Płonie stara kamienica. Jeszcze niedawno była taka piękna | | targowek.info

Płonie stara kamienica. Jeszcze niedawno była taka piękna

Pożar w opuszczonej kamienicy prawdopodobnie zaprószyli bezdomni. Jeszcze niedawno pokazywaliśmy ją, jako jedną z piękniejszych willi Targówka Fabrycznnego.

 

Informacje i zdjęcia z pożaru dostaliśmy od czytelnika Rafała. On też napisał, że z rozmowy strażaków wynika, że ogień mogli zaprószyć bezdomny.

Kamienica przy Sterdyńskiej 10 na Targówku Fabrycznym była pustostanem z zamurowanymi oknami. O godz. 19.40 trwała jeszcze akcja strażaków, na miejscu były trzy wozy strażackie, płomienie sięgały już dachu.

 

zdjęcia od czytelnika Rafała

Sytuacja z kamienicą dobrze ilustruje, jak jaki los spotka stare budynki w naszej dzielnicy.

Jeszcze w 2012 roku prezentowaliśmy w naszym serwisie zdjęcie wykonane przez czytelnika Kamila, na którym widać, że willa jest jeszcze zamieszkała. W oknach są szyby, na elewacji anteny satelitarne. Wkrótce potem lokatorów wyprowadzono,  a pustostan zabito dechami. Reszty dopełnili bezdomni, teraz kamienica zapewne będzie zakwalifikowana do rozbiórki.

Nie znamy dokładnej sytuacji prawnej budynku, ale z miejskiej mapy własności wynika, że posesja należy do miasta stołecznego Warszawy.

Jeszcze jedno zdjęcie z pożaru /fot. Straż Pożarna
Tak wyglądała willa przy Sterdyńskiej jeszcze kilka lat temu / fot. Kamil Adamczyk
Tak wyglądała willa przy Sterdyńskiej jeszcze kilka lat temu / fot. Kamil Adamczyk

Galerię pięknych kadrów z Targówka Fabrycznego zobaczycie tutaj. Spieszcie się, zanim wszystko zdewastują albo spłonie. 

PRZECZYTAJ TEŻ:

5 komentarzy na temat “Płonie stara kamienica. Jeszcze niedawno była taka piękna

 • 15 czerwca 2015 o godz. 06:21

  tak, Pożar w opuszczonej kamienic/y prawdopodobnie zaprószyli bezdomni. Fajnie zwalic wszystko na kozla ofiarnego. Wszechmocnyblogoslawiony wlasciciel co chce tam wybudowac cos kozystniejszego finansowo ($$), nie mogl tego zrobic.

 • 15 czerwca 2015 o godz. 10:03

  Ten dom spotkał ten sam los, co dziesiątki świdermajerów w Otwocku. Dziwnym trafem nie udaje się nigdy ustalić sprawcy, a właściciel ma otwartą drogę.

 • 15 czerwca 2015 o godz. 10:42

  no właśnie

 • 16 czerwca 2015 o godz. 09:49

  A ten budynek przy Trasie Toruńskiej, który podpalili „bezdomni” w dzień rozpoczęcia Euro2012? Co z nim? Czy już właściciel ma plany?

 • 16 czerwca 2015 o godz. 22:45

  Jakoś mi nie żal. W okolicy same rozpadające się rudery, zasiedlone komunalnie lub bezdomnymi. Piękna działka na inwestycję pożytku publicznego jak dom kultury, przedszkole, żłobek, ajencję biblioteki… jak miasto nie ma pomysłu w przyszłym budżecie partycypacyjnym coś się wymyśli, choć by boisko. Życzliwy podpalacz jeszcze niech rozpali kilka razy ognisko i wypali nasadzenia; nie będą konieczne pozwolenia na wycinkę i posadzi się coś wg projektu. Właściwie to mnie nawet cieszy to podpalenie. Podejrzewam Mikołaja – tylko on wchodzi przez komin do zamurowanego obiektu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.