Kolejne zmiany komunikacji na Bródnie. Zamieszanie z "jedynką" | | targowek.info

Kolejne zmiany komunikacji na Bródnie. Zamieszanie z „jedynką”

Na pewno znika autobus Z-5, a Z-4 zmienia trasę. Ale co z jedynym tramwajem, jaki jeszcze pozostał na kawałku Bródna?

 

Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił kolejne tymczasowe zmiany w komunikacji w związku z wielkim remontem torów tramwajowych na Pradze i Bródnie.

To, co wiemy na pewno:

* Dziś (sobota) jest ostatnim dniem kursowania linii Z-5. Od niedzieli 20.09.2015 r. linia ta zostaje całkowicie zlikwidowana.

* Od poniedziałku 21.09.2015 r. od początku kursowania linii dziennych linia Z-4 zostanie skierowana na trasę zmienioną. Teraz w jedną stronę dotrze na Pragę, a w drugą na Marymont – w obu kierunkach będzie można nią dojechać do któregoś metra:
METRO MARYMONT – Włościańska – Żelazowska – al. Armii Krajowej (powrót: al. Armii Krajowej – Słowackiego – Włościańska) – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Wysockiego – Bazyliańska – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – al. Solidarności – Targowa – DW. WILEŃSKI (powrót: Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – al. Solidarności).

* Także od poniedziałku na stałą trasę wraca linia 356, która będzie znów jeździła do krańca SUWALSKA.

A co z tramwajem linii nr 1? Dobre pytanie…

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w poniedziałek 21 września”jedynka” miała całkowicie zniknąć. Jeszcze wczoraj rano ZTM wydał komunikat to potwierdzający, ale… w piątek po południu komunikat został zmieniony.

W tej chwili ZTM oficjalnie nie potwierdza poniedziałkowej kasacji ostatniego tramwaju w naszej dzielnicy. Wygląda na to, że (zapewne z powodu jakichś opóźnień w remoncie torów) zmiany dotyczą tylko autobusów, a tramwaj zostanie na Odrowąża jeszcze przez kilka dni.

I tej wersji się aktualnie trzymamy. Gdy dowiemy się czegoś więcej – natychmiast poinformujemy na targowek.info.

 

AKTUALIZACJA (poniedziałek rano): tramwaje między rondem Żaba i Budowalną wciąż jeżdżą. Choć na wyświetlaczach ich trasa kończy się już na Namysłowskiej…

Tramwajowy chaos na Bródnie. Tramwaje na wyświetlaczach mają „Namysłowska” albo „Przejazd techniczny” ale na szczęście…

Posted by Targówek Info on 20 września 2015

 

 

zdjęcie na górze: autobusy zastępcze Z-3 chwilowo nie zmieniają trasy / fot. targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

8 komentarzy na temat “Kolejne zmiany komunikacji na Bródnie. Zamieszanie z „jedynką”

 • 19 września 2015 o godz. 14:03

  Jeszcze trzeba dodać ze zmniejsza sie częstotliwość kursowania Z-4. Na początku remontu bylo to co 4 minuty, w tym tygodniu juz co 6 a według rozkładu na poniedziałek co 8 minut.
  Beznajdziejne jest tez to ze Z-3 i Z-4 na Wileńskim odjeżdżają z innych przystanków.

 • 19 września 2015 o godz. 16:57

  Ja bym się proponował by redakcja spytała się ZTM gdzie w takim razie znikają autobusy z Z-5. Bo ani na Z-3 ani na Z-4 ich nie będzie.

 • 19 września 2015 o godz. 17:12

  Skoro komunikacja po zachodniej stronie Bródna zostanie tak mocno ograniczona, to można przypuszczać, że spora część pasażerów przesiądzie się do autobusów po przeciwnej stronie naszej dzielnicy. Czy nie warto pomyśleć o zwiększeniu liczby autobusów np. linii 500, dowożącej pasażerów do pierwszej linii metra.

 • 21 września 2015 o godz. 10:01

  Z-4 to super linia, można nią w 5 minut dojechać  z Targówka do Dworca Wileńskiego, bez okrążania całej dzielnicy. Wielka szkoda, że ten autobus nie zatrzymuje się na przystanku Gościeradowska, korzystałoby z niego znacznie więcej osób!!!

 • 21 września 2015 o godz. 10:39

  A jeszcze szybciej jest w drugą stronę do Metra Marymont. Po otwarciu Trasy Toruńskiej do metra z przystanku Bazyliańska dojechałem w 10 minut:)

 • 21 września 2015 o godz. 13:00

  Kończy się na Namysłowskiej, ale na analogowym wyświetlaczu „kartce papieru” jest napisane BUDOWLANA ;-)

 • 21 września 2015 o godz. 17:53

  Jutro ostatni dzień „1”. Potem od czwartku tylko do Namysłowskiej.

 • 6 października 2015 o godz. 19:39

  Witam

  Droga redakcjo, dzisiaj nastąpił jakiś komunikacji armageddon. Z-3 jeździło momentami co 40 minut! Po godzinie 17 na pętli Żerań Wschodni czekało około 150-200 osób.

  Rano zresztą to samo – autobusy co 15-20 minut wypakowane po sufit.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.