Na Zaciszu zbudowali „mostek samobójców”

19
Share

Nad kanałem Bródnowskim otwarto dwa nowe mostki dla pieszych i rowerzystów. Tyle, że jeden z nich prowadzi wprost pod koła samochodów.

 

Nowe mostki stanęły niedaleko siebie – na odcinku pomiędzy ul. Rolanda i Krośniewicką na Zaciszu. Są takie same, pomyślane według eleganckiego i sprawdzonego modelu, który już znamy z innych miejsc nad rewitalizowanym kanałkiem Bródnowskim: drewniana kładka z metalowymi poręczami, dostępna tylko dla pieszych i rowerów, łukiem wznosi się nad wodą.

Pierwszy z nowych mostków łączy dwa odcinki promenady spacerowej na wysokości skweru ekologicznego z jednej strony i ulicy Lecha z drugiej.

Drugi spina brzegi kanałku na wysokości ulic Wojskowej i Nad Strugą. I właśnie tu jest problem: obie te ulice otwarte są dla ruchu samochodów, a do mostku dla pieszych… z żadnej strony nie prowadzi chodnik!

Najgorzej jest od strony Wojskowej, która wprawdzie nie jest najruchliwszą ulicą, ale samochody dość często jeżdżą tam do pobliskiego warsztatu i kliniki. Mostek i auta dzieli tam dosłownie jeden metr wyłożonego kostką „zejścia”. Nie ma żadnego chodnika, ani innego przejścia dla pieszych – i nie są planowane.

 

Mostek i ulicę dzieli jeden metra "zejścia" / fot. targowek. info

Mostek i ulicę dzieli jeden metra „zejścia” / fot. targowek. info

 

To naprawdę niebezpieczne! Promenada spacerowa nagle urywa się kilkanaście metrów wcześniej, więc ludzie i tak wchodzą z niej na ulicę. Ale przynajmniej kierowcy ich widzą. A gdy z tego nowego mostku, z boku, zjedzie rowerzysta to wpadnie wprost pod koła!

– alarmuje targowek.info mieszkający w okolicy pan Robert.

Nasz czytelnik nazywa nowy mostek na Zaciszu „mostkiem samobójców”. Możemy żartować, że jaki kraj, takie Golden Gate – ale przestanie być do śmiechu, gdy z łuku mostku wprost pod koła samochodu na Wojskowej zjedzie np. dziecko na rowerze albo rolkach.

 

Słupki blokują wjazd na mostek samochodom - ale nie chronią pieszych, rowerzystów, rolkarzy... / fot. targowek.info

Słupki blokują wjazd na mostek samochodom – ale nie chronią pieszych, rowerzystów, rolkarzy… / fot. targowek.info

 

19
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx