Polsat na osiedlu widmo przy Borzymowskiej

3
Share

Od lat spłacają kredyty, a wciąż nie mają gdzie mieszkać. Skandalem z przerwaną budową osiedla Borzymowska zainteresowała się telewizja Polsat. 

 

Osiedle Borzymowska

Na budowie Osiedla Borzymowska wciąż nic się nie dzieje / fot. Targowek.info

Codziennie mijamy niedokończone osiedle przy Borzymowskiej i od dobrych kilku lat nic się tam nie dzieje. Rok temu pisaliśmy, że pojawiła się szansa na wyjście z sytuacji, ale pomogło tylko tyle, że pustostanu zaczęli pilnować ochroniarze…

Teraz sprawą zainteresował się Polsat. Przypomnijmy, że osiedle budował deweloper Edbud, który zbankrutował zostawiając swoich klientów na lodzie. Sprawa jest jednak jeszcze bardziej skomplikowana – Edbud budował na gruncie należącym do miasta, ale wydzierżawionym spółce Euro-Ring Development.

Około 50 poszkodowanych rodzin założyło stowarzyszenie i walczy o swoje prawa. Znaleźli nawet inwestora, który chętnie dokończyłby budowę, ale rozmowy z Euro-Ring stoją w miejscu. Do winy nie poczuwa się też miasto, które wydało pozwolenie na budowę –  zdaniem prawniczki Stowarzyszenia – „z rażącym naruszeniem prawa”. Według niej pozwolenie dostał Edbud, który nie dysponował gruntem na cele budowlane.

Teraz trudno znaleźć odpowiedzialnego. A efekt jest taki, że niedoszli mieszkańcy spłacają kredyty, które wzięli na mieszkania, a wciąż nie mają gdzie mieszkać.

Cały materiał Polsatu zobaczycie pod tym linkiem. 

 

 

3
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx