Dziś wieczorem zamykają Malborską

9
Share

W piątek o godz. 22 ulica zostanie zamknięta, a w nowej odsłonie zobaczymy ją w poniedziałek o godz. 5 rano.

 

fot. tagowek.info

fot. tagowek.info

Na ul. Malborskiej nowa nawierzchnia będzie układana po robotach związanych z budową odwodnienia, naprawą odcinków krawężników i chodników. Od piątku, 12 czerwca od godz. 22 do poniedziałku, 15 czerwca do godz. 4 ulica będzie zamknięta na odcinku od ul. Kondratowicza do św. Wincentego. Objazd zostanie poprowadzony ulicami św. Wincentego i L. Kondratowicza.

Firma wykonująca inwestycję będzie prowadziła prace związane z frezowaniem starej i układaniem nowej nawierzchni jezdni. W ramach remontu zostanie zbudowana nowa jezdnia, chodnik, parking oraz odwodnienie jezdni i parkingu. W zasadzie wszystko, oprócz jezdni, już jest.

Od poniedziałku przywrócony zostanie jeden kierunek ruchu – w stronę ul. św. Wincentego.

Będą zmiany komunikacji. Autobusy linii 120 i N11 (tylko w kierunku pętli Olesin i Os. Derby) od skrzyżowania ul. św. Wincentego z ul. L. Kondratowicza będą kursowały ul. św. Wincentego i Głębocką. Natomiast autobusy linii 732 (tylko w kierunku pętli Pustelnik) od skrzyżowania ul. L. Kondratowicza z ul. Malborską będą jeździły ul. L. Kondratowicza, św. Wincentego i Głębocką.

 

Oficjalna mapka jest myląca: zamknięty będzie tylko mały fragment Malborskiej od kanałku do Wincentego / mat. ZDM

 

Weekendowe zamknięcie Malborskiej to nic, w porównaniu z zamieszaniem, które czeka nas za tydzień. Wtedy drogowcy planują wyrównać asfalt na św. Wincentego. Remont miał być rozłożony na trzy weekendy i pierwsze przecieki mówiły, że zacznie się już teraz. Zdecydowano jednak o przełożeniu prac na przyszły weekend.

Czekamy na ten remont tyle lat, że jeszcze ten tydzień wytrzymamy.

 

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx