Tak będzie wyglądał pierwszy garaż piętrowy na Targówku

19
Share

Spółdzielnia mieszkaniowa Praga pokazała wizualizację parkingu, który powstanie przy przyszłej stacji metra. Takich budynków potrzeba zdecydowanie więcej. 

 

Chaos z parkowaniem to jeden z największych problemów Targówka. Przez lata samochodów przybywa, a miejsc parkingowych raczej nie. Wyjściem z sytuacji mogą być tylko parkingi piętrowe, ale te są drogie w budowie.

Mimo tego Spółdzielnia Mieszkaniowa Praga decyduje się na pierwszą taką inwestycję na Targówku Mieszkaniowym. Parking będzie miał trzy poziomowy oraz powierzchnie handlowe. Na wizualizacji widać nawet logo dobrze znanego na Targówku marketu.

 

Tak ma wyglądać garaż przy Ossowskiego / rys. RSM Praga

Tak ma wyglądać garaż przy Ossowskiego / rys. RSM Praga

 

Budynek ma powstać u zbiegu Pratulińśkiej z Ossowskiego, czyli przy planowanej stacji metra i przy nowych blokach spółdzielni. Dziś jest tu parking społeczny:

 

Parking piętrowy powstanie w miejscu tego społecznie strzeżonego / fot. targowek.info

Parking piętrowy powstanie w miejscu tego społecznie strzeżonego / fot. targowek.info

 

Cała inwestycja pozostawia jednak kilka pytań. Kto i na jakich zasadach będzie korzystał z parkingu? Czy będzie to park and ride dla dojeżdżających do metra czy miejsca wykupią tu okoliczni mieszkańcy?

Tajemnicą jest także termin oddania budynku do użytku. Spółdzielnia podaje, że stanie się to wiosną 2016 roku, ale to termin bardzo optymistyczny, skoro prace jeszcze się nie zaczęły.

 

ddd

rys. RSM Praga

 

19
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx