Architekt źle zaprojektował – jeziorko będzie później

9
Share

Nie ma szans, żeby budowa sztucznego zbiornika przy ul. Bardowskiego skończyła się w najbliższym czasie (co nie przeszkadza mieszkańcom cały czas samowolnie z niego korzystać).

 

O tym, że na budowie jeziorka na Elsnerowie nie dzieje się najlepiej napisaliśmy jako pierwsi już na początku czerwca. Wtedy skupiliśmy się na tym, że mieszkańcy plażują, imprezują i kąpią się w zbiorniku, mimo że wciąż jest on w budowie i dookoła czyha wiele niebezpieczeństw.

Nasz artykuł odniósł umiarkowany efekt: po nas o sprawie napisały ogólnowarszawskie media, a na budowie stanęły znaki „Wstęp wzbroniony”, ale ludzie dalej bez większych problemów robią nad jeziorkiem co chcą (po plażowaniu i kąpielach zostawiając góry śmieci i jednoznaczny zapach w krzakach).

Natomiast wczoraj serwis TVN Warszawa ustalił coś jeszcze: budowa nie zakończy się, tak jak zapowiadano, na końcu czerwca – ale dużo później!

 

jeziorko-bardowskiego-4

Ludzie plażują na budowie jeziorka / fot. targowek.info

 

Powód? Architekt obiektu… popełnił błąd i źle zaprojektował wieżę widokową nad brzegiem jeziorka. Został obciążony karami finansowymi, sprawą zajął się drugi architekt, ale musiał zaprojektować wieżę od nowa i dopiero co skończył to robić.

W rezultacie, choć do końca czerwca powinna zostać zakończona budowa większości innych instalacji wokół zbiornika, to z powodu braku wieży całość inwestycji nie może zostać oddana do użytku. A kiedy zostanie? W tej chwili nikt nie jest w stanie tego powiedzieć. Jest ryzyko, że może to być już po wakacjach.

 

Wieża i kładka wzdłuż brzegu  / mat. prasowe

Tak felerna wieża wyglądała na wizualizacji projektu / mat. prasowe

 

Choć prawdę mówiąc, przy planiowaniu sztucznego zbiornika przy ul. Bardowskiego, zrobiono inny, dużo większy błąd: po jeziorku będzie można pływać kajakami czy rowerami wodnymi, ale nie będzie można się w nim bezpośrednio kąpać.

O ile oczywiście ktoś tego będzie pilnował.

 

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx