Otwierają siłownię, place zabaw zaczynają budować | | targowek.info

Otwierają siłownię, place zabaw zaczynają budować

W niedzielę na Bródnie otwiera się kulturalna siłownia. Na Zaciszu wreszcie rozpoczęła się budowa placu zabaw na Tużyckiej.

 

Wybraliśmy już projekty, które w ramach budżetu partycypacyjnego powstaną w naszej dzielnicy w przyszłym roku, ale wciąż czekamy na realizację tych z 2015 r. I powoli się doczekujemy.

 

Siłownia na Bródnie

Na Bródnie czekanie skończy się już w niedzielę. Na tyłach Biedronki przy ul. Wysockiego otwiera się Kulturalna Siłownia. ​Na inwestycję przeznaczono 45 000 zł. Na siłowni znajdują się urządzenia fitness, takie jak na innych siłowniach: podwójne wahadło, twister, biegacz i wioślarz, do tego drążki do podciągania, drążki do rozciągania kręgosłupa, poręcze do pompek.

Dlaczego więc siłownia jest „kulturalna”? Stanął tu też metalowy regał na książki. W czwartek książek jeszcze w nim nie było – ktoś za to nakładł do środka żwiru, którym wysypany jest plac…

 

zdjęcia targowek.info

Na siłowni w każda sobotę, w godzinach 13–17 będą się odbywały zajęcia z instruktorem. A w każdą niedzielę w godzinach 13–14 – spotkania autorskie z pisarzami, czytanie bajek dla dzieci oraz warsztaty. W najbliższą niedzielę pierwsze spotkanie poprowadzą Marek Samselski i Andrzej Lewicki – opowiedzą o Ezopie i jego bajkach.

 

Plac zabaw na Tużyckiej

Na Zaciszu głosowanie wygrał plac zabaw na Tużyckiej i na niego też przyszło nam długo czekać. Na szczęście ratusz ogłosił niedawno, że wykonawca wszedł na plac budowy. Za 314 788 zł powstanie ogrodzony plac dla dzieci w wieku 3-15 lat. Ma być gotowy 31 sierpnia 2015 r.

 

Plac przed Osiedlem Wilno

Dwa tygodnie dłużej – o ile wykonawca dotrzyma terminów – będziemy czekali na oddanie terenu rekreacyjnego w rejonie ulic Przecławskiej i Bukowieckiej, czyli tuż przed Osiedlem Wilno. Tu także powstanie plac zabaw. Dzieci w wieku 3-15 lat będą mogły skorzystać z tzw. karuzeli tarczowej z siedziskami, huśtawki wahadłowej, piramidy „linarium” o wys. 3 m, „sześciokąta z pajęczyną linową” ścianki wspinaczkowej, efektownej konstrukcji pn. ”statek” oraz zjazdu linowego ustawionego na nawierzchni z piasku.

Powstaną też ławki, kosze na śmieci, zostaną  posadzone drzewa i krzewy. Koszt robót to 239 520 zł. Planowany termin zakończenia prac: 15 września 2015 r.

Taki statek ma stanąć przed Osiedlem Wilno / fot. Urząd Dzielnicy
Taki statek ma stanąć przed Osiedlem Wilno / fot. Urząd Dzielnicy

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

4 komentarzy na temat “Otwierają siłownię, place zabaw zaczynają budować

 • 18 lipca 2015 o godz. 15:01

  Póki co, przyjezdne bydło, zdewastowało ławki przy promenadzie wzdłuż kanałku Bródnowskiego. Pomazali, pocięli nożami deski. Tylko nie pisać, że taka dzielnica. Hołota może przyjechać wszędzie, a bezkarnie czuje się tam, gdzie nie ma monitoringu. Dlaczego twierdzę, że przyjezdni? Słychać po akcencie. No i gros wandalizmów ma miejsce akurat w lipcu.

  Fajnie, że powstają nowe atrakcje, ale jeszcze fajniej by było utrzymać to, co jest. Dla coraz większej liczby rowerzystów miłym gestem byłby remont ścieżek rowerowych, które – niestety w większości – są w tragicznym stanie. Nie da się zamienić kostki Bauma na asfalt? Ścieżki rowerowe z tej kostki to był chyba najbardziej poraniony pomysł jeśli chodzi o projekty drogowe wykonane w ostatnich latach.

 • 18 lipca 2015 o godz. 22:11

  Żwirek pewnie jakieś dziecko poukładało, bawiąc sie po prostu i nie wiedząc do czego te szafki maja służyć, raczej nie doszukiwałbym sie tu aktu wandalizmu.

 • 19 lipca 2015 o godz. 12:10

  Pomysły są PORONIONE.
  Poranieni mogą być ludzie lub zwierzęta.
  Wszystko można poznać po akcencie (nie tylko usłyszeć).
  „Nie chciało się nosić teczki,
  więc robi się błędeczki…”

 • 20 lipca 2015 o godz. 12:08

  Super pomysł na Bródnie z kulturalną siłownią, w tym z zajęciami z instruktorem oraz spotkniami z pisarzami. Dobrze by jednak było, aby szafkę na książki podpisać, do czego służy, bo nie każdemu metalowa szafka na outdoorowej siłowni kojarzy się z książką:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.