Nowe osiedle przy Parku Bródnowskim | | targowek.info

Nowe osiedle przy Parku Bródnowskim

W miejscu dawnych parkingów stanął już płot zapowiadający budowę. Wkrótce przy ul. Rembielińskiej powstaną trzy ośmiopiętrowe bloki Osiedla przy Parku.

 

Do niedawna parkowały tu samochody, teraz pojawiły się baraki dla robotników, a teren został ogrodzony płotem. Chodzi o działkę między Rembielińską a Parkiem Bródnowskim, na tyłach kościoła i bazarku przy Kondratowicza.

 

materiały inwestora
materiały inwestora

 

To deweloper Victoria Dom rozpoczął budowę Osiedla przy Parku. Trzy bloki staną na wąskiej działce, tuż obok osiedla firmy Napollo przy Poborzańskiej i galerii handlowej Renova. Tak inwestor zapowiada swoje osiedle:

Mieszkania są dostępne w trzech eleganckich budynkach, w których znajduje się łącznie 127 lokali. Osiedle dedykowane jest przede wszystkim młodym rodzinom – w ofercie są mieszkania w programie MdM.

W ofercie znajdują się nowe mieszkania o metrażach od 30 – 84m2, miejsca postojowe w garażu podziemnym oraz komórki lokatorskie.

Dalej czytamy, że osiedle „jest doskonale skomunikowane z innymi dzielnicami” i oczywiście na mapce wyraźnie zaznaczono stację metra. Choć ta powstanie nie przy samym osiedlu, a przy skrzyżowaniu Kondratowicza z Rembielińską… Ale to kolejny dowód, że planowane metro przyciąga deweloperów.

Bloki maja być gotowe w 2017 roku. Metro Rembielińska, według zapowiedzi ratusza, w 2022 r..

 

materiały inwestora

PRZECZYTAJ TEŻ:

34 komentarzy na temat “Nowe osiedle przy Parku Bródnowskim

 • 15 maja 2015 o godz. 08:23

  Tak najlepiej zamknąć wszystkie parkingi a później wysłać straż miejską żeby wystawiała mandaty mieszkańcom którzy z braku miejsca będą parkować przy ulicach. Genialnie, może skasujmy też park i bazarek, po co one komu? Przecież lepiej wcisnąć tam następne bloki dla słoików i mamić ich metrem które powstanie może za 10 lat. Ktoś kto wydaje pozwolenia na te wszystkie dziwne budowy powinien się smażyć w piekle a zanim to nastąpi oddać wszystkie łapówki które za to wziął.

 • 15 maja 2015 o godz. 08:58

  Jeśli metro dotrze do Trockiej (3 stacje), biorąc poprawkę na poślizgi czasowe, powiedzmy w 2022 roku, to do Rembielińskiej chyba w 2030-35 (a to jest więcej niż 3 stacje).

 • 15 maja 2015 o godz. 09:21

  Jajature wykup teren od właściciela a potem przerób to na parking. Po co piszesz takie brednie. Jak Cię stać na samochód to powinno też Cię stać na garaż a nie szukasz jelenia który Ci zostawi miejsce do parkowania.

 • 15 maja 2015 o godz. 09:42

  IGOR- Ty idioto……….

 • 15 maja 2015 o godz. 09:46

  Do Jajature

  A wiesz ile kosztuje rocznie sam tylko podatek od garażu podziemnego? Odpowiedź – 600 zł. Za ten garaż trzeba było jeszcze zapłacić ca 30.000 zł. Miesięczne utrzymanie – 100 zł (mycie, oświetlenie). A Ty byś chciał mieć miejsce za darmo i jeszcze zagracać osiedle?

 • 15 maja 2015 o godz. 09:59

  ja rozumiem, że nowe bloki to jak najbardziej powinien być wymóg co najmniej dwa razy tyle miejsc parkingowych co lokali (mieszkańcy + goście) ale na Brodnie większość to stare bloki bez garaży podziemnych, a w nich nie tak majętni ludzie dla których nawet to 70-150 zł miesięcznie, a tyle kosztują parkingi grodzone pod chmurką to i tak duże obciążenie dla budżetu domowego.

 • 15 maja 2015 o godz. 10:06

  Samochód to nie dobro luksusowe i nie każdego, kogo stać na Golfa III’kę stać na takie miejsce parkingowe, szczególnie, jeśli wcześniej zarżnął się na kredyt na kawalerkę na 30 lat. Mnie interesuje tylko to, co developer zaoferuje otoczeniu, przy okazji. Czy będzie go interesować tylko do własnego płotu, bo że płot stanie to pewne. A za płotem bród, gó..no, menel i mandat za wycieraczką. A każdemu rowerowemu przeciwnikowi samochodów proponuję, by zimą wozić dziecko do przedszkola na rowerze, a jak się wywali i złamie nogę, to by do szpitala jechał autobusem.

 • 15 maja 2015 o godz. 10:11

  A co to za kościół „Władysława z Gielniowa”? Zawsze myślałem, że moja parafia to św. Włodzimierza :)

 • 15 maja 2015 o godz. 10:15

  MaX – już poprawione. Dziękujemy

 • 15 maja 2015 o godz. 10:23

  IGOR dobrze mówi, samochód w mieście to pewien luksus a luksus to koszt np: koszt parkowania.

 • 15 maja 2015 o godz. 10:29

  @petrolhead – to, że uzbierałeś na samochód, byle jeździł to nie znaczy, że nabyłeś na niego miejsca parkingowe. Zlikwidowali parking, który jak widać był „czyjś”, czyli wszyscy parkowali tam na krzywy ryj. Sorry, trzeba szukać nowego miejsca.

 • 15 maja 2015 o godz. 10:31

  Podobno urząd dzielnicy juz nie wydaje zgody na ogrodzone osiedla, ciekawe jak w tym wypadku ?

 • 15 maja 2015 o godz. 10:57

  Ale piep***cie głupoty, parking który tam był, był parkingiem płatnym a nie za friko.
  Prawda jest taka, że developerzy wszędzie wciskają bloki i w d*** mają problem z parkowaniem, nie trzeba szukać daleko – osiedle Korczakówka na Suwalskiej, brak miejsc dla gości, miejsca które przygotowała przed osiedlem sm bródno cały czas są zastawione słojowozami, 2część miejsc została „zaadoptowana” przez lokatorów okolicznych bloków na miejsca prywatne… ze słupkami, na osiedlu nie można nawet wyładować zakupów bo notorycznie jakiś zawistny skur… dzwoni po sm jak tylko postawi się samochód pod klatką. Osiedle Topolowe(?) na Nadwiślańskiej – totalny brak miejsc do parkowania …
  Ale wszędzie jest masa pseudo-pasów zieleni, t(s)rawniczków, błotka za krawężnikiem itd.
  Ale dopóki słoje będzie tu ciągnąć to nic się nie zmieni, bo słój jak każdy wie auto zaparkuje na polu…

 • 15 maja 2015 o godz. 11:01

  kolejna fabryka słoików? Ciekawe kiedy zlikwidują Park Bródnowski, żeby tylko postawić kolejną fabrykę słoików. Gdyby mogli, to wycięliby cały las aby wybudować te swoje getta. Czy nie można wybudować jakiegoś wielkiego biurowca?

 • 15 maja 2015 o godz. 12:00

  Wizualizacja trochę odbiega od rzeczywistości otoczenia, ale ogólnie dobrze że jakoś zagospodarowują ten syf.
  Wiadomo, że te tereny przy torach nie będą wiecznie parkingami. To relikt lat 90. Powinny zostać wybudowane piętrowe parkingi, ale miasto raczej tego nie zrobi. Jeszcze jak w perspetywie jest budowa stacji metra to można już z góry spisać na zabudowę każdy wolny skrawek w tej okolicy.
  @MIESZKANIEC
  Więszkość Bródna to fabryka słoików, poza starymi mieszkańcami z domków.

 • 15 maja 2015 o godz. 12:56

  Mieszkańcy budynku przy kondratowicza 4-4c zacznijcie się zastanawiać gdzie będziecie stawiać swoje samochody, bo wasze miejsca będą zajmować goście nowych mieszkańców, którzy raczej nie będą mieli u siebie parkingu

 • 15 maja 2015 o godz. 14:17

  Ciekawe ilę zgarnął Ksiądz Proboszcz, za pomoc w sprzedaży tego terenu?

 • 15 maja 2015 o godz. 14:49

  ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY
  z dnia 12 kwietnia 2002 r.
  w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

  Dział II

  Rozdział 3
  Miejsca postojowe dla samochodów osobowych

  § 18. 1. Zagospodarowując działkę budowlaną, należy urządzić, stosownie do jej przeznaczenia i sposobu zabudowy, miejsca postojowe dla samochodów użytkowników stałych i przebywajàcych okresowo, w tym również miejsca postojowe dla samochodów, z których korzystają osoby niepełnosprawne.
  2. Liczbę i sposób urządzenia miejsc postojowych należy dostosować do wymagań ustalonych w DECYZJI O WARUNKACH ZABUDOWY i zagospodarowania terenu, z uwzględnieniem potrzebnej liczby miejsc, z których korzystają osoby niepełnosprawne.

  A kto wydaje tą DECYZJĘ?

 • 15 maja 2015 o godz. 15:41

  Jestem za budową nowych,eleganckich osiedli takich jak to.Super.

 • 15 maja 2015 o godz. 16:04

  to nie jest normalne jak sie wozi dzieci samochodem do przedszkola. kto z was jak byl dzieckiem jezdzil samochodem do przedszkola? gdzie mieszkaliscie? co ludzie z wami jest nie tak?

 • 15 maja 2015 o godz. 16:34

  Parkingi będą podziemne a goście będą parkowć pod galerią rembielińska. I bardzo dobrzez, że tam coś zbudują, nie będzie syfu.

 • 15 maja 2015 o godz. 16:59

  Wszystkich przyjezdnych robiących zakupy na bazarze w soboty zapraszam na parking pod galerią i uprzejmie proszę, żeby przestali blokować dojścia do klatek i nie stawali na trawnikach przy kondratowicza 4-4c

 • 15 maja 2015 o godz. 18:02

  …a co bedzie jal tam zamieszkaja ludzie nie urodzeni w Warszawie?
  ..

 • 15 maja 2015 o godz. 18:11

  Igor wez sie lepiej zastanow zanim cos powiesz. Brodno to osiedle w 90% starych blokow ktore nie posiadaja garazy wiec niby gdzie mial bym sobie ten garaz wykupic? Jak wskazesz mi miesce gdzie wg Ciebie sa garaze dla mieszkancow to chetnie jedno sobie wykupie. Kolega wole drzewa nastepny intelektualista. Czy ja gdzies napisalem ze chce parkowac za darmo? na Brodnie nie ma alternatywy po prostu nie ma garazy ani parkingow. Jak bym w bloku mial garaz to uwiez nie parkowal bym pod blokiem. ale co ja sie bede klocil z naplywowymi slojami oderwanymi od zeczywistosci.

 • 15 maja 2015 o godz. 18:54

  do TG, bo jak Ty byłeś mały to miejsca w przedszkolach państwowych starczało dla każdego i przedszkole było blisko zabudowań. Teraz niestety tak nie jest i tam gdzie jest dużo młodych rodzin niestety miejsc brakuje. Osiedla się też porozrastały, stąd nawet jak się dostanie miejsce w przedszkolu w tej samej dzielnicy, co się mieszka to czasami jest ono oddalone o kilka km,a ci którym się nie poszczęściło to muszą wozić do innych dzielnic.

 • 15 maja 2015 o godz. 19:12

  super blok ! brawa dla victoria dom

 • 16 maja 2015 o godz. 02:15

  juz tam kupilem dwa mieszkania

 • 16 maja 2015 o godz. 17:33

  Szanowni mieszkańcy Targówka powiedzcie mi, skąd u was taka nienawiść do „słoików”?

 • 16 maja 2015 o godz. 18:16

  jaka nienawisc? jak dla mnie Warszawiacy i sloje to jeden narod. i nie radzilbym nikomu postrzegac Warszawiakow za wrogow. bardzo bym nie radzil.

 • 18 maja 2015 o godz. 08:36

  szkoda, to była taka dodatkowa przestrzeń zielona, trochę zadbać i byłby większy park, a tak będzie tylko większy cyrk samochodowy na Rembielińskiej

 • 18 maja 2015 o godz. 09:19

  Przecież deweloper kupił ten teren od prywatnego właściciela, który go odzyskał. Żeby urządzić park, to miasto musiałoby wykupić te działki – nierealne.

 • 18 maja 2015 o godz. 10:31

  Tak czy inaczej, raczej wątpliwe, by developer zrobił dodatkowe miejsca parkingowe dla gości, bo nie zarobi na miejscach podziemnych. Raczej zakres inwestycji zamknie się tylko i wyłącznie „do płotu”, chaszcze za płotem zostaną. Jeszcze dwa takie osiedla i ktoś wpadnie na pomysł drugiej nitki Rembielińskiej, oczywiście bez zatok parkingowych, bo to przecież droga główna, a takie miejsca to dodatkowy koszt za utrzymanie, którego nikt nie pokryje. Oczywiście, że developer kupił ten teren i może na nim robić co chce, ale trudno mi uwierzyć, żeby zrobił coś nadto, z troską o lokalną społeczność. jeśli tak się stanie, jestem w stanie wszystko odszczekać.
  ps. zabawne te komentarze pracowników developera :)

 • 13 czerwca 2015 o godz. 17:30

  Ale brzydkie te bloki…

 • 15 maja 2019 o godz. 10:11

  Mieszkańcy budynków przy Kondratowicza 4-4c zacznijcie się zastanawiać gdzie będziecie stawiać swoje samochody, bo wasze miejsca będą zajmować goście nowych mieszkańców, którzy raczej nie będą mieli u siebie parkingu. Tak jak się dzieje ze śmieciami nowych mieszkańców, wrzucają do altanek sąsiadów.
  A KIERY URZĘDNICY OBUDZĄ SIĘ I ZACZNĄ MYŚLEĆ O PARKINGU P+R dla stacji BRÓDNO.
  Już powinien być budowany, a chyba nie jest nawet zaplanowany, a tu kolejne miejsca na parking zostają zajmowane przez kolejnych deweloperów!!! O likwidowanej zieleni nie wspomnę.
  Sama Spółdzielnia Bródno podobnie działa jak Urzędnicy z Magistratu, skostniale, krótkowzrocznie i za …
  pieniądze, ale na pewno nie dla dobra mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.