Co robić w weekend? Piknik, zapasy i otwarcia placów zabaw

2
Share

Przedstawiamy kilka propozycji na weekend na Targówku, Bródnie i Zaciszu. 

 

A właściwie nie na weekend tylko na sobotę. Jakoś w niedzielę nic się nie dzieje, chyba że coś nam umknęło? Dajcie znać w komentarzach.

SOBOTA

Piknik na Targówku

W sobotę w godz. 14–19.30 w parku Wiecha przy teatrze Rampa odbędzie się Rodzinny Piknik Ekologiczny. W programie między innymi zabawy dla najmłodszych – występ Kosmokwaków, konkursy dla dzieci i młodzieży, występ zespołu Balbina z XIII Liceum Ogólnokształcącego im. płk. Leopolda Lisa-Kuli, a także teatr cieni pt. „Nocne opowieści dąbrowy”.

Dla najmłodszych frajdą mogą być warsztaty ekologiczne, zamki dmuchane oraz zagroda ze zwierzętami. W trakcie imprezy organizatorzy zaplanowali gry i konkursy z nagrodami, pokaz udzielania pierwszej pomocy, warsztaty sztuki kamuflażu i wiele innych atrakcji.

W godz. 14-18 w specjalnym punkcie będzie można oddać elektrośmieci i otrzymać w zamian roślinę.

Otwarcie placów zabaw

Gotowe są już dwa place zabaw wybudowane w ramach budżetu obywatelskiego za ten rok. Ten ze statkiem na Targówku Fabrycznym i ten przy Tużyckiej na Zaciszu. W sobotę oba będą uroczyście otwierane. W programie „uroczyste przecięcie wstęgi”, animacje i wizyta Stefana Łasicy, czyli urzędowej maskotki. Plac przy Przecławskiej otwierany będzie o godz. 11, a ten przy Tużyckiej o godz. 12.30.

Spacer po Cmentarzu Bródnowskim

Po wakacjach wraca cykl spacerów „Targówek nieoczekiwany”. Tym razem przewodnik oprowadzi chętnych i opowie o historii Cmentarza Bródnowskiego. Zbiórka w sobotę o godz. 11. przed drewnianym kościołem na terenie cmentarza. 

Mistrzostwa w zapasach

W hali OSiR przy Ossowskiego 25 na Targówku odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym. W sobotę od godziny 10:00 reprezentanci klubów z całej Polski będą walczyć o tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorów. Uroczyste otwarcie nastąpi o godz. 15:30, po czym odbędą się walki finałowe, których zakończenie powinno nastąpić około 18:00. Warszawę reprezentują drużyny Legii i AZS AWF. 

Wystawa w Galerii Renova

Kolejną atrakcję dla dzieci ma bródnowska Galeria Renova. W sobotę od godz. 11 sklep zaprasza na wystawę i warsztaty. Dzieci dowiedzą się m.in. jak działa ludzkie oko, serce, ucho czy mózg oraz czym jest kod DNA.

 

 

 

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx