Nowa kładka dla pieszych przy IKEA

8
Share

Piesi wreszcie mogą bezpiecznie i wygodnie przekroczyć Trasę Toruńską przy Parku Handlowym Targówek. Dzięki pieniądzom prywatnego inwestora.

 

Do tej pory wejście na kładkę ponad Trasą Toruńską było drogą przez mękę – szczególnie dla rodziców z wózkami, rowerzystów i niepełnosprawnych. Mieli oni do wyboru albo notorycznie zepsutą windę, albo niewygodne strome schody.

Służby nie były w stanie poradzić sobie z ciągle psującą się windą, więc sprawy w swoje ręce wzięła IKEA, zarządzająca Parkiem Handlowym Targówek. Właśnie została oddana do użytku 160-metrowa kładka dla pieszych przy Trasie Toruńskiej, zbudowana za ok. 1 mln złotych przez firmę IKEA Centres.

 

Nowa kładka dla pieszych nad Trasa Toruńską / fot. IKEA/mat.prasowe

Nowa kładka dla pieszych nad Trasa Toruńską / fot. IKEA/mat.prasowe

Nowa kładka dla pieszych nad Trasa Toruńską / fot. IKEA/mat.prasowe

Nowa kładka dla pieszych nad Trasa Toruńską / fot. IKEA/mat.prasowe

 

Kładka, której budowa rozpoczęła się na początku marca, ma trzy zejścia. Pierwsze w odległości około 50 metrów od ronda przy sklepie IKEA, kolejne w bezpośrednim sąsiedztwie przystanku autobusowego linii 112 z Bródna, oraz ostatnie zejście schodami na wysokości delikatesów „Piotr i Paweł”. Kąt nachylenia podjazdów wynosi około 6% i jest na tyle łagodny, aby zagwarantować swobodne podjeżdżanie oraz zjeżdżanie osobom na wózkach – i z wózkami.

Oczywiście możemy się domyślać, że IKEA nie zrobiła tego całkowicie bezinteresownie. Zapewne chodziło przede wszystkim o kilka tysięcy mieszkańców nowych osiedli po białołęckiej stronie Trasy Toruńskiej, którzy do tej pory mieli kłopoty z przedostaniem się do centrum handlowego na Targówku.

Ale przy okazji nasza dzielnica też zyskała, bo łatwiej dostać się np. do przeniesionego na drugą stronę arterii sklepu Decathlon. No i jest nadzieja, że jeśli mieszkańcy „drugiej strony” wybiorą kładkę zamiast samochodów, to zmniejszą się w tej okolicy ciągłe korki.

Dzięki, IKEA.

 

8
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx