Moderna – tak będzie wyglądało nowe osiedle przy Głębockiej

13
Share

Dom Development rozpoczął sprzedaż mieszkań w swojej nowej inwestycji na Targówku. Budowa trwa już od kilku tygodni.

 

Zaryzykujemy stwierdzenie, że to ta inwestycja w tej chwili budzi największe zainteresowanie wśród mieszkańców naszej dzielnicy. Dom Development, deweloper znany na Targówku z budowy wielkiego Osiedla Wilno (a na pobliskiej Białołęce z jeszcze większego osiedla Derby), właśnie ujawnił szczegóły swojego kolejnego projektu.

Nowe osiedle powstanie na pustej działce u zbiegu Malborskiej i Głębockiej – choć w pewnym oddaleniu od tych ulic, bardziej w stronę kanałku Bródnowskiego oraz centrum handlowego Atrium Targówek.

Jak wyjaśnia Dom Development, nazwa inwestycji – Moderna – „nawiązuje do jej charakterystycznej nowoczesnej estetyki”.

Osiedle Moderna będą stanowić bloki 4, 5 i 12- piętrowe, realizowane w czterech etapach. Łącznie powstanie tu około 750 mieszkań o zróżnicowanych metrażach – od 32 mkw do 130 mkw. W pierwszym etapie będą to trzy budynki z 167 mieszkaniami, z których każde będzie miało loggię, balkon lub taras, a lokale na parterze – małe ogródki.

Do dyspozycji przyszłych mieszkańców będzie promenada przebiegająca przez środek osiedla i w naturalny sposób łącząca sąsiadujący teren zielony z częściami wspólnymi osiedla. Dla najmłodszych zaprojektowano plac zabaw. Będą też duże garaże podziemne.

Aktualnie ceny mieszkań kształtują się od 6730 do 7600 zł za 1 metr kwadratowy. Termin planowanego przekazania pierwszych gotowych mieszkań to II kwartał 2017 roku. A ponieważ to prywatny inwestor – a nie miasto czy dzielnica – można w ten termin wierzyć.

Na wizualizacjach osiedle Moderna przy Głębockiej wygląda tak:

 

Oczywiście Dom Development zachwala „szybki dojazd do centrum Warszawy”, „gwarantują nowoczesne i zmodernizowane drogi”. W przypadku Trasy Toruńskiej można się z tym zgodzić,  ale warto zauważyć, że choć np. pobliska św. Wincentego właśnie przechodzi pewien lifting, to „nowoczesna i zmodernizowana” będzie dopiero po planowanym od lat generalnym remoncie – który niedawno został odsunięty w nieokreśloną przyszłość.

Deweloper nie mógł nie pochwalić się, że „w bliskim sąsiedztwie osiedla planowana jest również stacja II linii metra”. My dodajmy, że odległa o jakieś 500 metrów stacja II linii metra przy skrzyżowaniu św. Wincentego i Kondratowicza jest aktualnie planowana na rok 2022. Ale że to inwestycja publiczna, nie prywatna, opóźnienie tej daty jest niemal pewne.

Jak napisaliśmy na początku, kilkupiętrowe bloki osiedla Moderna będą nieco odsunięte od sąsiednich ulic. To dlatego, że od strony Malborskiej powstanie szkoła podstawowa, a bezpośrednio przy Głębockiej trzy 40-metrowe wieżowce. Ale to bardziej odległa przyszłość.

wszystkie wizualizacje: Moderna/Dom Development/mat. prasowe

13
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx