Darmowe wifi wreszcie będzie dla mieszkańców! | | targowek.info

Darmowe wifi wreszcie będzie dla mieszkańców!

…a nie dla urzędników. Po trzech latach ośmieszania się Targówek wreszcie wkracza w XXI wiek.

 

Kilka dni temu minęły trzy lata od uruchomienia na Targówku publicznego, bezprzewodowego internetu. Nigdy go nie używaliście? Nic dziwnego, bo, delikatnie mówiąc, wi-fi dostarczane przez urząd dzielnicy Targówek było do tej pory jedną wielką porażką.

Uruchomiona w maju 2012 roku sieć hotspotów o nazwie „Targówek NET” obejmuje tylko trzy miejsca w dzielnicy: budynek ratusza Targówka przy Kondratowicza, kawałek parku Bródnowskiego i skrawek parku Wiecha. Ale to nie jest najgorsze.

Najgorsze – i najśmieszniejsze – jest to, że aby skorzystać z tego internetu trzeba wcześniej… pójść na piechotę do urzędu i w odpowiednim okienku zarejestrować się osobiście i z dowodem osobistym w ręku!

Nic dziwnego, że wg nieoficjalnych informacji, z takiego “publicznego i darmowego” internetu korzystało na 120-tysięcznym Targówku raptem ok. 300 osób. Wliczając w to pracowników i radnych z urzędu dzielnicy…

Ale wreszcie to się skończyło.

Jak poinformowała wiceburmistrz Targówka Agnieszka Szmulewicz, dokładnie dzisiaj, 29 maja, „stara” sieć Targówek NET została wyłączona i do 11.06.2015 r. będzie całkowicie niedostępna dla użytkowników.

Bezpłatny bezprzewodowy internet wróci 12 czerwca i wreszcie będzie działał tak, jak od dawna działa w milionach punktów i miejsc w całej Warszawie, Polsce i Europie: skończy się idiotyczne meldowanie w urzędzie, a zarejestrować się do sieci będzie można po prostu elektronicznie. Po znalezieniu się w zasięgu sieci Targówek NET jedynym wymogiem będzie podanie swojego adresu e-mailowego – i wi-fi zacznie działać.

Dane techniczne sieci: szybkość przesyłu danych 512 Kb/s, czas jednej sesji 60 min. Korzystanie z sieci „Targówek NET” jest całkowicie bezpłatne.

Zasięg sieci (niestety) bez zmian: w całości urząd przy Kondratowicza, spora część Parku Bródnowskiego i kawałeczek Parku Wiecha przy Teatrze Rampa.

Być może za kolejne trzy lata dojdą jakieś nowe hotspoty…

 

mapa_internetu
Tu na Targówku jest/będzie bezpłatny internet /fot. Open Street Map / Urząd Dzielnicy Targówek

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

14 komentarzy na temat “Darmowe wifi wreszcie będzie dla mieszkańców!

 • 29 maja 2015 o godz. 08:27

  HAHAHA, bezpłatny internet.
  Nigdy, a nigdy nie trzymam otwartego portfela w widocznym miejscu.

 • 29 maja 2015 o godz. 08:38

  Właściwie to co się robi w tym urzędzie Targówek oprócz wydawania dokumentów i nakładania podatków?

 • 29 maja 2015 o godz. 10:37

  A po co to wifi?

 • 29 maja 2015 o godz. 13:07

  Nie ma co aż tak drwić z urzędników, z swego czasu mieszkałem na Bemowie i też musiałem udać się z pielgrzymką do tamtejszego ratusza po dane dostępowe do Bemowo NET.

 • 29 maja 2015 o godz. 13:46

  I to całe wifi miało kosztować 300 tysięcy złotych (o ile dobrze pamiętam z wcześniejszych wpisów), a zdejmą tylko zabezpieczenia? Przecież to chwila grzebania w routerze, każdy idiota by to zrobił :D

 • 29 maja 2015 o godz. 18:26

  raj dla sloikow.

 • 29 maja 2015 o godz. 18:30

  Super, 300 tyś na wifi czyli na internet do którego dostęp dostaniemy po odbyciu frustrującej wizyty w urzędzie Targówek. Jak już mamy dostęp do wspaniałego darmowego internetu to skorzystamy z niego tylko w 3 miejscach i na dodatek ten wspaniały internet ma parametry rodem ze średniowiecza. Już wole parking albo siłownie niż pseudo internet od HGW. aaa i jeszcze jedno ten internet jest opłacany z naszych podatków więc nie jest za darmo.

 • 30 maja 2015 o godz. 10:07

  To po kiego wała to wi – fi ??????? W urzędzie, w parku???. Ja chcę go mieć na przystanku autobusowym, w przychodni lekarskiej i u mnie w ogródku – i to by się nazywało wi -fi dla mieszkańców. Teraz to jest dla elity leśników którzy mają pracować a nie siedzieć w necie i dla mamusiek na spacerze z dziećmi w parku zamiast pilnować dzieci to siedzą na Facebooku.

 • 30 maja 2015 o godz. 10:38

  Przecież macie darmowe aero2 pl, i po co brzęczycie?

 • 30 maja 2015 o godz. 13:49

  @TRR33

  „Spółka Aero2 oferuje nową usługę. Teraz można mieć mieć dostęp do tej sieci bez captcha i bez przerywania sesji. Trzeba jednak zapłacić. Pakiet ważny 30 dni (3 GB danych) kosztuje 5 zł. Pakiet na 60 dni (5 GB danych) kosztuje 10 zł. Prędkość pozostaje ta sama, co w przypadku bezpłatnego Internetu i wynosi 512 kb/s. Po wyczerpaniu pakietu usługa wraca do ustawień z captcha i przerywaniem sesji.”

  Przepraszam, ale ludzie nie są Lemmingami – potrafią czytać, myśleć i analizować.

 • 30 maja 2015 o godz. 22:03

  Sorry mój szwagier ma firmę z radiowym wifi musiał mu pomóc wam te 300 na huuk a mnie sie relacje poprawiły w dzielnicy aż tak dużo nie zarabiam no i medialnie jak ktoś zapyta Targówek ma maaaaaa ma wifi a co to my akaś afryk europa pęłna gembom

  Lpiej te pieniądze przeznaczyć na boiska do badmintona żeby w parku młodziez grała i się ruszała a internet każdy ma w domu !

 • 31 maja 2015 o godz. 12:38

  ANONIM czy można jakoś tak bardziej po polsku?

 • 1 czerwca 2015 o godz. 14:28

  skoro ma być dla Targówka to niech będzie dla mieszkańców a nie tylko dla Gminy!

 • 5 czerwca 2015 o godz. 10:31

  Bambo Anonim szwagier był napruty bo wygrał ustawiany przetarg na wifi i teraz żyje mu się lepiej i nie kleci zdań prawidłowo szcześliwy człowiek piej co dzień :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.