Remont torów na Bródnie. Nie jest tak źle

10
Share

Remont nie daje się we znaki aż tak, jak można było się spodziewać. – Na razie – piszecie w mailach Prawdziwy sprawdzian czeka nas dopiero jutro, gdy zacznie się rok szkolny. 

 

Od rana w poniedziałek obserwowaliśmy jak działa nowa organizacja ruchu i komunikacja zastępcza. I działa całkiem nieźle. Choć to jeszcze wakacje – podkreślacie w mailach. Przełomowe będą jeszcze dwa momenty: środa, gdy uczniowie wrócą do szkół i 20 września, gdy tramwaje przestaną dojeżdżać na Odrowąża i skończą swój bieg na Żabie.

Na razie doskwiera brak niektórych przystanków na Rembielińskiej. Usłyszeliśmy to od kilku mieszkańców, napisała do nas o tym Edyta:

Faktycznie autobusy jeżdżą bardzo często i nie byłoby problemu z dojechaniem do pracy oczywiście zajęło to wiecej czasu niz wczesniej. Jednak nie rozumiem czemu autobus, który jest za tramwaj, czyli ma go zastąpić, nie ma tych samych przystanków co miały tramwaje i zlikwidowano przystanki przy Julianowskiej i Poborzańskiej?

Sporo osób narzeka na korki tworzące się na Pradze. Pisała o tym m.in. Ewa na Facebooku:

Masakra;/ Na Bródnie może jeszcze znośnie, ale na Pradze widać brak tramwajów. Inżynierska o 8.30 stała w korku do Wileńskiego (spacerkiem szybciej). Wspomnę tylko, że to dopiero przedsmak tego co będzie. Jeszcze raz gratuluje osobom, które wymyśliły remont torów od 30 sierpnia. 

Kamil sugerował jazdę rowerem:

Nie jest źle. Ścieżki rowerowe przejezdne. 
A tak na serio to między 8.20 a 8.30 dało się od Matki Teresy do Żaby naliczyć 5 jedynek więc nie ma tragedii. Gorzej mieli Ci, którzy wybrali auto, bo korek zaczyna się od zespołu szkół na Odrowąża.

Za to internauta coil dostrzega nawet dobrą stronę remontu:

Jest pozytywna zmiana. na 169 są długie autobusy!! tak powinno być zawsze. a z4 puste bo ma długi czas przejazdu. I dlaczego z4 wraca inną trasa? W stronę Bródna dla wielu ludzi ta linia nie będzie miała zastosowania. 

Śledzimy sytuację dalej i na bieżąco będzie Was informować o zmianach i utrudnieniach. Czekamy też na Wasze obserwacje. redakcja@targowek.info lub w komentarzach.

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx