Szczegóły remontu ulicy Ossowskiego | | targowek.info

Szczegóły remontu ulicy Ossowskiego

ZDM podał trochę więcej szczegółów frezowania drugiej połowy „obwodnicy” Targówka. Oczywiście będą zmiany w komunikacji miejskiej.

Weekendowy remont ul. Ossowskiego (i cześciwo Barkocińskiej) to ciąg dalszy zeszłotygodniowego frezowania Handlowej.

Zarząd Dróg Miejskich przeprowadzi prace na odcinku od ul. Kołowej do ul. Myszkowskiej. Prace przygotowawcze już trwają (zdemontowano np. „wysepki” dla pieszych na środku jezdni), ale główne roboty rozpoczną się w piątek 17 kwietnia 2015 r. o godz. 22:00 i potrwają do poniedziałku 20 kwietnia do godz. 4:00 rano.

ZDM wyliczył skrupulatnie, że na Ossowskiego i Barkocińskiej zostanie położone w ten weekend 10 tys m2 nowej nawierzchni – 2600 ton mieszanki asfaltowej, w tym 1800 ton na warstwę wiążącą i 800 ton na warstwę ścieralną.

W tym czasie z ruchu kołowego zostanie wyłączone skrzyżowanie ul. Kołowej z ul. Ossowskiego. Prace mają być jednak prowadzone etapami – tak, aby zapewnić dojazd do osiedla w rejonie ul. Prałatowskiej.

Drogowcy wyciągnęli więc wnioski z poprzedniego weekendu, gdy frezowanie Handlowej na pewnien czas całowicie odcięło ulice Remiszewską i Stojanowską, co spowodowało kilka scysji mieszkańców z robotnikami i utrudniło dojazd karetce pogotowia.

 

Proponowane objazdy zamkniętej ulicy Ossowskiego (i części Barkocińskiej) / mat. ZDM

 

W związku z wymianą nawierzchni jezdni na „obwodnicy” Targówka swoje trasy zmienią autobusy linii:

156: METRO MŁOCINY – (…) – Trocka – Pratulińska – Handlowa – Gorzykowska – (…) – DW. WSCHODNI /KIJOWSKA/;
160: TARGÓWEK – Trocka – Pratulińska – Handlowa – Gorzykowska – (…) – DW. CENTRALNY;
162: TARGÓWEK – Trocka – Pratulińska – Handlowa – Gorzykowska – (…) – EC SIEKIERKI;
212: TARGÓWEK – Borzymowska – św. Wincentego – Rondo Żaba – (…) – PL. HALLERA;
517: TARGÓWEK – Trocka – Pratulińska – Handlowa – Gorzykowska – (…) – URSUS-NIEDŹWIADEK;
N02: METRO MŁOCINY – (…) – Trocka – Pratulińska – Handlowa – Gorzykowska – (…) – MARYSIN;
N12: TARGÓWEK – Borzymowska – św. Wincentego – Rondo Żaba – (…) – DW. CENTRALNY;
N62: WOŁOMIN /OS. NIEPODLEGŁOŚCI/ – (…) – Łodygowa – Radzymińska – Gorzykowska – Handlowa – Pratulińska – Trocka – Borzymowska – św. Wincentego – Rondo Żaba – (…) – DW. CENTRALNY.

ossowskiego_remont
Zapowiedź remontu ul. Ossowskiego / fot. targowek.info

 

Dodatkowo, o czym drogowcy już tak głośno nie informują, na Ossowskiego (a także na wyremontowanej Handlowej) zostaną wytyczone pasy dla rowerów.

Ponieważ jednak robi to inna firma, niż wykonawca remontu, nie spodziewajmy się ich już w poniedziałek – pokryte czerwoną fabą pasy postaną w ciągu następnych kilkunastu dni.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

25 komentarzy na temat “Szczegóły remontu ulicy Ossowskiego

 • 16 kwietnia 2015 o godz. 14:46

  OK, zapytajcie kiedy zrobią 200 m Pratulińskiej.

  Czy na skrzyżowaniu Handlowej i Ossowskiego można wymienić 5 m na Kołowej? Ten fragment został dziurawy.

 • 16 kwietnia 2015 o godz. 15:03

  Ha, na wytyczonych liniach pod ścieżki już stoją zaparkowane samochody!
  A czy nie lepiej wyznaczyć tam parkingi? Przecież te ścieżki – znając życie- i tak będą prowadzić do nikąd… A parkingi sie chyba bardziej przydadzą.

 • 16 kwietnia 2015 o godz. 15:05

  do MARYJA:
  Ten odcinek będzie zamknięty od 2016 r., gdyż będzie tam budowana stacja metra Trocka. Na wymianę nawierzchni w tym miejscu więc nie licz, bo ekonomicznie nie ma podstaw.

 • 16 kwietnia 2015 o godz. 16:00

  do JINX
  Może zamkną w 2016 a może w 2017. To tylko 200 m – przy budowie metra nikt tego nie będzie rozbierał. Więc najwyżej sobie poleży 3 lata równy asfalt i … nadal będzie równy. Skoro robią Ossowskiego, która będzie rozkopana to dopiero to niemiałoby ekonomicznego uzasadnienia.

  Ciesze się też, że będą ścieżki. Chyba pracujesz w ZDM, że takie poglądy prezentujesz.

 • 16 kwietnia 2015 o godz. 18:00

  @Maryja gdzie widziałaś dziury na Kolowej? Zarówno w kierunku teatru jak Wincentego asfalt jest równy.

 • 16 kwietnia 2015 o godz. 18:56

  jakie metro?:D hahahaha lemingi

 • 16 kwietnia 2015 o godz. 20:26

  Spękania i nierówności nawierzchni dokłądnie w tym miejscu, gdzie jest srebrny samochód na zdjęciu w artykule. Mały kawałek, który przy frezowanku dobrze byłoby wymienić.

 • 16 kwietnia 2015 o godz. 21:28

  Namalują pasy dla rowerów ale ze najpewniej nie ustawia znaku zakazu zatrzymywania na zakrętach obwodnicy to mieszkańcy nadal bedą tak parkować. Juz dzis na łuku przy stadionie stały 3 auta.

 • 17 kwietnia 2015 o godz. 11:14

  do MARYJA:
  W tym odcinku może być zaplecze do budowy stacji, lub wyjazdy techniczne (od Zamiejskiej nie da się tego zrobić). Co się tyczy Ossowskiego, zaplecze mogą zrobić od strony ogródków działkowych (przy Pratulińskiej), stąd ta ulica pozostałaby na jakiś czas nietknięta. Chyba Ty pracujesz w ZDM, skoro piszesz, że rozkopią na dobre Ossowskiego :)

 • 17 kwietnia 2015 o godz. 11:16

  Cześć Janek, wróciłeś! :)

 • 17 kwietnia 2015 o godz. 14:10

  bez sensu te sciezki rowerowe, trzeba bylo wytyczyc je na szerokich chodnikach

 • 17 kwietnia 2015 o godz. 21:45

  A Janek zamilkł :(

 • 18 kwietnia 2015 o godz. 11:12

  W tej chwili nie można wyjechać z ul prałatowskiej samochodem drogowcy zamknęli wyjazd zarówno od strony kołowej jak i witebskiego

 • 18 kwietnia 2015 o godz. 14:42

  ścieżki rowerowe na jezdni będą mega niebezpieczne! W miejscach gdzie są wysepki rower nie zmieści się obok samochodu nie mówiąc już o autobusie. Jest to więc miejsce gdzie jeden z uczestników ruchu będzie musiał ustąpić pierwszeństwa drugiemu czytaj samochody będą się pchać żeby zdążyć lub hamować w ostatnim momencie. Przypominam, że duża część trasy to luki więc widoczność jest ograniczona.

  Taki projekt ścieżki sprowadza realne niebezpieczeństwo! Aż prosi się o tragedię. Lub ludzie wogóle nie będą korzystać > to oznacza stracone pieniądze na wyznaczenie ścieżki.

  Jeśli te ścieżki tak powstaną to ja wybiorę to drugie rozwiązanie – nie będę ryzykować, że ktoś spróbuje się ze mną zmieścić na jezdni…

 • 18 kwietnia 2015 o godz. 14:48

  Zgadzam się z Tmikiem kultura osób które nie mają roweru pozostawia wiele a ściezki powinny być odseparowane od jezdni jest duzy chodnika lae nie lud prosił więc na odczepnego zrobili byle jak ale są wiec cicho sza chscieliśta mata i buzia na kłódkie coś jak w Dzień Świra jak ta ojszczana klapa w wc wagonowym

 • 18 kwietnia 2015 o godz. 15:10

  Tomek,

  a jak twoja krowa mleko będzie dawać? No i kury, jak można zapomnieć o kurach. Czy jak te pasy rowerowe powstaną to będą się nieść?

 • 18 kwietnia 2015 o godz. 15:37

  Ścieżki rowerowe – to bardzo dobry pomysł! Ale takie proste pytanie: gdzie ta ścieżka prowadzi? Hmm od Kołowej do… Kołowej? Super! Oprócz tego ścieżka taka jest niespójna – przerywana na wysokości wysepek i przystanków. Tworzy to niebezpieczne sytuacje, ewidentną kolizję. Każda próba wymuszenia pierwszeństwa może skończyć się tragicznie, a rowerzysta z braku lusterka wstecznego będzie musiał mieć na uwadze co się dzieje za nim przy zmianie organizacji ruchu. Ścieżka powinna być wytyczona na chodniku! Pomijając to wszystko, to co z samochodami zaparkowanymi wzdłuż Handlowej? Sam osobiście tam nie parkuje, lecz osiedlowe parkingi nie posiadają wystarczającej pojemności, a wszechobecna słupkolandia nie pomaga. Ten problem by rozwiązało sensowne wytyczenie parkingów na osiedlach, ale lepiej zasadzić krzaczki, słupki, płotki.
  Cóż rower ruchu rowerowego nie mamy zbyt dużego, wielu rowerzystów wybierze bezpieczniejszy chodnik…

 • 18 kwietnia 2015 o godz. 15:37

  MARYJA,

  Wszystko ok?
  Przejdź się tam, sprawdź, zobacz że ścieżka będzie się kończyć przed przejściami dla pieszych gdzie jest zwężenie jezdni co oznacza, że albo ty na rowerze albo miły kierowca, przyjaciel rowerzystów, ustąpicie sobie pierwszeństwa przejazdu. Czytaj ze zrozumieniem i daj sobie chwilę na przemyślenie zanim napiszesz następny wartościowy post…

 • 18 kwietnia 2015 o godz. 15:42

  Tomku drogi,

  ja na rowerze raczej nie jeżdżę i z tych pasów korzystać nie będę. Jeżdżę samochodem. Ale nie ma albo ja ustąpię, albo rowerzysta. Jak kończy się jeden pas ruchu to pierwszeństwo ma ten z prawej. Więc nie ma żadnego albo – albo: zawsze będzie w tej sytuacji miał pierwszeństwo rowerzysta, bo jego pas jest po prawej. I jako osoba kierująca samochodem nie mam problemów żeby wiedzieć kto ma pierwszeństwo.

  Tak więc Tomku, zamiast robić żarem pod siebie lepiej doucz się przepisów. Będzie bezpieczniej dla ciebie i dla tych, którzy ciebie na drodze spotykają.

  A w kwestii kur i krów – podobnie jak parowozy nie zaszkodziły na dzikim zachodzie, tak i pasy rowerowe im nie zszkodzą. Więc bez obaw.

 • 18 kwietnia 2015 o godz. 15:45

  Drogi Jarku,
  przyjmij do stosowania przepisy. To nie rowerzysta ma w tej sytuacji zwracać uwagę, a ten kto jest po lewej. Prawo o ruchu drogowym jest proste: jeśli znaki nie mówią inaczej zawsze należy przepuścić tego, kto jest po prawej. Jak się jeden z pasów kończy, to ten ma pierwszeństwo kto jest po prawej stronie. Nie ma znaczenie czy to kończy się pas samochodowy czy rowerowy.

  Inna sprawa, że chodnik jest tak szeroki, że można było tam wyznaczyć ścięzki a po jednej stronie obwodnicy wymalować pasy dla samochodów. No ale skoro mieszkańcy wybrali pasy rowerowe – niechaj i tak będzie. Ale najanie o bezpieczeńśtwie to są obawy – jak już napisano powyżej rodem z dzikiem zachodu, że pociąg spowoduje, że krowa mleka dawac nie będzie.

 • 18 kwietnia 2015 o godz. 16:28

  MARYJA, skoro, jak piszesz, na rowerze nie jeździsz, to jeszcze raz i tym bardziej polecam ci ćwiczenie praktyczne. Może wtedy zrozumiesz to o czym ja i Jarek napisaliśmy. W miejscach nieciągłości ścieżki będzie bardzo niebezpiecznie. To jest opinia oparta na praktyce, nie teorii (w tym i krowach czy kurach).

  A co do przepisów to wcale nie są one w tej kwestii jednoznaczne jak piszesz, patrz Roz.3 Art.17.1 punkt 3a. Zjeżdżając ze ścieżki rowerowej na drogę włączasz się do ruchu więc musisz ustąpić pierszeństwa. Czyli pierszeństwa ma samochód…

  Problem polega na tym, że w miejscach, o których napisałem użytkownicy ruchu będą „testować” te przepisy na rowerzystach… Reflektujesz?

 • 18 kwietnia 2015 o godz. 16:45

  Tomku,
  nie ma co reflektowac bo to nie ściezka a pas dla rowerów. Cytowany przepis nie ma tutja zastosowania. Natomiast prawie codzienie jeżdzę m. in. Tamką, gdzie zasstosowano analogiczne pasy dla rowerów. Kierowcy wiedzą, że mają ustąpić pierwszeństwa rowerzystom. To działa!

 • 18 kwietnia 2015 o godz. 17:11

  Jestem bardzo sceptycznie nastawiony do takiej organizacji ruchu.
  Oprócz wszystkich wspomnianych paragrafów to dobrze wiemy co spowodowało danie zbyt dużych praw rowerzystom. Było to wyłącznie ich rozbestwienie, nieuwagę i generowanie sytuacji niebezpiecznych – z narażeniem na niebezpieczeństwo tak na prawdę własnego zdrowia. Oprócz tego, że rowerzyści nie uważają to jeszcze przepisów nie znają. Plus tego taki, że ruchu dużego na nowych ścieżkach będzie minimalny. No i właśnie czy dla tego minimalnego ruchu warto je wytyczać?

 • 18 kwietnia 2015 o godz. 19:23

  Kretyni już jeżdżą po Ossowskiego omijając zapory. To matoły, które nie umieją czytać – nawet pisma obrazkowego.

 • 18 kwietnia 2015 o godz. 19:28

  Kretyni już jeżdżą po Ossowskiego omijając zapory. To matoły, które nie umieją czytać – nawet pisma obrazkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.