Będą pierwsze parkingi piętrowe. Jak jeszcze zmieni się Targówek? | | targowek.info

Będą pierwsze parkingi piętrowe. Jak jeszcze zmieni się Targówek?

Sporo o przyszłości Targówka Mieszkaniowego można było dowiedzieć się podczas weekendowych konsultacji w Parku Wiecha. Oto najważniejsze wnioski.

 

Konsultacje dotyczyły Skweru Wiecha, ale też całego terenu wewnątrz obwodnicy Targówka. Prowadzący przygotowali makietę, na której można było zobaczyć planowane budynki i zagłosować nad jednym z wariantów.

Na planie zaznaczyliśmy najważniejsze proponowane zmiany. Opisy poniżej
Na planie zaznaczyliśmy najważniejsze proponowane zmiany. Opisy poniżej

Najważniejsze poruszane tematy to:

1. teren GKP Targówek nadal będzie miał funkcję sportową. Pytanie brzmiało czy na miejscu parkingu dobudować jakiś obiekt sportowy (np. basen) czy zostawić wszystko bez zmian

2. Na osi Teatru Rampa wzdłuż Remiszewskiej: budować dom kultury i bloki mieszkalne czy mniejszy dom kultury i garaże piętrowe ze sklepami i usługami w parterach. Garaże miałaby mieć publicznie dostępne dachy, np. obsiane trawą. Wersja z garażami oznacza ograniczanie parkowania miedzy okolicznymi blokami. Wersja z blokami mieszkalnymi oznacza zagęszczenie miejsc postojowych wzdłuż ulic.

3. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że na Ossowskiego przy stacji Metra Targówek powstanie piętrowy garaż. W tym przypadku zostały już wydane warunki zabudowy dla inwestycji, więc nie podlegała konsultacjom..

4. Budować halę sportową na terenie szkoły 114 przy Remiszewskiej? Miałaby powstać przy boisku.

5. Przy Ossowskiego bliżej Witebskiej (na przeciwko bloku dyplomatów): budować budynki mieszkalne czy garaże wielopoziomowe?

6. Nowe bloki wzdłuż Wejcherowskiej czy raczej zieleń parkowa w tym miejscu?

7. Zmiany rozważane w samym parku:

 • więcej fontann w pobliżu tej z zegarem?
 • budować amfiteatr bliżej Handlowej czy nie?
 • zezwolić na letnie pawilony kawiarniane?
 • więcej siłowni i placów zabaw na przedłużeniu Pratulińskiej?

Tutaj znajduje się szczegółowa Koncepcja I, a tu Koncepcja II

To oczywiście tylko propozycje do miejscowego planu zagospodarowania. Mieszkańcy mogli je popierać lub odrzucać, mogli też zgłaszać swoje. W efekcie powstanie projekt planu, nad którym będą głosowali radni.

Nawet przyjęcie planu nie oznacza, że wymienione inwestycje od razu powstaną. Dokument jedynie dopuszcza ich budowę. Trzeba jeszcze na nie znaleźć pieniądze.

Makieta, na której prezentowano zmiany / fot. Stowarzyszenie Odblokuj
Makieta, na której prezentowano zmiany / fot. Stowarzyszenie Odblokuj

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

18 komentarzy na temat “Będą pierwsze parkingi piętrowe. Jak jeszcze zmieni się Targówek?

 • 2 czerwca 2015 o godz. 08:34

  Pozycja numer 3 RSM zachowuje się jak na prywatnym folwarku jak to podejmuje decyzje bez konsultacji niech sobie prezesik pod dommem postawi garaż

 • 2 czerwca 2015 o godz. 08:42

  nr 2 basen ! bloki

 • 2 czerwca 2015 o godz. 08:55

  Basen i muszla koncertowa to priorytet tego nie mamy

 • 2 czerwca 2015 o godz. 12:39

  Zwroccie uwage ze pytaja nas o parkingi pietrowe vs. Bloki -czyli kluski czy makaron.

  Jak juz sie zbuduje parking pietrowy to potem na jego obrysie mozna blok postawic!

  Pytania powinny brzmiec: „prosze wskazac jakich oczekuje pani/pan inwestycji w rejonie parku wiecha – inwestycji w zielen / inwestycje parkowe (silownie, place zabaw, fontanny, wifi, monitoring) / parkingi podziemne / budownictwo uslugowo-mieszkaniowe. Wtedy mamy z czego wybierac i jest demokracja.

  Kluski czy makaron o to pytanie radnych mojej dzielnicy!! (Maja nas za osiolki!!)

 • 2 czerwca 2015 o godz. 12:40

  Muszla koncertowa = glosna muzyka

 • 2 czerwca 2015 o godz. 13:10

  no złamali podstawowa zasadę pytania otwartego a nie sugerującego zamkniętego to czy to wiec to nie jest demokracja tylko dyktat ludzi nieudolnych lub celowo bezwzględnych za nasze pieniądze czytają portal bo Park Wiecha wzięli pomysł ( tyle dobrze ) na imprezę szkoda że sami nie czuja tego co powinni

  muszla okazjonalnie tak
  BASEN TAK

 • 2 czerwca 2015 o godz. 15:27

  po co wiecej blokow?? dzielnicy nie stac na nowych mieszkancow.

  miejsca parkingowe? dla kogo? Warszawa to nie wies zeby jezdzic po niej samochodem.

 • 2 czerwca 2015 o godz. 17:10

  rower
  rower.
  rower!

 • 2 czerwca 2015 o godz. 20:15

  Więcej bloków już tutaj nie potrzeba. Garaże już prędzej – na razie to każdy skrawek jest obstawiony autem (niech każdy spojrzy co się dzieje pod jego blokiem). Gdyby zbudowali bloki, to pojawiłoby się jeszcze więcej samochodów! Nie zabierajcie nam miejsca bo nie będzie czym oddychać!

  Tutaj potrzeba więcej atrakcji dla mieszkańców – Basenu, kawiarenek, zieleni, zieleni, zieleni! Chcę mieć gdzie pojechać rowerem, pospacerować, lub usiąść. Chciałbym móc przejść się po osiedlu i cieszyć się (względną) przestrzenią a nie być przytłoczonym kolejnymi mieszkaniami.

 • 3 czerwca 2015 o godz. 08:54

  Na pozycję 2 są potrzebne Bloki BASEN i sadzicie więcej iglaków i choinek ! będzie ładnie cały rok a i boiska do badmintona !!! parkingi piętrowe ale nie wysokie max 3 piętra ogrodzić wjazdy wpuszczać tylko rejestracje WJ reszta niech parkuje na płatnych

 • 3 czerwca 2015 o godz. 11:05

  Jest miejsce jeszcze na bloki tylko z głową a wolne przestrzenie zalesić bardziej np w choinki boisko do badmintona świetny pomysł Pograłbym Basen to priorytet

 • 3 czerwca 2015 o godz. 13:48

  To się nazywa konsultacje.
  Zgłaszajcie swoje propozycje lenie albo chodźcie na nie a nie biadolicie przez internet :D

 • 4 czerwca 2015 o godz. 21:59

  Rafał Konsultacje sa w czasie kiedy ja pracuje i płace prodatki na udających że mi coś zrobia by żyło się lepiej im na stołkach

 • 5 czerwca 2015 o godz. 10:34

  Boiska do kosz z 4 garaja na 1 sporadycznie brak basenu boisk do badmintona jest do siatki na kostce auuuuuuu muszla taka jak na jelonkach w wolne dni moze być skate parkiem uliczki w Parku Wiecha i może jakieś rzeźby postaci :)

 • 6 czerwca 2015 o godz. 20:05

  bloki, getta, fabryki słoików itd. Czy nie lepiej zintegrować ludzi w Parku Wiecha? Obiazdowe bary (foodtracki) i kawiarnie, różne atrakcje od rana do wieczora. Muszla koncertowa jest świetnym pomysłem, to byłyby koncerty, filmy, teatry, może jakieś małe festiwale? Jeżeli komuś przeszkadza muzyka, to niech jedzie na wieś. Miasto z założenia jest głośne.

 • 11 czerwca 2015 o godz. 13:48

  Na parking piętrowy została już wydana decyzja o warunkach zabudowy? no ciekawe…

 • 2 czerwca 2016 o godz. 11:57

  Dziwię się pytaniom po co nowe bloki! Opd: dla wsiochów co morgi posprzedawali. Urodziłem się w Warszawie chce wychować dzieci, normalnie żyć, a Słoiki przyjeżdżają na kilka lat tworzą zapotrzebowanie na bloki okno w okno, kupują mieszkanie nie myśląc jak do niego dojechać, aby tylko w Stolicy, nie szanują zasad wpół-sąsiedztwa. Wsiochy uciekną na starość do siebie a „syf i kupy” zostawią w mieście.

 • 13 czerwca 2016 o godz. 20:59

  Ludzie! Koniecznie chcecie zmieniać, wystarczy pielęgnować park i taki stary ma swój urok. Dodatkowe miejsca rekreacyjne proponuję zrobić w miejscu jednego parkingu naprzeciwko SP 114. Bloki , jak padła propozycja będą podobne jak ten na skrzyżowaniu Handlowej i Remiszewskiej Przechodząc chodnikiem trzeba uważać, żeby z balkonu nic na głowę nie spadło. Budowla otoczona płotem przypomina nie napiszę co. Stare budownictwo dotąd ma urok dopóki nie będzie tu ciasnoty i „nowoczesnych” budynków. Warszawa przez to robi się brzydka. Nie umiecie zachować równowagi architektonicznej i myślicie (wy u władzy), że potrzeba jest robić zmiany. Może trzeba was z tego miejsca wysadzić jak beda wybory

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.