Od wtorku remont Malborskiej, frezowanie św. Wincentego za dwa tygodnie

11
Share

Będą kłopoty w ruchu i zmiany w komunikacji, ale potem będzie lepiej. Znamy daty ważnych remontów w dzielnicy.

Znaki informujące o przebudowie Malborskiej (pomiędzy Głębocką a kanałkiem, obok skweru „z kotwicą”) stoją już od ponad tygodnia. I wreszcie się przydadzą.

Remont ulicy Malborskiej rusza we wtorek 26 maja około godz. 9 rano.  Wtedy zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy na ul. Malborskiej w kierunku od ul. Kowalskiego do skrzyżowania z ul. św. Wincentego/Głębocką.

Na razie zostanie tutaj zbudowana kanalizacja, dzięki której wreszcie po każdej większej ulewie przestaną tu pojawiać się gigantyczne kałuże. Za dwa i pół tygodnia – w weekend 13-14 czerwca – Malborska na tym odcinku zostanie całkowicie zamknięta, żeby położyć nową nawierzchnię.

Parking na kilkadziesiąt samochodów, który też jest częścią tej inwestycji, praktycznie już jest gotowy.

 

Malborska do remontu, nowe parkingu już są / fot. targowek.info

Malborska do remontu, nowe parkingu już są / fot. targowek.info

 

Ruch jednokierunkowy dotyczyć będzie także autobusów komunikacji miejskiej. W związku z tym w jednym kierunku zmianie ulegną trasy linii 120 i N11: tylko w kierunku Dw. Wschodni (Kijowska), Dw. Centralny autobusy te pojadą od skrzyżowania św. Wincentego / Malborska ulicami św. Wincentego – Gilarska i dalej swoją trasą.

Na trasie objazdowej przystanek ŚW. WINCENTEGO 01 obowiązywał będzie jako stały dla linii 120 oraz warunkowy dla linii N11.

 

Oficjalna informacja ZTM. Także ZTM odpowiada za podane w niej nazwy ulic…

 

W ten sam weekend 13-14.06, na który zaplanowano całkowite zamknięcie remontowanego odcinka Malborskiej, prawie na pewno rozpocznie się też frezowanie ul. św. Wincentego.

Wg naszych informacji (jeszcze nieoficjalnych, ale niemal pewnych) drogowcy planują rozłożyć remont tej ważnej ulicy na trzy czerwcowe weekendy: 13–14.06, 20–21.06 oraz 27–28.06. 2015 r.

Tak jak już pisaliśmy na naszej stronie wymieniona będzie nie tylko nawierzchnia jezdni od ronda Żaba do ul. Kondratowicza, ale też wyremontowane chodniki i zatoki autobusowe, a także zostaną uporządkowane miejsca parkingowe.

Frezowanie całej ulicy św. Wincentego będzie też oznaczało znacznie większe objazdy samochodów i autobusów niż w przypadku kawałka Malborskiej – ale szczegóły jeszcze nie są znane. Gdy będą, oczywiście natychmiast podamy je na targowek.info

 

Skrzyżowanie ul. św. Wincentego i Matki Teresy /fot. targowek.info

Skrzyżowanie ul. św. Wincentego i Matki Teresy /fot. archiwum targowek.info

 

11
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx