Most Grota prawie gotowy. Są chętni do projektowania Krasińskiego

7
Share

Dwie dobre wiadomość dla stojących w korkach z Bródna i Targówka. Obie dotyczą „naszych” mostów.

 

Dwie dobre wiadomości przyniosły wczoraj media. Pierwsza jest taka, że za kilka dni może być otwarty Grota-Roweckiego. Po trzech latach męczarni z ciągnącą się przebudową, w końcu GDDKiA wieńczy dzieło: most będzie szerszy o kilka metrów.

Most Grota – kiedy otwarcie?

Jak podaje TVN Warszawa do nadzoru budowlanego trafił już wniosek i po pozwolenie na użytkowanie ostatniego remontowanego odcinka. To dwa miesiące przed terminem. To znaczy, że zaraz można otwierać zwężenia i oddać trasę kierowcom.

Jak zastrzega rzeczniczka mazowieckiego oddziału GDDKiA Agnieszka Stefańska, nie wiadomo jeszcze, czy cała trasa zostanie otwarta od razu. – Wykonawca rozważa różne warianty organizacji ruchu – tłumaczy TVN Warszawa. Być może termin i scenariusz poznamy w piątek – tego dnia GDDKiA zwołuje na moście konferencję prasową.

Most Krasińskiego – kto zaprojektuje?

Z kolej serwis warszawa.wyborcza.pl poznał szczegóły przetargu na aktualizacje dokumentacji mostu Krasińskiego. Pisaliśmy o nim kilka dni temu.  Oferty zgłosiło 13 firm. Wyceniono je od 1,9 mln zł do 18,8 mln zł. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych przeznaczył na to zadanie 25 mln zł.

Niestety Gazeta wspomina też o proteście grupek społeczników z Żoliborza. Wy możecie głosować w naszej sondzie na temat mostu. Na razie wyniki są dość jednoznaczne:

 

 

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx