Nie ma już trumny na Kondratowicza | | targowek.info

Nie ma już trumny na Kondratowicza

Zobaczcie, jak zmieniło się centrum Bródna.

 

Wiele osób, które wychowały się na Bródnie, miało do tego miejsca sentyment – lecz nawet one przyznają, że czarne „Centrum Handlowe” naprzeciwko Szpitala Bródnowskiego było wyjątkowo szkaradnym budynkiem.

Było, bo już go naprawdę nie ma.

Burzenie „Ele”, tudzież „trumny”, trwało dłużej niż podobna rozbiórka „Sezamu” na Marszałkowskiej (zapowiedzieliśmy je na targowek.info już we wrześniu ub.r., a rozpoczęło się na przełomie roku 2014 i 2015) – ale efekt w końcu widać.

Najlepiej można to zobaczyć na naszych zdjęciach: pierwsze z nich zrobiliśmy w 2014 roku, drugie – wczoraj:

 

[beforeafterpics id=’1′ image_before=’http://www.targowek.info/wp-content/uploads/2015/04/trumnakondratowicza_before.jpg’ image_after=’http://www.targowek.info/wp-content/uploads/2015/04/trumnakondratowicza_after.jpg’ animateintro=” introdelay=” introduration=” showfulllinks=” /]

zdjęcia: targowek.info

 

Nie przyzwyczajajcie się jednak do obecnego widoku. Jeszcze w tym roku w miejscu „trumny” firma Unidevelopment zacznie budowę siedmiopiętrowego osiedla „Gama”, w którym znajdzie się 128. mieszkań oraz sklepy na parterze i pierwszym piętrze. Będzie ono wyglądało tak:

 

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

9 komentarzy na temat “Nie ma już trumny na Kondratowicza

 • 3 kwietnia 2015 o godz. 12:03

  a co się stanie z częścią, w której jest bank?

 • 3 kwietnia 2015 o godz. 12:50

  Ciekawe co z Zusem niezapłaconym przez Pana Prezesa czy to w ramach długo zajeli ? i sprzedali ? na pokrycie strat i uchylania się ?

 • 3 kwietnia 2015 o godz. 13:48

  Bank swoją część wykupił i pozostanie

 • 3 kwietnia 2015 o godz. 18:58

  a ktos po co nowe bloki na osiedlu??

  ani dzielnicy a ni miasta nie stac na to.

  zbuduja na przyklad nowe przedszkola czy dadza nowe linie autobusowe w zwiazku z nowymi blokami?

 • 7 kwietnia 2015 o godz. 13:54

  No osiedle dla nowych słoików i kolesi. Ludzi przybędzie a autobusy zabiorą.

 • 8 kwietnia 2015 o godz. 08:46

  Bardzo ładnie, jakie tam słoiki, …
  Wydział Urbanistyki i Planowania Przestrzeni ratusza wraz z Wydziałem Architektury wydającym pozwolenie na budowlę w porozumieniu z imć Burmistrzem i Panią Hanią dogadali się z wielce panującym Zarządem Transportu Publicznego i wygospodarowali dodatkowy autobus linii wycieczkowej, co by nowi mieszkańcy nie robiąc korka mogli obejrzeć wspaniały Plac Wileński i zwiedzić nowo otwartą stację Mytra!
  Brawo

 • 8 kwietnia 2015 o godz. 10:45

  W ogóle bez porównania,ta czarna szkarada a wizualizacja-dzień a noc.Duży plus za wysokość nowego budynku.BRAWO!

 • 15 kwietnia 2015 o godz. 17:26

  Znowu 240 samochodów będzie szukało miejsc postojowych, bo garaże podziemne beda za małe albo biedota nie bedzie tam wstawiała gratów. Znowu 128 x 4 osoby mieszkańców bedzie szukało sklepów na codzienne zakupy, miejsc do spacerów i miejsc w komunikacji autobusowej. Niech włodarze dzielnicy przestaną wreszcie zagęszczać to osiedle. STOP nowym domom i samochodom! STOP! Władza chce kasy z czynszów a mieszkańcy osiedla maja dosyć tłoków na ulicach! Autostrada na Torunskiej, autostrada na Kondratowicza, Wysockiego – dosyć smrodu na ulicach. To nie Nowy Jork! To osiedla do mieszkania dla ludzi i wypoczynku po pracy!!!!

 • 15 kwietnia 2015 o godz. 17:35

  Betonują nasze osiedle. Spółdzielnia bez szczegółowych konsultacji i zgody właścicieli mieszkań wprowadziła w 2014 r na nasze zielone podwórka śmierdzące benzyną samochody (kwadrat: Hieronima/Skrajna). Urzędnik zaraz powie – ogłaszaliśmy – bzdura. Nigdy większość mieszkańców nie jest informowana. Kartka papieru na scianie: prace w koronach drzew. A w praktyce – betonowali wszystkie międzyblokowe podwórka na parkingi, większość ludzi jest zaskoczona i wściekła.
  Nie ma juz naszych ławek, nie ma gdzie można wypocząć, nie ma terenów przed oknami dla naszych małych dzieci i już nie będzie. Każdy najmniejszy skrawek zastawili samochodami – ohyda. Samochody śmigaja pod klatkami o mało nas nie zabiją. Latem upał od nagrzanych blach i betonów z podwórek wypieka nam mózgi. Z zazdrościa patrzyliśmy jak na innych obszarach w pierwsze wiosenne dni ludzie przysiadali na ławkach grzać sie w pierwszych promieniach słońca. My możemy patrzeć tylko z okien na zabetonowane podwórka. Dzieciom zostaje ciasne mieszkanie, nie wyjdą na podwórko. Nasze podwórka sa martwe!!! A były takie zielone i pełne dzieci!!! Precz z takimi władzami!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.