Zapnij pasy po mistrzowsku | targowek.info

Zapnij pasy po mistrzowsku

Ogólnopolska kampania promująca bezpieczną jazdę samochodem zaczyna się od „pit-stopu” na Targówku – i to już jutro.

 

Kampania społeczna „LOTOS – Mistrzowie w pasach” poświęcona jest prawidłowemu stosowaniu pasów bezpieczeństwa oraz fotelików samochodowych w samochodach. Na wybranych kilkudziesięciu stacjach paliw Lotos w całej Polsce pojawią się „pit-stopy”, na których eksperci skontrolują, jak kierowcy i pasażerowie zapinają pasy w samochodach oraz udzielą fachowej porady.

Choć pozornie wydaje się to banalnie proste – w rzeczywistości to nie jest taka łatwa sprawa, co pokazują wyniki podobnej akcji zrealizowanej w ubiegłym roku na terenie województwa pomorskiego. Okazało się, że trudno było znaleźć poprawnie zamocowany fotelik dla dzieci! Co więcej, po skontrolowaniu 400 osób, dobrze zapięte pasy odnotowano zaledwie u ok. 10 procent z nich.

Dziecko źle zapięte spada podczas hamowania / fot. mat.prasowe
Dziecko źle zapięte spada podczas hamowania / fot. mat.prasowe

 

Dlatego akcja rusza ponownie 23 kwietnia 2015 r., a pierwszy „pist-stop” tegorocznej edycji znajdzie się tego dnia w Warszawie na Targówku, konkretnie na stacji Lotos przy ul. Radzymińskiej 160.

Już jutro eksperci poinstruują tam kierowców, jak poprawnie zapinać pasy bezpieczeństwa w samochodzie oraz właściwie zamontować foteliki. Będzie można także sprawdzić, czy w aucie jest odpowiedni fotelik, dostosowany do samochodu.

Współorganizatorką akcji jest zaangażowana mieszkanka Targówka Grażyna Strzelczak-Batkowska. Ambasadorem kampanii jest czterokrotny rajdowy mistrz Polski Kajetan Kajetanowicz. Kto jak kto, ale kierowcy rajdowi doskonale wiedzą, dlaczego zapinanie pasów w samochodzie jest takie ważne.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

8 komentarzy na temat “Zapnij pasy po mistrzowsku

 • 22 kwietnia 2015 o godz. 09:41

  Kampania „fotelikowa” jest ważna oczywiście,ale kolejna powinna dotyczyć także dorosłych,kierowców oraz pasażerów.Zapięte pasy to jedno,ale pasy ułożone prawidłowo,to zupełnie inna sprawa.Może jeden na trzech kierowców zakłada pasy w sposób właściwy,to jest jakiś dramat po prostu.

 • 22 kwietnia 2015 o godz. 09:57

  @kwasek – wydaje mi sie, ze ta kampania obejmuje wlasnie i foteliki i doroslych. tak przynajmniej jest napisane w artykule

 • 22 kwietnia 2015 o godz. 10:07

  W Polsce nagminne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa na oparciu fotela w taki sposób,żeby oszukać kontrolkę.Kolejny dramat.

 • 22 kwietnia 2015 o godz. 10:13

  A kto z Was zima zapinajac pas chowa go pod kurtkę? Kladzie bezposrednio na udach? Czy zostawiacie go na śliskiej kurtce z kieszeniami pelnymi rekawic i czapek? Uszkodznie wątroby , sledziony gwarantowane….

 • 22 kwietnia 2015 o godz. 11:45

  @MKA
  Ja! Biodrowa część zawsze na biodrach, nigdy na brzuchu.

 • 22 kwietnia 2015 o godz. 14:06

  Kampania jest dla wszystkich. Nawet Łukasz Zagrobelny, który nie raz popierał bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jutro przyjedzie na Radzymińską, żeby jeszcze raz się edukować. Po ispekcjach zeszłego roku, okazało się, że tylko 10% osób sprawdzanych miało prawidłowo zapięte pasy :( to dramat. Słyszeliście pewnie o wypadku z zeszłego tygodnia – 4 osoby w samochodzie, tylko 1 miała zapięty pas – ta właśnie przeżyła ten wypadek :(

 • 22 kwietnia 2015 o godz. 18:56

  GLOSUJ NA PASY W AUTOBUSACH

  Pasy i Super.

 • 22 kwietnia 2015 o godz. 19:54

  a to jakis obowiazek zeby wozic dzieci samochodem? jaki przyklad daje sie dzieciom? to nie wies zeby wozic dzieci do przedszkola czy szkoly.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.