Wojsko rezygnuje z budowy wielkiego osiedla

13
Share

Bloki dla kilku tysięcy mieszkańców na razie nie powstaną. Co więc się dzieje na należącej do wojska działce?

 

Po raz pierwszy o planach Wojskowego Towarzystwa Budownictwa Społecznego „KWATERA” pisaliśmy na targowek.info już w lecie 2012 roku

Miejsce, gdzie powstanie wojskowe osiedle / fot. Google Maps

Miejsce, gdzie planowane jest wojskowe osiedle / fot. Google Maps

Na skraju Zacisza i Bródna, na dużej, zarośniętej krzakami działce pomiędzy ul. Gilarską, stadniną koni dawnego PGR i kanałkiem Bródnowskim, miało zostać zbudowane osiedle dla zawodowych żołnierzy i ich rodzin. Zaplanowano aż 10 bloków liczących łącznie 708 mieszkań (plus garaże podziemne), oraz budynek biurowy. Między nimi miały powstać nowe ulice, 5 placów zabaw dla dzieci i zagospodarowane tereny zielone.

Jak informowała trzy lata temu „Kwatera”, inwestycja miała się zacząć wiosną 2013 roku, zaś pierwszy etap miał być gotowy już na początku 2014 roku.

 

Jednak minął rok 2013, minął 2014, a zachwaszczona pusta działka z walącym się płotem pozostawała nietknięta.

Zdjęcia z 2012 roku – dziś wszystko wygląda tak samo, tylko działka jest bardziej zarośnięta / fot. archiwum targowek.info

 

Nieoczekiwanie jednak na terenie obok stadniny koni coś zaczęło się dziać kilka dni temu.

Na polu od strony ulicy Na Grobli od kilku dni od samego rana koparki zbierają ziemię, hałasując przy tym już od ok. 6.30 rano i zapewniając darmową pobudkę. Ziemia jest zdjęta na obszarze dosyć dużego kwadratu.

Czyżby to były już przygotowania pod budowę osiedla wojskowego?

– zaalarmował nas nasz czytelnik Marcin.

Sprawdziliśmy to. Okazuje się, że aktualne prace na działce rzeczywiście prowadzi WTBS „Kwatera”, ale nie jest to początek budowy.

Jak udało nam się bowiem dowiedzieć, spółka wprawdzie uzyskała decyzję zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającą pozwolenia na budowę, ale mimo to odłożyła plany budowy. Dlaczego i na jak długo – na razie nie wiadomo.

Co zatem dzieje się teraz na zaniedbanym terenie przy Gilarskiej?

Prowadzone na działce prace mają jedynie charakter porządkowy

– informuje targowek.info pani Anna Kamińska, kierownik wydziału rozwoju i marketingu „Kwatery”.

Setek wojskowych rodzin na skraju Zacisza na razie więc nie będzie. Ale może przynajmniej zostanie  naprawiony dziurawy płot, przez który chętnie wchodzili na zaniedbaną działkę lokalni pijaczkowie?

 

Tak miało wyglądać osiedle wojskowe przy Gilarskiej wg wizualizacji z 2012 r. / rys. mat. inwestora

13
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx