Co dalej z progami na Zaciszu?

16
Share

Konsultacje społeczne niewiele dały. Wiemy tyle, co wcześniej: progi zwalniające na Jórskiego i Gilarskiej mają tylu przeciwników, co zwolenników. Ale są nowe pomysły.

 

Chodzi o słynne progi, które miały spowolnić ruch na popularnym skrócie między Bródnem a Radzymińską i spowolniły, ale przy okazji znienawidziło je sporo osób. Narzekają oczywiście kierowcy, którzy lubią w tym miejscy przycisnąć gaz, ale też mieszkańcy ul. Gilarskiej, którym pękają domy, możliwe że także przez progi.

Dlatego zarząd dzielnicy zdecydował, że przeprowadzi konsultacje. Było burzliwe spotkanie w szkole, były ankiety mieszkańców i co? I dalej nic nie wiadomo. Nadal jedni chcą usunięcia progów, inni ich zostawienia.

 

progi wyspowe warszawa

Progi na ulicy Gilarskiej /fot. targowek.info

 

Teraz nad problemem będzie się zastanawiał specjalnie powołany zespół , w którego skład wejdą mieszkańcy, przedstawiciele urzędu dzielnicy, reprezentanci służb mundurowych oraz osoby odpowiedzialne za organizację ruchu.

Do czasu wypracowania ostatecznej rozwiązań, zarząd dzielnicy proponuje:

– na terenie ulic Jórskiego, Gilarska, Samarytanka – zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu (określona zostanie liczba niezbędnych zabezpieczeń)
– wprowadzone zostanie nowe oznakowanie ulic
– ograniczone zostaną przejazdy pojazdów powyżej 3,5 tony z wyłączeniem komunikacji miejskiej
– prowadzone będą kontrole prędkości przez służby odpowiedzialne za kontrole ruchu drogowego.

Nam się podobają szczególnie kontrole prędkości. Od niedawna mamy nowe przepisy – wystarczy przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h i policja zabiera prawo jazdy. Przecież na Jórskiego i Gilarskiej zdarzają się auta jadące 80 km/h, a ograniczenie jest tu do… 30 km/h.

Zastanawia za to, że nikt nie mówi o najlepszym i docelowym rozwiązaniu problem: budowie ulicy Nowotrockiej. Od lat planowane jest takie połączenie św. Wincentego z Radzymińską, od lat obiecywane jest w kampaniach wyborczych i jakoś nikt z władz dzielnicy nie podejmuje tego tematu.

 

16
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx