Protest przeciwko bazarkowi. Lokalizacja ma wady prawne? | | targowek.info

Protest przeciwko bazarkowi. Lokalizacja ma wady prawne?

Mieszkańcy Zacisza buntują się przeciwko przenosinom bazarku na duży trawnik przy ul. Fantazyjnej. Spotkanie już w niedzielę.

 

Tak ma wygląda bazarek w nowym miejscu według koncepcji ratusza
Tak ma wygląda bazarek w nowym miejscu według koncepcji ratusza

W tym tygodniu przedstawiciele mieszkańców Fantazyjnej i Karkonoszy spotkali się w ratuszu z urzędnikami i burmistrzem. Powód – przenosiny bazarku na duży teren przy Radzymińskiej na przeciwko OBI.

Przypomnijmy, że bazarek musi się wynieść z Trockiej na czas budowy metra. Ratusz jak zwykle za szukanie miejsca zastępczego wziął się za późno, pozornie zaproponował kilka zastępczych lokalizacji, po czym oznajmił, że wszystkie się nie nadają i bazarek zostanie przeniesiony na Fantazyjną.

Nie podoba się to ani kupcom, ani klientom, ani mieszkańcom Zacisza. Powód jest dość oczywisty. – Dostawy towarów będą poprowadzone malutkim uliczkami Zacisza: Drapińską i Karkonoszy. Do tego wzmożony ruch i brak miejsc parkingowych – wylicza jeden z protestujących, który prosi o zachowanie anonimowości.

Ze spotkania mieszkańcy wyszli oburzeni i z poczuciem szantażu: – Usłyszeliśmy, że jeśli nie zgodzimy się na przenosiny bazarku, nie będzie metra – mówią. Nie wiemy nadal, dlaczego bazarek nie może przenieść się w docelowe miejsce, czyli na parking przy Zamiejskiej albo na teren między szkołą, ul. Zamiejską a Trocką. Ta lokalizacja jest najbliższa obecnej i wydaje się idealna. Niestety, swoje deweloperskie interesy wiąże z tym teren spółdzielnia mieszkaniowa…

Za to na działce przy Radzymińskiej miał być węzeł ul. Nowotorckiej z Radzymińską. Ratusz nie śpieszy się z budową tej ulicy, a przenosiny bazarku zablokują ją na lata.

Przeciwnicy nowej lokalizacji spotykają się w niedzielę o godz. 18 na trawniku przy Fantazyjnej – czyli tam, gdzie ma zostać przeniesiony handel. Są śród nich prawnicy, którzy wytykają błąd prawny w postępowaniu ratusza:- Teren został wywłaszczony pod budowę ulicy Nowotrockiej. Przeznaczenie go na inny cel jest niezgodne z prawem – usłyszeliśmy.

Jeśli to prawda, to ratusz powinien szukać już alternatywnych rozwiązań. Poniżej propozycje, które przedstawili urzędnicy. Docelowo bazarek ma się znaleźć w parterze piętrowego parkingu, który stanie na miejscu parkingu przy ul. Zamiejskiej lub Askenazego (działka 17/2 lub 7/2). Dlaczego nie można go zbudować już teraz?

Ratusz zaproponował kilka lokalizacji dla bazarku, po czym wszystkie odrzucił
Ratusz zaproponował kilka lokalizacji dla bazarku, po czym wszystkie odrzucił
PRZECZYTAJ TEŻ:

32 komentarzy na temat “Protest przeciwko bazarkowi. Lokalizacja ma wady prawne?

 • 19 czerwca 2015 o godz. 14:17

  Przede wszystkim lokalizacja w tym miejscu to wyjątkowa niegodziwość, bo zablokuje możliwość budowy Nowotrockiej!

  Poza tym kto będzie tam chodził na bazarek? Czy nie można go przenieść na teren pętli autobusowej przy Trockiej? Przecież i tak będzie ona mniej albo i wcale potrzeban po oddaniu metra.

 • 19 czerwca 2015 o godz. 16:51

  tak wszyscy by chcieli ten bazar wcisnąć na parking na Zamiejskiej a gdzie niby te 180 aut miałoby zaparkować??

 • 19 czerwca 2015 o godz. 18:20

  a jaki przyjedzie cyrk? to co?

  likwidacja parkingo to dobry pomysl. ludzie moga zeezygnowac z samochodow co pozwoli uspokoic ruch, zmniejszy korki. same korzysci

 • 19 czerwca 2015 o godz. 19:25

  I baardzo dobrrze ze ktos wreszcie zauwazyl, ze kasa za wywlaszczenie szla w celu budowy Nowotrockiej, a nie w celu stawwiania tam bazaru, z ktorego i tak w tamtej lokalizacji nikt by nie korzystal ! Kiedy zacznie sie budowa NOWOTROCKIEJ !

 • 19 czerwca 2015 o godz. 20:59

  od blisko 10 lat bazarek miał być przeniesiony .
  Dla mnie osobiście może stanąć za Topaz, tylko zlikwidować parking

 • 19 czerwca 2015 o godz. 21:02

  Od początku było wiadomo, że ta lokalizacja jest nietrafiona. Oczywiście, że tereny były z naszych podatków wykupione po to żeby wybudowali NOWOTROCKĄ, a nie po to żeby postawić tam teraz bazar, na który nikt nie będzie chodzić – bo daleko a ani jakościowo ani cenowo oferowane na nim produkty nie są atrakcyjne, że już nie wspomnę o ciągłym bałaganie wokół tego typu miejsc.

 • 19 czerwca 2015 o godz. 19:23

  Parkingu na zamiejskiej nie oddamy budowaliśmy go od podstaw własnymi rękami

 • 19 czerwca 2015 o godz. 22:04

  @COIL zrezygnujmy z metra, uspokoi się ruch a ty wsiądziesz na rower spalić trochę kalorii. Widzisz, tak to też prosto napisać.

 • 19 czerwca 2015 o godz. 21:14

  Ale lenie pracują w ratuszu, najgorszy ratusz w warszawie. Nic nie potrafią zrobić.

 • 20 czerwca 2015 o godz. 00:22

  Stare, sprawdzone metody ratusza: jak się coś nie podoba to won! Swego czasu przekonali się o tym mieszkańcy Pszczyńskiej. „Za karę” do dziś nic tam nie zrobiono.
  Walczcie o swoje w kwestii bazarku, głupota nie może być zawsze górą!

 • 20 czerwca 2015 o godz. 07:26

  @Iza będziecie mieć zadaszony parking w tym miejscu. To nie lepiej?

 • 20 czerwca 2015 o godz. 09:12

  @KUPIEC może i tak, ale na ten czas gdzie te 180 aut ma zaparkować?
  Poza tym pewnie nie będzie już się nazywał społeczny a płatny za horrendalne pieniądze, bo inwestycja musi na siebie zarobić przecież.

 • 20 czerwca 2015 o godz. 10:23

  Droga Izo,teren na którym macie parking nie jest waszą własnością a własnością gminy.Twój samochód twój problem. Nie widzę powodu dla, którego akurat uprzywilejowani powinni zostać wybrani właściciele aut a nie pozostali mieszkańcy osiedla Targówek oraz Zacisza.

 • 20 czerwca 2015 o godz. 11:48

  @MAMONKA w Warszawie nie ma ustroju gminnego. Równie podobnie mogę podejść do twojego problemu. Twoje zakupy twoja sprawa, nie wiem dlaczego masz być uprzywilejowana.

 • 20 czerwca 2015 o godz. 12:00

  @Dio I tak tam nie dojedziecie w czasie budowy metra, więc to jest idealny moment na budowę parkingu. Jedno piętro powinno być dla obecnych uzytkownikow za obecną stawkę, a reszta komercyjnie dla innych chętnych. Da się? Da, ale nie u nas.

 • 20 czerwca 2015 o godz. 20:10

  A pozwolenie na budowę parkingu oczywiście było? Coś mi się wydaje, że te parkingi to jedna wielka samowola budowlana.

 • 21 czerwca 2015 o godz. 13:44

  Te z zacisza przesiedlency z siedlekiego niech sie nie odzywaja na temat targowka takie wille za hektary pobudowali ze sie im wala wszystko im zawsze przeszkadza nawet smieci pod bloki podrzucaja dyskutanci zobaczymy w niedziele

 • 21 czerwca 2015 o godz. 14:47

  A przecież tam na przeciwko OBI ma być przeprowadzona droga, to jak to????

 • 21 czerwca 2015 o godz. 18:57

  komusza, Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa rości sobie pretensje w stosunku do terenu miedzy Zamiejska a szkołą. ciekawy jestem jakie mają argumenty bo apetyt na pewno maja duży. ten teren jest najlepszym do lokalizacji bazarku.

 • 22 czerwca 2015 o godz. 13:24

  Skasować Bazarek i będzie po problemie ceny z kosmosu! a z jakością różnie to bywa

 • 22 czerwca 2015 o godz. 14:50

  Skasować markety z ich tandetnym jogurtem i serem a dać zarabiać Polakom

 • 22 czerwca 2015 o godz. 18:57

  wspieraj polskie markety RYSIO.
  Topaz, Stokrotka i wiele innych czeka na Ciebie.

 • 22 czerwca 2015 o godz. 20:13

  DIO wspieram. W przeciwieństwie do ciebie. przyjechałeś z nie wiadomo skąd i hipermarket to dla ciebie COŚ?!

 • 23 czerwca 2015 o godz. 16:00

  Stokrotka to juz nie polski market. Stokrotka to dzis Tesco niestety.

 • 24 czerwca 2015 o godz. 21:24

  kto chce niech idzie do marketu a kto chce niech idzie na bazar. Jednak kiedy nie będzie bazaru to będzie MUSZĘ iść do marketu. I szlak mnie trafia że o tym zdecydują inni – ci waaażni

 • 24 czerwca 2015 o godz. 21:30

  DIO czy możesz wskazać na Targówku – oprócz Topaza- „wiele innych marketów” polskich? Akurat topaz jest ok ale kolejki do kasy czasami długie. Trudno się dziwić bo za mało pracowników za 1200 zł pensji ! Cóż, polski sklep więc od cholery właściciel płaci podatków. Tymczasem inne markety nie

 • 25 czerwca 2015 o godz. 19:19

  @Heniek ty skończony buraku, jak Cie nie stać na dom z garażem albo dwoma to siedź cicho i nie wyzywaj tych którzy uczciwą pracą zarobili na te „wille” na zaciszu i pamiętaj też o tym, że dużo ludzi mieszka na zaciszu od pokoleń. Też możesz zakasać rękawy i się kiedyś dorobisz domku. Co do przeniesienia bazarku, teren przy fantazyjnej ma być przeznaczony pod nowotrocką więc po co budować coś co w założeniu i tak w przyszłości ma być rozwalone?

 • 25 czerwca 2015 o godz. 19:49

  @RYSIO w przeciwieństwie do Ciebie słoiku jestem Warszawiakiem od pokoleń

 • 26 czerwca 2015 o godz. 07:28

  DIO taki wielopokoleniowy jesteś i mieszkasz w bloku spółdzielczym na Targówku? Prosiłam żebyś wskazał wiele polskich marketów i czekam bo chciałabym kupować u Polaków. Wymieniłeś topaz i co dalej. Ach i jeszcze jedno…moja babcia to słoik i nie wstydzę się tego w przeciwieństwie chyba do ciebie

 • 26 czerwca 2015 o godz. 13:11

  @RYSIO nie muszę się wstydzić bo nie mam czego, a na resztę pytań użyj google.
  To gdzie mieszkam nie powinno Cię interesować tym bardziej, że widać iż nie znasz powojennej historii odbudowywanej Warszawy.

 • 26 czerwca 2015 o godz. 14:11

  DIO,AUTORYTECIE OD HISTORII, piszesz pierdoły a ja dalej czekam na wymienienie WIELU polskich marketów na Targówku bo chcę kupować w polskim sklepie! W chwili obecnej chyba jest ich mało i dlatego zależy mi na bazarku.Ludzie krytykują, że tam ceny wysokie i jakość kiepska. Ja akurat mam wątpliwości co do jakości produktów z marketów. Dla każdego co innego. Szkoda, że jak ma powstać market to wszelkie przeszkody upadają a bazar to problem. Jest miejsce przy Trockiej przy szkole, ale w zamian powstanie piękne blokowisko.
  I trochę spokojniej, bo nie chodzi o to , żebyś zionął jadem bo i po co?
  Oczywiście , że nie masz się czego wstydzić bo jak to mówią”wstyd to kraść i z … spaść.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.