GKP Targówek wraca do gry – w najweselszej lidze w Polsce

7
Share

Klub piłkarski z ul. Kołowej odbudowuje zespół seniorów. Rozgrywki 7. ligii zaczyna od meczu z drużyną… niesłyszących – a potem będzie jeszcze ciekawiej.

 

Upadek III-ligowego GKP Targówek na początku 2015 roku jest jednym z najbardziej wstydliwych tematów w naszej dzielnicy. Pisaliśmy o tym na targowek.info tyle razy, że teraz nie chcemy sobie znowu psuć humorów. Kto nie pamięta – polecamy nasze archiwum tekstów o GKP.

Tak czy siak, pół roku po tamtej katastrofie seniorski futbol znowu wraca na stadion przy ulicy Kołowej na Targówku. Choć w nieco innym wydaniu niż wcześniej…

Drużyna GKP w sezonie 2015/2016 została zgłoszona do rozgrywek w warszawskiej Klasie B. To najniższa grupa rozgrywkowa w Polsce, odpowiednik 7. ligi. Wśród naszych rywali nie będzie już tak znanych marek jak Polonia, Widzew czy ŁKS. Będą za to inne, bardzo ciekawe drużyny.

Pierwszy mecz sezonu Targówek gra 22 sierpnia z Mazowszem Warszawa, drużyną w całości złożoną z graczy głuchoniemych. Mecz będzie na wyjeździe, czyli po drugiej stronie Wisły. Tydzień później, 30 sierpnia, pierwsze spotkanie na stadionie przy Kołowej: z Bugiem II Wyszków, rezerwami rywala z dawnych czasów.

A potem czekają nas niezwykle interesujące mecze z zespołami takimi jak m.in.:

* Bednarska Warszawa, klub uczniów i absolwentów znanego społecznego liceum;

* Inter Warszawa, który nie jest wprawdzie filią słynnego klubu z Mediolanu, ale przynajmniej ma charakterystyczne koszulki w granatowo-czarne pasy;

* Farmacja Tarchomin, drużyna, która w poprzednim sezonie w 24 meczach straciła 135 bramek (średnio ponad 5 na mecz);

* oraz bodaj nawiększy hit: Coco Jambo Warszawa, kultowy już zespół z Pragi Północ, jedna z najgorszych drużyn w Polsce – w zeszłym sezonie Klasy B zdobyła 8 punktów w 24 meczach – ale za to szczycąca się wyluzowanymi piłkarzami oraz wielką grupą zagorzałych kibiców (ponad 15 tysięcy fanów na Facebooku).

Nie mamy pojęcia, czy odrodzona drużyna GKP Targówek cokolwiek osiągnie w tym towarzystwie – ale wesoło będzie na pewno…

 

Fragment meczu GKP Targówek - Start Otwock /fot. GKP

Piłkarze z Targówka jeszcze w smutnych III-ligowych czasach /fot. GKP

 

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx