Dwukierunkowymi tramwajami wyjedziemy z Bródna

22
Share

Wiadomo już, jak będzie zorganizowana komunikacja na czas remontu torów na Bródnie. „Jedynka” będzie kursowała tylko do przystanku Budowlana. 

 

Remont zacznie się 30 sierpnia 2015 r. od budowy tzw. nakładki. To fragment torów umożliwiający obsługiwanie Bródna przez tramwaje dwukierunkowe. Dzięki temu linia nr 1 będzie kursowała z pętli Banacha do skrzyżowania Odrowąża z Budowlaną. Tutaj tramwaje zatrzymają się i po prostu będą wracały w przeciwnym kierunku. W szczycie mają jeździć co 4 minuty, poza szczytem co 5 minut.

Taka organizacja ruchu ma obowiązywać już od poniedziałku 31 sierpnia.

Dodatkowo wprowadzone zostaną dwie zastępcze linie autobusowe: jedna na Dworzec Wileński, druga z Żerania do tramwaju na Budowlanej.

Pozostałe linie tramwajowe nie dojadą na Bródno. 3 połączy się z 4 i jako linia 74 będzie kursowała na trasie: Gocławek – Dworzec Wileński – pl. Bankowy – Wyścigi. 23 zostanie połączone z 25 i jako linia 75 pojedzie z Nowego Bemowa przez Dworzec Wileński – most Poniatowskiego na Banacha.

Tak będziemy jeździć do mniej więcej 20 września, kiedy to ma się rozpocząć drugi etap remontu i kłopoty… będą jeszcze większe. „Jedynka” nadal będzie obsługiwana przez tramwaje dwukierunkowe, ale te dojadą tylko do przystanku Namysłowska na ul. Starzyńskiego.

Remont torów ma kosztować 53 mln zł. Formalny termin zakończenia prac to 15 kwietnia 2016, ale wykonawca zapewnia, że tramwaje wrócą na swoje trasy już na Wszystkich Świętych.

W ramach prac przebudowana zostanie trasa tramwajowa na odcinku Dworzec Wileński – Żerań Wschodni wraz z niezbędną do wykonania linii tramwajowej infrastrukturą drogową. Zamówienie obejmuje m.in. wykonanie robót branży konstrukcyjnej, drogowej, torowej, elektrycznej, teletechnicznej, wodociągowej i kanalizacyjnej, wraz z usunięciem kolizji z istniejącą infrastrukturą. Przebudowane zostanie torowisko o konstrukcji bezpodsypkowej o długości ok. 4,9 km toru pojedynczego oraz torowisko o konstrukcji podsypkowej o długości ok. 2,6 km toru pojedynczego.

Na koniec pytanie, na które nie znamy odpowiedzi:

Dlaczego remont nie został przeprowadzony w wakacje, tylko zaczyna się tuż po nich? 

zdjęcie: targowek.info

 

22
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx