Budowa stacji PKP przy Radzymińskiej już za dwa lata | | targowek.info

Budowa stacji PKP przy Radzymińskiej już za dwa lata

PKP PLK podpisały umowę na przygotowanie dokumentacji remontu torów i budowę nowej stacji. Prace mają się rozpocząć w 2017 roku. 

 

W ostatnich latach w naszej dzielnicy zbudowano stację Zacisze-Wilno, ale wciąż nie ma do niej dojścia od strony Zacisza
W ostatnich latach w naszej dzielnicy zbudowano stację Zacisze-Wilno, ale wciąż nie ma do niej dojścia od strony Zacisza

Nowy przystanek powstanie w pobliżu wiaduktu kolejowego nad ulicą Radzymińską na torach biegnących z Rembertowa do Dworca Gdańskiego. Gdzie dokładnie, tego nie wiadomo. PKP PLK zapewniają jedynie, że „uwzględnione będzie zapewnienie pasażerom jak najwygodniejszej drogi do przystanków komunikacji miejskiej i planowanej stacji metra”.

Czyli można się spodziewać, że do pociągu będzie można wsiadać gdzieś przy Tesco. Dokładną lokalizację ma określić w dokumentacji Konsorcjum firm IDOM Ingenieria y Consultoria – Lider oraz IDOM Inżynieria Architektura i Doradztwo Sp. z o.o. To z tymi firmami PLK podpisały właśnie umowę wartą 778 tys. zł na przygotowanie szczegółowej dokumentacji potrzebnej do remontu torów i budowy stacji.

Ma to zająć rok. Następnym krokiem inwestycji będzie wybór wykonawcy, który w trybie „zaprojektuj i zbuduj” zrealizuje zadanie. Rozpoczęcie prac PLK zaplanowały na 2017 rok.

Inwestycje na torach / materiały PLK
Inwestycje na torach / materiały PLK
PRZECZYTAJ TEŻ:

11 komentarzy na temat “Budowa stacji PKP przy Radzymińskiej już za dwa lata

 • 20 maja 2015 o godz. 07:57

  a to nie sa jednoczesnie tory wschodni-modlin? zakladam ze pociagi lotniskowe tez beda sie tam zatrzymywac. czy kolo stacji beda sie zatrzymywac przyspieszone autobusy bo jesli nie to nie bedzie to zbyt popularne miejsce na przesiadke

 • 20 maja 2015 o godz. 08:52

  Będzie Będzie to idealne miejsce zamiast inwestować w metro można spokojnie skoordynować istniejące linie autobusów i dobudować stacje ! Pisałem na tym portalu o tej stacji jakiś czas temu albo jestem prorokiem albo wysłuchano moich próśb albo ktoś tez jest inteligentny jeszcze jedna stacja przy rondzie żaba jest potrzebna !

 • 20 maja 2015 o godz. 08:54

  Czy będzie przebita Stalowa do Pratulińskiej i dojście / dojazd z Targówka?

 • 20 maja 2015 o godz. 09:34

  Prorok twoje samouwielbienie jest śmieszne jak i twoje „pomysły”. Taki projekt pojawił się lata temu,ale brakowało jak zwykle funduszy. Ogólnie-to strzał kulą w płot.Nic z tego nie będzie.Nikt nie będzie się przesiadać do i z pociągu.Pierwszy z brzegu przykład to pomysł ZTM,by linię 512 skierować do krańca Dw.Stadion.I co?I nic,nikt z jaśnie państwa nie chce z tego usprawnienia korzystać.Bo podróż pociągiem jest kojarzona z niskim komfortem,pasażer pociągu jest obywatelem II-ej kategorii.Lepiej jechać jedną linią przez pół miasta trzymając „siedzące”. Pomimo iż rozumiem wszystkie argumenty „za”,to wydane tu pieniądze nie przyniosą spodziewanego efektu.

 • 20 maja 2015 o godz. 10:53

  @Prorok

  Metro kursuje co kilka minut a kolejka co jaki czas? Co pół godziny, co godzinę? Myślenie nie boli. Poza tym kto będzie szedł 2-3 km do stacji skoro jeszcze 3 km i jesteśmy w Centrum.

 • 20 maja 2015 o godz. 11:01

  @anonim
  pociagi kursuja co polgodziny kolo tesco- to rzadko ale trasa jest bardzo atrakcyjna(wschodni centralny zachodni sluzewiec)

  co do 512 to gdzie wolalbys petle na targowku?

 • 20 maja 2015 o godz. 15:58

  No nareszcie wiem, kiedy będzie budowa stacji

 • 20 maja 2015 o godz. 20:31

  @Coil

  Co do 512 to niczego bym nie zmieniał.

 • 21 maja 2015 o godz. 11:39

  Budowa stacji to jedno, ale napiszcie kiedy będą zbudowane dojścia do stacji. Przed 2020 się uda? Na Targówku z tym różnie bywa. PKP Zacisze-Wilno zostało zbudowane 2 lata temu, ale chodników na Zacisze dalej nie ma. Trzeba iść przez błoto lub skakać przez płot.

 • 21 maja 2015 o godz. 12:50

  Rewelacja wszyscy malkontenci niech nie psioczą dojazd do modlina gdańskiego rembertowa służewca idealne targówek będzie jednym zlepiej skomunikowanych punktów tym bardziej że to obrzeża dzielnicy dla Targówka super dla innych może przeciez przebiją sie na stalową i pod blokami będzie jezdnia Tramwaj powinien być wzdłuż od stalowej i od wschodniego na annopol

 • 22 maja 2015 o godz. 15:18

  Przecinki i kropki nie gryzą…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.