Ossowskiego już po remoncie | | targowek.info

Ossowskiego już po remoncie

Zakończyło się drugie weekendowe frezowanie „obwodnicy” Targówka. Teraz czas na pas rowerowy.

Choć w przeciwieństwie do poprzedniego tygodnia tym razem pogoda nie rozpieszczała drogowców, weekendowe frezowanie ul. Ossowiskiego i części Barkocińskiej udało się bez większych problemów.

Sobota – początek prac na Ossowskiego /fot. targowek.info

 

Ulica została już otwarta dla ruchu i wreszcie niemal cała „obwodnica” Targówka jest gładziutka jak stół. Z wyjątkiem małego odcinka ul. Myszkowskiej, który był remontowany trzy lata temu – ale w niektórych miejscach już wygląda kiepsko.

image
Parę rzeczy zostało jeszcze do zrobienia – np. montaż wysepek dla pieszych i… remont sąsiednich uliczek / fot. targowek.info

 

Za kilka miesięcy (realniej: za rok i kilka miesięcy) ta trasa stanie się głównym objazdem ulicy Trockiej, która będzie zamknięta na czas budowy metra.

Trwa też wyznaczanie na odnowionych jezdniach pasów dla rowerów, które w całości powinny być gotowe za kilka dni. Przypomnijmy, że to projekt samych mieszkańców Targówka, którzy wybrali pasy rowerowe w zeszłorocznym głosowaniu nad budżetem partycypacyjnym.

Pas rowerowy na ul. Ossowskiego – jeszcze oficjalnie nie oddany do użytku / fot. targowek.info
Pas rowerowy na ul. Ossowskiego – jeszcze oficjalnie nie oddany do użytku / fot. targowek.info

 

To co cieszy rowerzystów, martwi zmotoryzowanych mieszkańców osiedla – z powodu pasów ubywa na „obwodnicy” bezpłatnych miejsc do parkowania samochodów.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

19 komentarzy na temat “Ossowskiego już po remoncie

 • 20 kwietnia 2015 o godz. 09:05

  Po co prowadzić dyskusje nt. pasów rowerowych? Wybrali mieszkańcy. Inni mieszkańcy mogą złożyć wniosek dot. likwidacji pasów – jeśli wygra w budżecie partycypacyjnym to zlikwidują. W czym problem?

  Warto też zauważyć, że nie wygrał żaden z wielu projektów zakładajacych budowę miejsc parkingowych.

 • 20 kwietnia 2015 o godz. 09:33

  Oczywiscie, ze mozna wszystko pzeglosowac, jest to tylko kwestia checi i aktywnosci obywatelskiej.
  Natomiast sama budowa parkingow powinna byc finansowana przez spoldzielnie, developerow albo wspolnoty ,a nie dzielnice, bo to ich mieszkancy zostawiaja samochody.

 • 20 kwietnia 2015 o godz. 10:06

  Tak jest, przepadek projektów parkingowych w budżetach obywatelskich pokazuje, że kierowcy to grupa krzykaczy – ale niewielka.

  Wczoraj samochody na Handlowej od Lusińskiej do Ossowskiego 8 sztuk i do tego 5 przyczep. To wszystko zajmuje dużo miejsca a właścicieli kilku, góra kilkunastu. Przy bloku z kilkuset mieszkańcami. Jakiś 1% zainteresowanych.

 • 20 kwietnia 2015 o godz. 10:07

  Super! Wreszcie pozytywnie na TM:)

 • 20 kwietnia 2015 o godz. 09:55

  a wystarczyłoby ten 3 metrowy chodnik podzielić na pół i każdy by się cieszył ale po co lepiej wstawiać nowe słupki itp i inkasować za miejsca parkingowe (spółdzielcze itp)

 • 20 kwietnia 2015 o godz. 14:57

  Wtedy nie byłoby płynnej i bezpiecznej jazdy na rowerze. Najlepszym rozwiązaniem jest wydzielenie ulicy.

  Z drugiej strony mozna by ten metr trawnika wydzielić na miejsca parkingowe, tak jak np. przy ulicy Świętokrzyskiej.

  Zastanawia mnie fakt, że w pewnym, dłuższym miejscu (nie pamiętam w którym bo raniutko to było :)) linia wydzielająca pas dla rowerów jest przerywana.

 • 20 kwietnia 2015 o godz. 15:05

  @JEŻ: Pewnie chodzi o umożliwienie rowerzystom skrętów w lewo :)

 • 20 kwietnia 2015 o godz. 19:05

  czas sie pozbyc blachosmrodow-nie ma gdzie parkowac, ludzie sie smieja i generalnie obciach-bo to w koncu Warszawa a nie jakas wies.

 • 20 kwietnia 2015 o godz. 20:07

  Dojazd do bankowego jest niemozliwy. Byla petla na ratuszu zostala zamieniona…na miejsca parkingowe dla samochodow! Dzis byl na temat artykul na stronach wyborczej.A jesli by pusicili 512 do esperanto do jezdziloby ono pewnie raz na 20 minut.

 • 20 kwietnia 2015 o godz. 22:35

  Chyba temat zastępczy. Większość wschodnich Warszawiaków kursuje codziennie rano na drugi brzeg Wisły za chlebem, za pracą. Tam pracują, tam zarabiają i płacą podatki. Obwodnica Targówka to taka droga w kółko – jak weekendowy cyrk nieopodal ul. Trockiej.

  Do znudzenia: jak tam z metrem do Bazarku? Wg pewnych obietnic z samorządowej wyborczej gazetki „to już pewne, że do 2019 roku pojedziemy metrem na Trocką”. Czy już odpowiedziano oferentom na kilka tysięcy pytań? Bo jak rozumiem, to jest główny problem hamujący rozbudowę podziemnej kolejki na Targówek.

 • 20 kwietnia 2015 o godz. 23:40

  Do komentatora powyżej, z tym słabym nickiem: to twój wpis jest tematem zastępczym. jak zapewne dobrze wiesz, bo czytasz ten portal, czas „na odpowiedzenie oferentom na kilka tysiecy pytań” jest do końca lipca br. http://www.targowek.info/2015/03/metro-opoznione-o-4-miesiace-trasa-swietokrzyska-o-rok/ Może ten termin potem przedłużą, może nie, może zbudują to metro, może nie – ale to będzie potem. Do wymienionego w artykule 31 lipca ten temat nie istnieje – a ty jesteś trollem

 • 21 kwietnia 2015 o godz. 11:05

  CO stało na przeszkodzie, aby poszerzyć trochę pobocze i dać równoległe miejsca parkingowe?
  Rowerzyści by się nie bali, bo w takim przypadku kierowca widzi co się dzieje na drodze, a samochody nie musiałby parkować w dziwnych miejscach.

  Ktoś pisał o tym, że projekty miejsc parkingowych nie przeszły. Moim zdaniem to dzielnica powinna wywrzeć nacisk na RSM Praga, która to chyba włada każdym blokiem tutaj albo stanowcza większością. Absurdem jest budowanie nowych bloków bez powiększania liczby miejsc parkingowych. A i tak widać, że bez nowych mieszkańców parkingi przy blokach są coraz bardziej zatkane. Obecnie znaleźć miejsce po godzinie 18 graniczy z cudem.

 • 21 kwietnia 2015 o godz. 16:22

  To se kup miejsce parkingowe. A jak nie masz kasy to sprxzedaj samochód i za to kup miejsce parkingowe i zbieraj na nowy samochód.

 • 21 kwietnia 2015 o godz. 18:22

  Najśmieszniejsze jest to ze pasy rowerowe nie są oznaczone ze służą do poruszania się nimi przez rowerzystów. Nie ma namlowanego znaku rower ani znaku drogowego. I obawiam się ze póki ich nie będzie to auta będą parkować na łukach. Brakuje na lukach też znaku zakaz parkowania aby ukrócić zapędy kierowców

 • 22 kwietnia 2015 o godz. 11:57

  Będą oznaczone.

 • 22 kwietnia 2015 o godz. 13:39

  ten pas to parking a nie sciezka rowerowa!!

 • 22 kwietnia 2015 o godz. 13:47

  Pyszne parkingi w okolicy kuflewska ej 6

 • 27 kwietnia 2015 o godz. 11:40

  Ciekawe skąd mam kupić miejsce parkingowe jak wszystko już wykupione :D

 • 28 kwietnia 2015 o godz. 09:42

  Zajrzyj na parking przy pętli autobusowej – świeci pustkami. Tylko pieniążków pewnie szkoda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.