Ile zarabia burmistrz Targówka?

23
Share

Sąd zmusił warszawskich samorządowców do ujawnienia zarobków – na ile oceniacie dochody burmistrza Antonika?

 

Uściślając, po decyzji sądu warszawski ratusz musiał ujawnić dochody burmistrzów i ich zastępców w dzielnicach mających powyżej 100 tysięcy mieszkańców. Napisał o tym właśnie portal rytmwarszawy.pl.

Targówek ma ponad 130 tys. mieszkańców, więc znaleźliśmy się w tej grupie. Dzięki temu wiemy, ile co miesiąc zarabiają burmistrz Sławomir Antonik oraz jego zastępcy: Grzegorz Gadecki, Małgorzata Kwiatkowska, Paweł Michalec i Agnieszka Szmulewicz.

Targówek

Burmistrz – 12 279 zł brutto
Z-ca burmistrza – 11 130 brutto
Z-ca burmistrza – 11 163 brutto
Z-ca burmistrza – 11 643 brutto
Z-ca burmistrza – 11 649 brutto

Czy to dużo, czy mało? Nie nam to oceniać.

Z danych podanych przez rytmwarszawy.pl wynika za to, że to niemal identyczne sumy, co w innych dużych dzielnicach Warszawy. Różnice są minimalne, np. burmistrz Bielan zarabia… 1 zł więcej niż Sławomir Antonik, zaś burmistrz Śródmieścia 65 zł więcej.

I nic dziwnego, bo zgodnie z prawem maksymalne miesięczne wynagrodzenie pracowników samorządowych – zatrudnionych na podstawie wyboru – nie może przekroczyć kwoty 12 365 zł brutto. Do tego limitu nie wlicza się „trzynastek” i nagród jubileuszowych.

 

Od lewiej: burmistrz Targówka Sławomir Antonik, wiceburmistrz Paweł Michalec i wiceburmistrz Małgorzata Kwiatkowska /fot. Urząd Dzielnicy Targówek

Od lewiej: burmistrz Sławomir Antonik, wiceburmistrz Paweł Michalec i wiceburmistrz Małgorzata Kwiatkowska /fot. Urząd Dzielnicy Targówek

 

23
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx