Deratyzacja nad kanałkiem

5
Share

Służby rozłożyły trutki na szczury brzegu kanału Bródnowskiego (kolejny raz). Uważajcie na dzieci i zwierzęta domowe.

 

Szczury żyjące w naszej dzielnicy mają się nieźle. Mimo powtarzanych akcji deratyzacyjnych wciąż zauważenie tłustego szczura spacerującego brzegiem kanału Bródnowskiego nie jest wielkim problemem. Gryzonie pojawiają się nawet na okolicznych placach zabaw i zapuszczają w rejony bloków mieszkalnych.

Dzielnicowe służby po raz kolejny podejmują więc walkę. Jak poinformował urząd Targówka, od kilku dni – do 16 listopada 2015 r. – na terenach przyległych do Kanału Bródnowskiego pomiędzy ulicami Malborską i Na Grobli wykonywane są zabiegi deratyzacyjne.

Uwaga, w związku z prowadzanymi działaniami zabrania się dotykania rozstawionych urządzeń (karminków z trucizną) oraz dotykania padłych zwierząt. Urzędnicy słusznie też zalecają, aby zwierzęta domowe podczas spacerów wyprowadzane były w kagańcach i na smyczy – a szczególną uwagą należy objąć dzieci.

Na szczęście na brzegu kanałku Bródnowskiego można spotkać nie tylko szczury. Np. dwa dni temu pomiędzy kaczkami nasz czytelnik wypatrzył bobra:

Bóbr w kanałku Bródnowskim – żywy, prawdziwy i, co najciekawsze, w samym środku Zacisza przy mostku na Rolanda. Ciekawostkę z wczorajszego spaceru podesłał nam pan Andrzej (dziękujemy!)

Posted by Targówek Info on 20 październik 2015

 

zdjęcie na górze: Flickr/felizfeliz/Creative Commons

 

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx