Aldi na Radzymińskiej – otwarcie już w środę

17
Share

Pierwszy Aldi w Warszawie miał się otworzyć w kwietniu, później w maju, w końcu wielkie otwarcie zaplanowano na środę 10 czerwca.

 

Niby to tylko kolejny dyskont, ale zainteresowanie sklepem jest ogromne. Aldi to duża niemiecka sieć znana z tanich towarów i dużych promocji, więc niektórzy dobrze ją wspominają z wycieczek do Niemiec.

W Polsce sieć działa od dawna, ale w Warszawie jeszcze ich nie było. Pierwszy sklep wybudowano przy Radzymińskiej, między Młodzieńczą a Gniazdowską.  Powstał tu piętrowy szary budynek o powierzchni ok. 1200 m2, oraz parking na ok. 90 miejsc

Na razie firma nie wykazała się niemiecką solidnością. Najpierw zapowiadano otwarcie na 22 kwietnia, a potem… zapadła cisza. Teraz już wiemy na pewno, że wielkie otwarcie odbędzie się w środę, 10 czerwca. Do skrzynek mieszkańców trafiła gazetka zapowiadająca promocje. Będzie można kupić m.in. tani rowerek biegowy dla dzieci albo bramkę do gry w piłkę nożną, także sporo tanich ubrań i jedzenia.

 

aldi-radzyminska-warszawa-2015

Zdjęcie z budowy Aldiego / fot. archiwum targowek.info

 

Jest szansa, że wraz z otwarciem Aldiego wróci wiata na obleganym przystanku Młodzieńcza w kierunku centrum. Zdemontowano ją kilka miesięcy temu podczas budowy przyłącza kanalizacji  do sklepu i od tej pory na autobusy czekamy na deszczu i słońcu.

Powstało nawet wydarzenie na Facebooku Aldi, oddaj wiatę przystankową!, a radna Górska-Manczenko napisała w tej sprawie interpelację. W odpowiedzi Wiesława Witka z Zarządu Transportu Miejskiego czytamy, że urzędnicy kompletują dokumentację potrzebną do postawienia wiaty nowego typu.

 

17
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx