Słupkoza – nowa choroba dręczy Targówek

19
Share

Objawy to rozjechane trawniki i i zastawione chodniki. Leczenie może być bardzo kosztowne. Należy zaaplikować parkingi piętrowe w dużej dawce.

 

Żeby było jasne: też nas denerwują samochody zastawiające chodniki i zostawiane wszędzie, gdzie popadnie. Dlatego słupki montowane z taką gorliwością przez m.in. Zarząd Dróg Miejskich czasami mają sens. Z naciskiem na słowo „czasami”.

W całej dzielnicy jest mnóstwo przykładów słupków zamontowanych w absurdalnych miejscach i po prostu utrudniających życie mieszkańcom. Oto kilka z nich.

 

BRÓDNO

Toruńska 80

Pierwsze miejsca parkingowe zniknęły tu wraz z modernizacją Trasy Toruńskiej. Niedawno zniknęły kolejne. Na Facebooku opisał to Paweł. Poszerzono tu chodnik zabierając połowę miejsc parkingowych pod blokiem.

Auta zaczęły więc parkować na chodniku, bo gdzie indziej. Chodnik ma jakieś 3,5 metra szerokości więc miejsca dość. Nie wygląda to może jakoś ładnie ale pieszym raczej nie przeszkadza. Koniec z tym procederem. Za wasze pieniądze, kilka tysięcy a może kilkanaście, pojawiły się słupki. Samochody już tam nie wjadą.

Ciekaw jestem gdzie będę teraz parkował samochód jak nie będzie miejsca na ulicy. A że nie będzie to jest pewne. Ciasno jest o 14 a co będzie jak ludzie wrócą z pracy? Coś może wymyślę.

Natomiast mam pytanie do mistrza logiki, który nakazał postawienie słupków: jak teraz pod blok wjedzie karetka, którą widzę tam raz na jeden, dwa tygodnie??

Kondratowicza

Niedawno osłupkowano placyk na Kondratowicza przy Rohatyńskiej. To miejsce, gdzie od lat można spotkać handlarzy tandetą. Słupki mają im przeszkadzać w nielegalnym handlu.

A przydałyby się kawałek dalej, żeby zagrodzić wjazd na chodnik pod pawilonami, który funkcjonuje jako droga dojazdowa do nich… Mógłby być najfajniejszym deptakiem w dzielnicy! (Tutaj o tym pisaliśmy)

Chodecka 10

To przykład jeden w wielu tego typu w naszej dzielnicy: słupki utrudniły przejazd pojazdom straży pożarnej. Radny Andrzej Dąbrowski opisał to ostatnio w interpelacji, odpowiedzi urzędników jeszcze nie ma.

 

TARGÓWEK MIESZKANIOWY

Trocka

Chodnik na wysokości weterynarza. Nie ma jak podjechać na miejsca pod kliniką / fot. targowek.info

Chodnik na wysokości weterynarza. Nie ma jak podjechać na miejsca pod kliniką / fot. targowek.info

Przez lata utarło się, że z braku parkingów samochody zastawiały szeroki chodnik wzdłuż ulicy na wysokości ul. Gajkowicza. Wiosną spece z ZDM-u osłupkowali Trocką na prawie całej długości. Tu też kierowcy postanowili, że „coś wymyślą”. Omijają słupki po trawie i nadal stają na chodniku. A więc więc chodnik wciąż jest zajęty, a trawnik rozjechany.

Przy okazji słupkowania zagrodzono wjazd do weterynarza. Współczujemy osobom, które muszą taszczyć na rękach chore psy. Współczujemy weterynarzowi, któremu pewnie słupki psują biznes.

Gorzykowska

Tutaj nowe słupki zbiegły się z wytyczeniem pasów rowerowych. Na Gorzykowskiej obok siebie mieszczą się kebab, salon kosmetyczny i przychodnia rehabilitacyjna. Czyli miejsca, gdzie sporo osób podjeżdża załatwić w miarę krótką sprawę. Dawniej stawali samochodami wzdłuż ulicy, która jest w tym miejscu szeroka. Teraz wjeżdżają na chodnik oddzielony od jezdni pasem zieleni.

 

Znacie więcej podobnych przykładów, gdzie słupki zamiast ułatwić, utrudniły życie? A może gdzieś jeszcze by się przydały?

 

19
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx