Miś z placu zabaw uciekł do lasu. Może być pijany | | targowek.info

Miś z placu zabaw uciekł do lasu. Może być pijany

Nasza czytelniczka odnalazła zaginionego misia z placu zabaw! Zamiast bawić dzieci, imprezuje w lesie. AKTUALIZACJA: miś-nie miś wrócił na miejsce.

 

Miś razem z żabką i ślimakiem to atrakcje dla najmłodszych dzieci odwiedzających nowy plac zabaw wzdłuż ulicy Bystrej.  Cała ekipa świetnie sobie radziła, dopóki miś nie dał nogi. Nasza czytelniczka odnalazła go w środku lasu i tu przestaje być zabawnie. Figura została wyrwana przez wandali. Mail od Elizy:

Podczas porannego biegu w Lasku Bródnowskim, rzucił mi się w oczy miś-rzeźba, pozostawiony na ławce w lesie. Zdaje  się, że jeszcze do wczoraj (albo do poniedziałku? w poniedziałek rano biegałam i go tam jeszcze nie było ) misiek zdobił nowy skwerek od strony Zacisza, przy Kanałku Bródnowskim. Domyślam się, że był on towarzyszem nocnej libacji. Grupka okolicznych imprezowiczów (jedna osoba raczej tego nie zrobiła), musiała miśka wyrwać/ zepsuć i przetransportować do lasku.

zdjęcia od czytelniczki Elizy

My też pobiegliśmy na poszukiwanie miśka, ale niestety już go nie było. Albo trafił do naprawy, albo przepadł bez wieści.

Na tym nie koniec tajemniczych zjawisk w naszym dzielnicowym lesie. W środku pradawnego grodziska pojawił się wigwam. Dziwna to konstrukcja, ale ktoś włożył w nią mnóstwo pracy. Szkielet zbudowany jest ze starannie dobranych, powiązanych ze sobą gałęzi. Całość owinięto płótnem z niepokojącymi rysunkami. W środku urządzono palenisko, ktoś palił już nawet ognisko. Wczoraj nie było przy wigwamie nikogo, kto by się do niego przyznawał. Za to mnóstwo spacerowiczów interesowało się konstrukcją.

fot. targowek.info

AKTUALIZACJA

No to już wiadomo, jaki jest los zaginionego misia. A właściwie bobra, bo okazało się, że misiopodobna drewniana rzeźba jest właśnie bobrem. Tym razem w roli pozytywnych bohaterów wystąpili, uwaga, urzędnicy z Targówka! Parę chwil temu na facebookowym profilu urzędu pojawiła się taka informacja:

Po intensywnych poszukiwaniach prowadzonych na ternie Lasku Bródnowskiego uwagę inspektorów przykuła podejrzana wiązka chrustu. Okazało się, że pod mieszaniną zeschniętych patyków, zbutwiałych liści i puszek po napojach wandale umieścili figurkę bobra Tadeusza. Bóbr natychmiast został przetransportowany do firmy, prowadzącej naprawy sprzętu rekreacyjnego na polanie w rejonie grodziska. Dzisiaj Tadeusz jest już na miejscu.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

14 komentarzy na temat “Miś z placu zabaw uciekł do lasu. Może być pijany

 • 26 czerwca 2015 o godz. 13:49

  Owszem zrobiono fantastyczny plac zabaw, o który niestety się nie dba !!! Wandale grasują i psują kolejne atrakcje dla naszych dzieci: pourywane sznurki od huśtawek, wymazane sprayem, oto ponura rzeczywistość.

 • 26 czerwca 2015 o godz. 14:21

  Jak widać nie mają najmniejszego sensu regularne, konne patrole policji w lasku, dość często stojący radiowóz na ul. gen. Skierskiego (nieopodal placu zabaw przy Bystrej) czy regularnie podjeżdżający radiowóz straży miejskiej na ul. Przy Grodzisku (nieopodal polany archeologicznej). Co ci funkcjonariusze tam robią? Ktoś potrafi odpowiedzieć?

 • 26 czerwca 2015 o godz. 15:22

  Ale dzicz !!! To ma byc stolica ???

 • 26 czerwca 2015 o godz. 16:35

  To my! Polacy!

 • 26 czerwca 2015 o godz. 16:51

  Wczoraj ok. 21 jak biegałam widziałam tego misia na ww. ławce, więc jeśli go nie ma go tam dziś, to pewnie w nocy „dostał” nóg :(

 • 26 czerwca 2015 o godz. 17:37

  Czy ten wigwam przy Grodzisku nie jest kolejnym „projektem artystycznym” Bo mam wrażenie że już wszystko nazywane jest sztuką…

 • 26 czerwca 2015 o godz. 19:52

  Pospacerować się zachciało, temu misiu.

 • 26 czerwca 2015 o godz. 20:19

  przed sforą psów uciekł na drzewo!

  Przecież to jest MIS! Zawsze ci wejdzie na drzewo.

  – Słuchajcie, ten wasz MIS, czy też ta wasza ona, nie dość że pijana, to jeszcze brudna.

 • 27 czerwca 2015 o godz. 04:55

  hahaha

 • 27 czerwca 2015 o godz. 15:45

  Plac zabaw ulega dewastacji, niedawno oddana promenada nad kanałkiem też. Spisane ławki, nawet chodnik – jakaś masakra. Nie wiem, co w łbach tych gnojków siedzi, ale chyba same śmieci. Może przydałaby się jakaś Straż Obywatelska, jak sławna Straż Rybacka (potrafią świetnie działać)?

 • 28 czerwca 2015 o godz. 20:59

  Skoro wydano tyle pieniędzy na plac zabaw, to może warto wydać relatywnie niewiele na monitoring?

 • 29 czerwca 2015 o godz. 00:24

  Co jest takiego niepokojącego w rysunkach na wigwamie? Myślę, że to Misia uczynek. Ma to wypisane na swojej drewnianej mordce. Sam wigwam zajefajny, mieszkałbym i transował

 • 29 czerwca 2015 o godz. 13:35

  To wyczyny dzieci z rodziców tak licznie głosujących tu na Bronisława. A może reprezentacja spotykanej na każdym kroku diasporu ukraińskiej.

 • 7 lipca 2015 o godz. 11:33

  W imieniu mieszkańców proszę Państwa o poprawę bezpieczeństwa okolic ulicy Bystrej,Skierskiego oraz Kondratowicza (od Codziennej do Blokowej). Proszę o cywilne patrole w godzinach wieczornych oraz nocnych. Może warto zacząć legitymować osoby przebywające po zmroku w lesie jego okolicach,wtedy łatwiej będzie ustalić ewentualnych wandali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.