Darmowe wifi wreszcie będzie dla mieszkańców!

14
Share

…a nie dla urzędników. Po trzech latach ośmieszania się Targówek wreszcie wkracza w XXI wiek.

 

Kilka dni temu minęły trzy lata od uruchomienia na Targówku publicznego, bezprzewodowego internetu. Nigdy go nie używaliście? Nic dziwnego, bo, delikatnie mówiąc, wi-fi dostarczane przez urząd dzielnicy Targówek było do tej pory jedną wielką porażką.

Uruchomiona w maju 2012 roku sieć hotspotów o nazwie „Targówek NET” obejmuje tylko trzy miejsca w dzielnicy: budynek ratusza Targówka przy Kondratowicza, kawałek parku Bródnowskiego i skrawek parku Wiecha. Ale to nie jest najgorsze.

Najgorsze – i najśmieszniejsze – jest to, że aby skorzystać z tego internetu trzeba wcześniej… pójść na piechotę do urzędu i w odpowiednim okienku zarejestrować się osobiście i z dowodem osobistym w ręku!

Nic dziwnego, że wg nieoficjalnych informacji, z takiego “publicznego i darmowego” internetu korzystało na 120-tysięcznym Targówku raptem ok. 300 osób. Wliczając w to pracowników i radnych z urzędu dzielnicy…

Ale wreszcie to się skończyło.

Jak poinformowała wiceburmistrz Targówka Agnieszka Szmulewicz, dokładnie dzisiaj, 29 maja, „stara” sieć Targówek NET została wyłączona i do 11.06.2015 r. będzie całkowicie niedostępna dla użytkowników.

Bezpłatny bezprzewodowy internet wróci 12 czerwca i wreszcie będzie działał tak, jak od dawna działa w milionach punktów i miejsc w całej Warszawie, Polsce i Europie: skończy się idiotyczne meldowanie w urzędzie, a zarejestrować się do sieci będzie można po prostu elektronicznie. Po znalezieniu się w zasięgu sieci Targówek NET jedynym wymogiem będzie podanie swojego adresu e-mailowego – i wi-fi zacznie działać.

Dane techniczne sieci: szybkość przesyłu danych 512 Kb/s, czas jednej sesji 60 min. Korzystanie z sieci „Targówek NET” jest całkowicie bezpłatne.

Zasięg sieci (niestety) bez zmian: w całości urząd przy Kondratowicza, spora część Parku Bródnowskiego i kawałeczek Parku Wiecha przy Teatrze Rampa.

Być może za kolejne trzy lata dojdą jakieś nowe hotspoty…

 

mapa_internetu

Tu na Targówku jest/będzie bezpłatny internet /fot. Open Street Map / Urząd Dzielnicy Targówek

 

14
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx