Biją (ale na szczęście też łapią) na ulicach Bródna | | targowek.info

Biją (ale na szczęście też łapią) na ulicach Bródna

Dwa nocne napady na ulicach, oba bez powodu. Czy Bródno po zmroku jest bezpieczne?

 

Policja złapała sprawców dwóch ulicznych napadów – a właściwie bezsensownych pobić – do których doszło w ostatni weekend na ulicach Bródna.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątkowy wieczór na przystanku autobusym przy ul. Kondratowicza. Siedzącego na przystanku 40-latka zaczął – bez powodu – zaczepiać inny mężczyzna. Najpierw pokrzywdzony nie reagował na zaczepki, ale wkrótce mężczyzna go zaatakował, uderzając rękoma w twarz i inne części ciała. 40–latek próbował ratować się ucieczką i schronił w pobliskim sklepie, napastnik jednak go tam dogonił – do tego z towarzyszem. Dwaj sprawcy ponownie pobili ofiarę, a potem uciekli.

Policjanci z Targówka przesłuchali świadków, zebrali informacje na temat zajścia i ustalili sprawców. Trop prowadził do 48-letniego Marka Z. oraz 31-letniego Tomasza M. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, grozi im kara do 3 lat więzienia.

Drugi napad miał miejsce w nocy z sobotę na niedzielę w okolicy placu zabaw przy ul. Bazyliańskiej. 18–latek szedł opustoszałą ulicą, gdy ma jego drodze stanęło trzech mężczyzn. Nic od niego nie chcieli, po prostu w pewnej chwili zaczęli bić. Kiedy 18–latek przewrócił się na ziemię, napastnicy nadal okładali leżącego pięściami oraz kopali po całym ciele. Ostatecznie napadnięty młody mężczyzna trafił do szpitala z urazami twarzy oraz licznymi obtarciami i zasinieniami.

W szpitalu natychmiast zjawili się operacyjni z Targówka i szybko wytypowali sprawców pobicia. Okazali się nimi trzej 20-latkowie: Bartłomiej D., Rafał Ż. i Mateusz G. Dwaj pierwsi to mieszkańcy Warszawy, trzeci jest z Ząbek. Mężczyźni trafili do policyjnych cel, im także grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 

O tych dwóch przypadkach informuje policja, gdyż udało się szybko i sprawnie złapać sprawców (co czywiście cieszy). Ale ile takich przypadków pozostaje niewykrytych  – a może nawet niezgłoszonych na policję?

 

zdjęcie na górze: Policja
PRZECZYTAJ TEŻ:

8 komentarzy na temat “Biją (ale na szczęście też łapią) na ulicach Bródna

 • 22 października 2015 o godz. 17:53

  Niesamowite co ta swolocz wyprawia. Zeby nie mozna bylo spokojnie isc ulica??? Nie wiem, chyba trzeba monitoring na kazdej ulicy zainstalowac.

 • 22 października 2015 o godz. 20:14

  Dlaczego tylko trzy lata? Jakby zabili dostaliby 25 lat. Nie zabili to po 12 na łeb i po krzyku..

 • 23 października 2015 o godz. 10:03

  według policji 75% mieszkańców Bródna jest zadowolonych z bezpieczeństwa . Po zmroku nie ma bezpieczeństwa .Policja i Straż jest nieobecna . Każdemu kto wychodzi po zmroku zostaje tylko modlitwa, oczywiście jeśli jest wierzący .

 • 23 października 2015 o godz. 09:21

  powinni ich ukrzyżować co za śmiecie

 • 23 października 2015 o godz. 15:32

  Na Bródnie życie jest niebezpieczne ze wzgledu na opary benzyny z licznych dróg szybkiego ruchu ktorymi poprzecinano osiedle. Dołozono droge ekspresowa – Trase Torunska zaledwie kilka metrow od 40-letniej zabudowy- zapomniano ze tu mieszkaja ludzie. Jak to w ogóle mozliwe? 140 tys samochodów na dobe mknie pod oknami bloków . Ludzie sie duszą. Moze tym zainteresował by sie Trybunał? Smierdzi od benzyny na całym Brodnie trudno tu teraz zyc, a kilkanascie lat temy było tu ładnie i zielono od wysokich drzew i większych przestrzeni miedzy blokami. Władze zabudowuja nasze podwórka albo nowymi domami – wciskaja pod nos kolejne kurniki- albo smrodliwymi parkingami wciskanymi na trawniki pod klatki schodowe i nasze okna. Władza osiedla zrobiła z naszego osiedla kurniki niebezpieczne do zycia. Bedziemy umierac na nowotwory! Na chodnikach niedys szerokich ( dzieki przepisom PRL) smigaja rowery i stoja samochody? A piesi gdzie? Ratunku! Z osiedla dla ludzi zrobili autostradę. Precz z takim gospodarowaniem. Nie ma jak dojsc do domu, ani jak wyjsc do sklepu, anie jak wypocząc na ławce – brak ławek bo parking) – i nie ma jak wietrzyc mieszkania – bo smród benzyny starych aut i pyły, RATUNKU!!!!
  To władza powinna miec więcej rozumu- za to bierze pieniadze, aby zagosopdarowac teren przyjazdy do zycia mieszkancow blokowisk a nie do przejazdu tirów pod oknami. Parkingi powinny byc tylko podziemne i przestancie budowac to cholerne bloki na naszych podwórkach pod naszymi nosami

 • 23 października 2015 o godz. 15:37

  Policja powinna złapać łobuza co urzadza codziennie jazdy przed nocą – na Kondratowicza – na motorze – gówniarz.
  Hałas piekielny – niebezpieczenstwo dla ludzi. Gówniarz dociera na Hieronima czasem. Ryk budzi dzieci i nas wszystkich. Moze sam skręci kark i uwolni ludzi od strachu. Łatwo łajzę złapac – maja monitoring

 • 27 października 2015 o godz. 02:38

  A A CO SIE DZIEJE NA TOKARZA WIECZOREM W OGRODKU PELNO PIJAKOW NIE DAJA SPAC

 • 27 października 2015 o godz. 08:10

  Pis zrobi porzadki w ogrodkach jordanowskich!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.