Kino w parku. W tym roku filmy z DeNiro

3
Share

Weekend za nami, to dobry moment, żeby zacząć planować następny. Od poniedziałku zaczyna się Filmowa Stolica Lata – co niedziela będziemy mieć darmowe kino pod gołym niebem w Parku Bródnowskim. Jest też drugie kino pod chmurką blisko nas.

 

Kto był w poprzednich latach, ten wie o co chodzi w Filmowej Stolicy Lata: w parku rozstawiany jest wielki ekran, są leżaki (za darmo) i popcorn (płatny) i w oglądamy całkiem dobre kino.

Filmy zazwyczaj mają jakiś wspólny motyw. Na Bródnie w poprzednich latach mieliśmy już  thrillery i produkcje z Meryl Streep. W tym roku trafiamy jeszcze lepiej:  zobaczymy hity, w których zagrał Robert DeNiro.

Kto nie pamięta albo jeszcze nie widział „Depresji gangstera” czy „Chłopców z ferajny”, ten ma świetną okazję  do nadrobienia zaległości. Pokazy zaczynają się w najbliższą niedzielę i w tym dniu będą odbywały się przez całe wakacje. W czerwcu i lipcu start o godz. 21:45, w sierpniu już o 21:15.

Na seansach czekają leżaki, ale chętnych jednak jest zawsze więcej niż miejsc leżących, więc warto przyjść wcześniej. Filmy puszczane są w wersji oryginalnej z polskimi napisami.

 

Jeden z zeszłorocznych pokazów w Parku Bródnowskim / fot. Filmowa Stolica

Jeden z zeszłorocznych pokazów w Parku Bródnowskim / fot. Filmowa Stolica

 

Program pokazów filmowych w Parku Bródnowskim

Lipiec, godz.21:45

28.06 Elita Zabójców, reż. Gary McKendry
5.07  Showtime, reż. Tom Dey
12.07  Wielkie wesele , reż. Justin Zackham
19.07  Depresja Gangstera, reż. Harold Ramis
26.07 Nawrót Depresji Gangstera, reż. Harold Ramis

Sierpień, godz. 21:15

02.08 Co jest grane Barry Levinson
09.08 Chłopcy z Ferajny Martin Scorsese
16.08 Siła Strachu John Polson
23.08 Sylwester w Nowym Jorku Garry Marshall
30.08 Łowca jeleni Michael Cimino

Na tym nie koniec. Do kina na świeżym powietrzu możemy się też wybrać w środę. Po raz pierwszy w tym roku pokazy będą organizowane w nowym parku przy ul. Magicznej.

To wprawdzie Białołęka, ale bardzo bliska – z Bródna można spokojnie dojść pieszo. Wystarczy przejść wiaduktem przez Głębocką obok centrum handlowego i kawałek dalej po lewej stronie mamy park przy Magicznej.

Pokazy rozpoczną się tu w środę 15 lipca i będą wyświetlane w tym właśnie dniu co tydzień do 12 sierpnia. Tytuł cyklu to „Magiczne hity”:

15.07 Człowiek na Krawędzi reż. Asger Leth
22.07 Historia Świata Według Mela Brooksa cz I reż. Mel Brooks
29.07 Babcia Gandzia reż. Jerome Enrico
05.08 Ocalony reż. Peter Berg
12.08 Last Vegas reż. Jon Tuteltaub

 

3
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx