie chęć wybrać się do empiku albo kauflanda, ale z dzieokiem w wózku jest to nie możliwe. Kładka nie ma ani windy ani podjazdu. :-/

 • 24 kwietnia 2015 o godz. 13:54

  Do Kauflandu tylko 156, albo przez tory. 156 jeździ raz na pół godziny… przez tory kilka minut i jestem na przystanku 160, 162 i 517, które jeżdżą częściej. No, ale ja zawsze patrzę, czy coś nie jedzie, więc w sumie to kara za własną głupotę, bo pociąg nagle nie wyjedzie zza zakrętu, jak samochód. Mimo wszystko, jakieś przejście powinno być. Albo kładka, albo wykopać podziemny tunel pod torami.

 • 24 kwietnia 2015 o godz. 17:54

  Ja otrzymałam mandat idąc na przystanek na Piotra Skargi, za przejście w miejscu gdzie jest szlaban !!

 • 24 kwietnia 2015 o godz. 18:11

  ile ludzi ma jeszcze zginąć żeby ktoś się zainteresował.. przykre to i strasznie ku@ewskie

 • 24 kwietnia 2015 o godz. 18:31

  Z jednej strony szkoda, że ta osoba zginęła. Z drugiej strony po raz kolejny pokazuje ludzką głupotę. Przechodzić PRZED pociągiem bo na pewno zdążę.

 • 1 maja 2015 o godz. 14:06

  Przecież to było samobójstwo. Nie cudujcie.

 • 9 maja 2015 o godz. 20:18

  to wioska dlatego to olewajom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.