Handlowa jak nowa, za tydzień druga część remontu! | | targowek.info

Handlowa jak nowa, za tydzień druga część remontu!

Od dziś można już jeździć odnowioną połówką „obwodnicy” Targówka. W następny weekend frezowana będzie druga połowa.

Remont nawierzchni ulicy Handlowej na Targówku „Mieszkaniowym” poszedł zgodnie z planem – a nawet zaryzykujemy stwierdzenie, że lepiej, niż plan przewidywał.

Dzięki ładnej pogodzie już w niedzielę po południu nowa gładka jezdnia była gotowa i mogli ją swobodnie testować spacerowicze oraz rowerzyści (samochody i miejskie autobusy wjechały oficjalnie dziś o świcie).

W sobotę na Handlowej pracowali robotnicy… /fot. targowek.info
…w niedzielę mieszkańcy już testowali ulicę / fot. czytelnik targowek.info

 

Remont jeszcze nie jest w 100 procentach skończony: na nowiutkiej Handlowej pojawiły się cienkie próbne pasy, które wkrótce będą oddzielały …miejsca parkingowe …lub pasy dla rowerów!

Jeszcze pod koniec zeszłego tygodnia wszystko wskazywało na to, że drogi dla rowerów – która jest pomysłem mieszkańców i zwyciężyła w zeszłorocznym głosowaniu nad budżetem partycypacyjnym – nie będzie. I tak jak zapowiedzieliśmy na targowek.info w ten weekend faktycznie nie powstała.

Wiele wskazuje na to (wątpliwości pozostają, gdyż w przypadku Targówka nigdy nie można być niczego pewnym), że zostanie jednak wytyczona w następny weekend, przy okazji frezowania drugiej połowy „obwodnicy” Targówka.

 

[AKTUALIZACJA]: W poniedziałek po południu Artur Tondera, kierownik sekcji rozwoju ruchu rowerowego w ZTM, potwierdził oficjalnie portalowi targowek.info: W ciągu tygodnia, przy okazji remontu ulic Handlowa-Ossowskiego powstaną pasy rowerowe!

 

Ale to jeszcze nie koniec zaskoczeń: już za kilka dni, od piątku wieczorem 17 kwietnia, do poniedziałku rano 20 kwietnia, będzie przeprowadzony remont dalszego ciągu Handlowej, a więc ulicy Ossowskiego.

ossowskiego_remont
Handlowa gotowa, remont Ossowskiego za tydzień /fot. targowek.info

 

Zdziwieni są tym wszyscy mieszkańcy Targówka, bo w styczniu w oficjalnych planach ZDM jedyną ulicą zapowiedzianą do odnowienia nawierzchni w całej naszej dzielnicy była tylko Handlowa. W lutym cichaczem i bez szczegółów w tych planach zjawiło się frezowanie nawierzchni ul. św. Wincentego (nie mylcie tego z generalnym remontem tej ulicy, który odsuwa się na Świętego Nigdy). Ale o Ossowskiego wciąż nie było ani słowa. Aż do teraz.

A propos św. Wincentego – wróbelki ćwierkają, że od lat wyczekiwane, wyglądane, wybłagane frezowanie tej straszliwie dziurawej ulicy zbliża się wielkimi krokami.

Zanim jednak zaczniemy chwalić włodarzy Warszawy i Targówka, jeszcze dla pewności parę razy się uszczypniemy. I sprawdzimy, czy za tydzień wzdłuż targówkowskiej „obwodnicy” będą pasy dla rowerów… czy jednak parkingi.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

20 komentarzy na temat “Handlowa jak nowa, za tydzień druga część remontu!

 • 13 kwietnia 2015 o godz. 08:54

  „Remont jeszcze nie jest w 100 procentach skończony: na nowiutkiej Handlowej pojawiły się cienkie próbne pasy, które wkrótce będą oddzielały …miejsca parkingowe …lub pasy dla rowerów”! SĄ TO PASY DLA ROWERÓW!!! TAK WCZORAJ INFORMOWAŁ WYKONAWCA ROBÓT!!!

 • 13 kwietnia 2015 o godz. 09:37

  Jak przyjemnie było dziś jechać do pracy po równiutkiej niczym stół Handlowej,hmm ;-) Trzymajmy mooocno kciuki za Panów drogowców! :-)

 • 13 kwietnia 2015 o godz. 10:58

  Mnie tylko zastanawia dlaczego od razu nie naprawiono Pratulińskiej, skoro ze względu na zamknięta Handlową i tak nic nią nie jeździło…

 • 13 kwietnia 2015 o godz. 11:40

  Otóż to – kiedy naprawią pratulińską? nei ma to jak walenie autobusu przegubowego tyłem o asfalt.

 • 13 kwietnia 2015 o godz. 11:41

  I jeszcze by sie przydazło zyanczenie dodatkowych pasów – ludzie i tak łążą tak, jak są przejścia między blokami.

 • 13 kwietnia 2015 o godz. 13:09

  To już przesada tam są takie szerokie chodniki więc po co rowerzyści na jezdni. Rowerzyści walczą o ścieżki rowerowe a jak już je dostaną to i tak jadą po ulicy i właśnie tacy powinni płacić mandaty. Sami nie wiedzą czego chcą i tylko maja pretensje.

 • 13 kwietnia 2015 o godz. 14:35

  Kiedy będą frezowane chodniki przy tych ulicach? Chodniki były w gorszym stanie niż ulica.

 • 13 kwietnia 2015 o godz. 14:39

  Chodniki są w gorszym stanie niż ulica. Brao za pasy dla rowerów – może wozy – zawalidorgi ktoś w końcu zabierze. Kupiłeś samochód – wykup parking. Miejsc w okolicy dużo.

 • 13 kwietnia 2015 o godz. 14:41

  A na rogu Myszkowskiej i Remiszewskiej, na ulicy, zbiera się woda bo po ostatnim remoncie źle była sprofilowana ulica i nie spływa do studzienki która jest obok. A można było to poprawić przy tym remoncie ale cóż. ..

 • 13 kwietnia 2015 o godz. 16:41

  Dziękuję Panu G za konsekwentne działanie.Obiecane wykonanie ścieżek rowerowych
  zapewne się spłni a dodatkowe zamierzenia regeneracji nawierzchni jezdni to prezent na wiosnę dla Targówka Mieszkaniowego.Chodniki zapewne też doczekają się regeneracji szczególnie na przystankach MZA ,naruszeń poremontowych jest niewiele i wykonanie napraw to wisienka na tort, warto nam to zafundować.

 • 13 kwietnia 2015 o godz. 16:56

  Na tych pasach rowerowych to będzie niezły parking.

 • 14 kwietnia 2015 o godz. 08:10

  Do redakcji! Prosze sie zajac biletomatem na petli , ustawionym do slonca. Od rana do 18 19 prawie ze nie mozna kupic biletu. Co za gamon to tak ustawil.dzisiaj nawer kierowca na petli mowil ze to tragedia

 • 14 kwietnia 2015 o godz. 08:24

  To do kompletu brakuje jeszcze frezowania dojazdu od Radzymińskiej do ronda – ulicy GORZYKOWSKIEJ oraz dojazdu od obwodnicy do Trockiej – ulicy PRATULIŃSKIEJ.
  Dodatkowo, tam gdzie znajdują się przystanki abutobusowe, powinni zamiast asfaltu położyć specjalne płyty betonowe. Nie odkształcają się tak jak asfalt – np przy rondzie.

 • 14 kwietnia 2015 o godz. 08:47

  A nie lepiej byłoby zostawić miejsca parkingowe, a ścieżkę wydzielić przy okazji remontu bardzo szerokich chodników?

 • 14 kwietnia 2015 o godz. 10:25

  Precz z samochodami na parkingi płatne!

 • 14 kwietnia 2015 o godz. 11:06

  też uważam ze ścieżka rowerowa powinna być zrobiona z wydzielonego pasa chodników, zawsze to bezpieczniej i trochę dalej od spalin prosto z rury wydechowej.

 • 15 kwietnia 2015 o godz. 18:23

  Spółdzielnia bez szczegółowych konsultacji i zgody właścicieli mieszkań wprowadziła nam na zielone podwórka śmierdzące benzyną samochody (ulice Hieronima/Skrajna). Nigdy mieszkańcy nie są informowani. Kartka papieru na ścianie mówiła: prace w koronach drzew. A w praktyce – betonowanie wszystkich międzyblokowych podwórek, większość jest zaskoczona i wściekła.
  Nie ma ławek, gdzie można wypocząć, nie ma terenów przed oknami dla małych dzieci i już nie będzie. Każdy najmniejszy skrawek zastawili samochodami – ohyda. Latem upał od nagrzanych blach i betonów wypiecze nam mózgi.
  Do niedawna zamieszkiwanie w brzydkich blokach z lat 70-tych rekompensowały nam większe przestrzenie niż w dzisiejszych koszmarnych standardach, odrobina powietrza, kawałek zieleni, wysokie drzewa dające chłód i kilka ławek. Cieszylismy się tym. Teraz pozbawiono nas tej skromnej przyjemności, dzieci są zamnięte w domach bo pod klatkami slalomują samochody! Smierdzi benzyną, pył wisi w powietrzu. Ludzie starsi skazani sa na wypatrywanie z okien, do niedawna siadali na ławkach. Jedyną ławkę postawili 50 cm od samochodu na parkingu aby zatruć się benzyną. Niech burmistrz sobie na niej siada i podziwia swoje niszczące ludzi dzieło!

 • 15 kwietnia 2015 o godz. 18:24

  Precz z samochodami z trawników i chodników – na płatne poza naszymi domami!!!!

 • 15 kwietnia 2015 o godz. 18:26

  Dlaczego nie stawiają parkingów piętrowych poza blokami? Trzeba edukować wszystkich ze lepsza jakość życia to móc patrzyć na przyrodę, a nie wjeżdżać pod klatkę blaszanymi gratami. Dlaczego zamiast melodii ptaków musimy wąchać smród benzyny ze starych samochodów. Dlaczego ludzie ludziom gotują taki los. Obudzcie się zanim lekarz wyda wyrok – jest Pan chory na raka płuc, a Pani ma depresję.

 • 28 kwietnia 2015 o godz. 17:27

  Ciekawe gdzie te samochody zaparkują?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.