Kolejne zmiany komunikacji na Bródnie. Zamieszanie z „jedynką”

8
Share

Na pewno znika autobus Z-5, a Z-4 zmienia trasę. Ale co z jedynym tramwajem, jaki jeszcze pozostał na kawałku Bródna?

 

Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił kolejne tymczasowe zmiany w komunikacji w związku z wielkim remontem torów tramwajowych na Pradze i Bródnie.

To, co wiemy na pewno:

* Dziś (sobota) jest ostatnim dniem kursowania linii Z-5. Od niedzieli 20.09.2015 r. linia ta zostaje całkowicie zlikwidowana.

* Od poniedziałku 21.09.2015 r. od początku kursowania linii dziennych linia Z-4 zostanie skierowana na trasę zmienioną. Teraz w jedną stronę dotrze na Pragę, a w drugą na Marymont – w obu kierunkach będzie można nią dojechać do któregoś metra:
METRO MARYMONT – Włościańska – Żelazowska – al. Armii Krajowej (powrót: al. Armii Krajowej – Słowackiego – Włościańska) – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Wysockiego – Bazyliańska – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – al. Solidarności – Targowa – DW. WILEŃSKI (powrót: Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – al. Solidarności).

* Także od poniedziałku na stałą trasę wraca linia 356, która będzie znów jeździła do krańca SUWALSKA.

A co z tramwajem linii nr 1? Dobre pytanie…

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w poniedziałek 21 września”jedynka” miała całkowicie zniknąć. Jeszcze wczoraj rano ZTM wydał komunikat to potwierdzający, ale… w piątek po południu komunikat został zmieniony.

W tej chwili ZTM oficjalnie nie potwierdza poniedziałkowej kasacji ostatniego tramwaju w naszej dzielnicy. Wygląda na to, że (zapewne z powodu jakichś opóźnień w remoncie torów) zmiany dotyczą tylko autobusów, a tramwaj zostanie na Odrowąża jeszcze przez kilka dni.

I tej wersji się aktualnie trzymamy. Gdy dowiemy się czegoś więcej – natychmiast poinformujemy na targowek.info.

 

AKTUALIZACJA (poniedziałek rano): tramwaje między rondem Żaba i Budowalną wciąż jeżdżą. Choć na wyświetlaczach ich trasa kończy się już na Namysłowskiej…

Tramwajowy chaos na Bródnie. Tramwaje na wyświetlaczach mają „Namysłowska” albo „Przejazd techniczny” ale na szczęście…

Posted by Targówek Info on 20 września 2015

 

 

zdjęcie na górze: autobusy zastępcze Z-3 chwilowo nie zmieniają trasy / fot. targowek.info

8
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx