Jeszcze więcej zmian w komunikacji: E-3 wraca, 412 zmienia trasę

5
Share

Nie tylko remont tramwajów na Bródnie. Od 1 września inaczej pojadą autobusy na Targówku i Zaciszu.

 

Od 1 września ZTM przywraca zawieszone na czas wakacji autobusy i tramwaje. Na naszej dzielnicy oznacza to zwiększenie częstotliwości m.in. 120 i 162 o tzw. kursy szkolne. Wracają także zawieszone pod koniec czerwca E-3 i 412.

O ile trasa E-3, dublującego linię 160 między Targówkiem i Dw. Wileńskim, nie ulega zmianie, to zupełnie odmieniona będzie linia 412.

Od 1 września autobusy 412, wcześniej dokładnie dublujące 512 między Zaciszem i Wileniakiem, teraz pojadą (wciąż jednokierunkowo) „pod prąd”, po trasie:

ŚW. WINCENTEGO 04 (dla wsiadających) – Kondratowicza – Młodzieńcza – Radzymińska – al. Solidarności – Targowa – DW. WILEŃSKI 02 (dla wysiadających)

W zamian linia 512 zostanie jednokierunkowo uzupełniona o wariantowe, skrócone kursy, które ominie powrót przez Bródno:

ROLANDA 03 – Rolanda – Codzienna – Młodzieńcza – Radzymińska – al. Solidarności – Targowa – DW. WILEŃSKI 02 (dla wysiadających)

Co bodaj ważniejsze, zarówno na trasie podstawowej, jak i wariantowej, autobusy 512 przestają od 1 września zatrzymywać się na przystankach przy ul. Szwedzkiej.

 

Oczywiście największą zmianą w komunikacji w naszej dzielnicy jest wielki remont torów tramwajowych – wszystkie szczegóły, objazdy, mapki są tutaj

 

zdjęcie: targowek.info

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx